Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Umrezavanje i definisanje razlicitih brzina protoka pomocu AT-AR255E rutera za ADSL

[es] :: SOHO Networking :: Umrezavanje i definisanje razlicitih brzina protoka pomocu AT-AR255E rutera za ADSL

[ Pregleda: 4699 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crni83bg
BG

Član broj: 80107
Poruke: 44
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Umrezavanje i definisanje razlicitih brzina protoka pomocu AT-AR255E rutera za ADSL28.09.2006. u 13:44 - pre 213 meseci
Tri kompa je potrebno umreziti preko Allied Telesyn AT-AR255E rutera koji smo dobili od Neobee-a uz kupljni ADSl paket sa dinamickom adresom. Dobili smo i skraceno uputstvo kako povezati jedan komp sa ruterom, ali ne i vise. Zelimo da podelimo na tri dela brzinu protoka, da se ne bismo gusili medjusobno kada smo istovremeno online. Nazalost niko od nas nema blage veze kako se to radi. Ono sto nam treba je neopisno, vec konkretno uputstvo [PrintScreen bi bio idealan:) ]. Ako postoji neki covek dobre volje sa vremenom da nam to pojasni, spasce nas od 6odnevnog pakla!
 
Odgovor na temu

bane980

Član broj: 41221
Poruke: 55
*.informatika.com.



Profil

icon Re: Umrezavanje i definisanje razlicitih brzina protoka pomocu AT-AR255E rutera za ADSL28.09.2006. u 14:31 - pre 213 meseci
Mislim da model AT-AR255E nema traffic shaping, mogucnost da vam ravnomjerno podjeli protok. Neka me neko ispravi ako grijesim.
Rijesenje za vas bi bilo neki ruter baziran na linuxu, MikroTik npr.
 
Odgovor na temu

3D-Elite
Milan Nikolić
Dizajner
Belgrade

Član broj: 65649
Poruke: 245
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Umrezavanje i definisanje razlicitih brzina protoka pomocu AT-AR255E rutera za ADSL28.09.2006. u 20:33 - pre 213 meseci
imas softver koji ogranicava upload i download sa kompjutera...lepo instaliras taj program na sva 3 kompa...izracunas brzinu, upises...i to je to!
Moji drugovi su tako podelili ADSL a ako te bas zanima koji program koriste kontaktiraj me na PP!!!
No one is born a master................................................
................................but some are born to be masters !!!
 
Odgovor na temu

crni83bg
BG

Član broj: 80107
Poruke: 44
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Moguce...29.09.2006. u 15:12 - pre 213 meseci
da cemo morati da instaliramo softver...
 
Odgovor na temu

3D-Elite
Milan Nikolić
Dizajner
Belgrade

Član broj: 65649
Poruke: 245
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Umrezavanje i definisanje razlicitih brzina protoka pomocu AT-AR255E rutera za ADSL30.09.2006. u 11:53 - pre 213 meseci
Pitao sam druga pa kome treba program se zove Net limiter.....guglajte malo i to je to!!!!
No one is born a master................................................
................................but some are born to be masters !!!
 
Odgovor na temu

darko_zr

Član broj: 24393
Poruke: 223
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Umrezavanje i definisanje razlicitih brzina protoka pomocu AT-AR255E rutera za ADSL06.10.2006. u 09:31 - pre 213 meseci
Citat:
3D-Elite: imas softver koji ogranicava upload i download sa kompjutera...lepo instaliras taj program na sva 3 kompa...izracunas brzinu, upises...i to je to!!!


a da li ce svi biti fer i upisati tacne podatke?

to ces vec videti...

poz
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Umrezavanje i definisanje razlicitih brzina protoka pomocu AT-AR255E rutera za ADSL

[ Pregleda: 4699 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.