Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je neko koristio Xubuntu i kakva su vam iskustva sa ovom distribucijom?

[es] :: Linux :: Da li je neko koristio Xubuntu i kakva su vam iskustva sa ovom distribucijom?

[ Pregleda: 4319 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.kalik.info.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Da li je neko koristio Xubuntu i kakva su vam iskustva sa ovom distribucijom?03.10.2006. u 00:25 - pre 213 meseci
Interesuje me da li je neko od vas koristio Xubuntu i koja iskustva ima
vezano sa tim?

Da li neko zna minimalnu potrebnu konfiguraciju za default okruzenje?

Imam laptop na 233 Mhz i 64 MB rama pa mislim da poteram neki surf ili chat na njemu.

Hvala.

A da, ima li neko iz Nisa, ko ima ovu distribuciju, da je raspolozan da mi je nareze/pozajmi?
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.air.cust.apalink.co.yu.



+37 Profil

icon Re: Da li je neko koristio Xubuntu i kakva su vam iskustva sa ovom distribucijom?03.10.2006. u 09:11 - pre 213 meseci
Xubuntu je bas i napravljen za starije masine. Koristi XFCE graficko okruzenje koje ce na tvojoj masini super da radi.
www.xfce.org pogledaj ovaj link.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Da li je neko koristio Xubuntu i kakva su vam iskustva sa ovom distribucijom?03.10.2006. u 09:50 - pre 213 meseci
Ista je kao i bilo koja druga Debian bazirana distribucija. Na Xubuntu mozes instalirati KDE ili Gnome 2.x (i dobiti Kubuntu tj. Ubuntu) kao i na dve poslednje spomenute XFCE.

Mozda sam http://www.debian.org/ ?
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Da li je neko koristio Xubuntu i kakva su vam iskustva sa ovom distribucijom?03.10.2006. u 11:22 - pre 213 meseci
Ja koristim Xubuntu vec neko vreme. Jako mi se svidja. Nakon svih godina na Linuxu, skurcilo mi se vise da podesavam ovo i ono. Ovo sam instalirao i sve radi. Jedino sto ga ja teram na mnogo jacoj masini (PentiumM 1.6GHz 2MB L2, 512MB DDR i tako dalje...), pa ti ne mogu reci kako se slabije masine snalaze sa njim.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Da li je neko koristio Xubuntu i kakva su vam iskustva sa ovom distribucijom?03.10.2006. u 12:57 - pre 213 meseci
Ja povremeno teram XUbuntu na VM-u sa 196 Mb RAM i u principu radi OK. Veliki minus XFCE-a je što nema ugrađen keyboard layout switcher, nego mora da se instalira neki plug-in ako hoćeš da koristiš naša slova.


 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Da li je neko koristio Xubuntu i kakva su vam iskustva sa ovom distribucijom?03.10.2006. u 13:03 - pre 213 meseci
Ti se, cale, bas patis sa tim keyboard lauout switchem.
Plugin je velik 30 kila i koliko znam, dolazi uz xubuntu. Ako i ne, sa 2-3 klika ga mozes dodati sa neta.
Druga mogucnost je da dodas launcher sa menijem, i da u meni stavis 2-3 stavke (us, sr(basic), sr(latin), sta ti vec treba), za ikonicu stavis zastavicu, a za komandu "setxkbmap us" ili sta ti vec treba. Nema plugina, nema nista. Jedino neces imati zastavicu koja ti pokazuje trenutni layout, ali ces moci da ih menjas lagano...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.kalik.info.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Da li je neko koristio Xubuntu i kakva su vam iskustva sa ovom distribucijom?03.10.2006. u 15:27 - pre 213 meseci
Znaci, za internet i chat nece da bude problema.

A ovo okruzenje xfce, na sta vise podseca na kde ili gnome?

Posto nisam video da ga salju kao ostale ubuntu distribucije hoce li neko da mi posalje postom
ili ako je iz okoline Nisa da ja to isprobam?

Hvala na odgovorima.


Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.scnet.yu.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Da li je neko koristio Xubuntu i kakva su vam iskustva sa ovom distribucijom?03.10.2006. u 17:02 - pre 213 meseci
po defaultu ima panel koji liči na kde i taskbar koji liči na gnome

ustalom proceni sam:
http://www.xfce.org/index.php?page=screenshots&lang=en
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.kalik.info.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Da li je neko koristio Xubuntu i kakva su vam iskustva sa ovom distribucijom?03.10.2006. u 19:56 - pre 213 meseci
ok

Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.kalik.info.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Da li je neko koristio Xubuntu i kakva su vam iskustva sa ovom distribucijom?03.10.2006. u 20:21 - pre 213 meseci
dajte ljudi instalaciju.

[Ovu poruku je menjao New Village DC dana 04.10.2006. u 17:38 GMT+1]
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Da li je neko koristio Xubuntu i kakva su vam iskustva sa ovom distribucijom?04.10.2006. u 17:40 - pre 213 meseci
Nema "iiiiiiii"! Nemoj da smaras ljude! Imas temu o razmeni distribucija. Pitaj tamo, i ako se neko javi, javi, ako ne, naruci, plati i gotovo!
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.kalik.info.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Da li je neko koristio Xubuntu i kakva su vam iskustva sa ovom distribucijom?04.10.2006. u 19:54 - pre 213 meseci
Ovo "iiiiiiiiiiii" je bila greska tj nesto sam probao, to cu da obrisem.

Dobro de izvini, nisam pozvao licno tebe pa da se nadjes uvredjenim.

Ja sam lepo pitao ako neko zeli-zeli to je u redu.

ako tako lose izgleda onda priznajem gresku.


Ako ti ne zelis da pomognes, mozda postoji neko ko hoce tako da mislim da ti je ova poruka cist visak.
(kao i neke moje).
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Da li je neko koristio Xubuntu i kakva su vam iskustva sa ovom distribucijom?04.10.2006. u 20:03 - pre 213 meseci
Stvar je u tome sto postoji tema koja je samo namenjena za to "ako neko zeli/zeli". Time sto ti pokreces tu pricu i ovde, ti razvodnjavas ovu temu, koja je korisna i sama za sebe, a sa druge strane, na onoj drugoj temi mozda neko vec nudi Xubuntu. Dakle, ako radis nesto na pogresnom mestu, i neko ti skrene paznju na to, samo prihvatis to sto ti se kaze. Nema razloga da se nesto vredjas ili tako nesto. Svi smo mi ovde da pomognemo drugima, a pomagaces i ti jednog dana kada se malo uvozas.
Uzivaj i slusaj starije.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.kalik.info.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Da li je neko koristio Xubuntu i kakva su vam iskustva sa ovom distribucijom?04.10.2006. u 22:02 - pre 213 meseci
u pravu si
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Da li je neko koristio Xubuntu i kakva su vam iskustva sa ovom distribucijom?

[ Pregleda: 4319 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.