Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektronsko poslovanje/placanje na srpski nacin

[es] :: E-Poslovanje :: Elektronsko poslovanje/placanje na srpski nacin

[ Pregleda: 3019 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smsnet

Član broj: 53593
Poruke: 129
*.xdsl.beograd.com.



+1 Profil

icon Elektronsko poslovanje/placanje na srpski nacin28.09.2006. u 11:43 - pre 213 meseci

Imam tekuci racun u grckoj banci, primam platu, honorare i tako to. Od kartica posedujem samo Dina karticu za bankomat.

Utorak:
17:00 Sa bankomata banke gde imam racun podigao xxxx din, na izvestaju sam video koliko mi je para ostalo na racunu.
17:30 Odlucio da kupim jedan komad odece koji kosta xxxx dinara u prodavnici koja ima terminale druge banke, prodavacica provukla karticu jednom i dobila poruku "TRANSAKCIJA ODBIJENA NEUSPESHNA AUTORIZACIJA", prodavacica ponovo pokusala i dobila istu poruku "TRANSAKCIJA ODBIJENA NEUSPESHNA AUTORIZACIJA".
Kako sam imao papir na kome pishe koliko imam para zamolio sam je da pokusa jos jednom. Zatim je pokusala na manju cifru i Transakcija je prosla, zatim je pokusala jos dva puta na manju cifru i dobila poruku "NEMA DOVOLJNO SREDSTAVA"
18:00 Otishao do bankomata moje banke i video da mi nedostaje DVA puta vishe para od vrednosti odevnog predmeta. Znaci, banka mi je skinula lovu OBA puta kada sam dobio poruku "TRANSAKCIJA ODBIJENA NEUSPESHNA AUTORIZACIJA"

Cetvrtak:
Pare mi nisu vracene, reklamirao sam banci, popunio gomilu papira... pisao izjavu kao u vojsci i dobio obecanje da ce mi novac biti vracen.

Epilog:
Sacuvao sam sve isecke ( srecom )
Izgubio sam 2x po 4h radnog vremena jer banka radi samo od 09-16:30 bash kao i ja!?! #^!@&#!^* Jos strasnije, moram da odem u glavnu filijalu koja mi nikako nije usput.

Da ih tuzim za dushevni bol? :)

Pozdrav,


 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Elektronsko poslovanje/placanje na srpski nacin28.09.2006. u 15:33 - pre 213 meseci
Citat:
Da ih tuzim za dushevni bol?

Ne. Nego ti pamet u glavu, a pare u slajpek. Ono sto pretekne u slamaricu. Kakve banke, nije to za Srbiju.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

smsnet

Član broj: 53593
Poruke: 129
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Elektronsko poslovanje/placanje na srpski nacin05.10.2006. u 08:13 - pre 213 meseci

Proslo je nedelju dana, a novac mi jos uvek nije vracen. Pozovem banku, trazim objasnjenje... niko nista ne zna.

Neki savet? Da prijavim slucaj NBS?

Takodje, da li mi mozete preporuciti neku banku koja nenaplacuje "odrzavanje tekuceg racuna"?

Pozdrav,


 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.220.*



+4 Profil

icon Re: Elektronsko poslovanje/placanje na srpski nacin05.10.2006. u 08:50 - pre 213 meseci
Da se grubo našalim, samo sa zelenašima znaš na čemu si! Tad i tad, toliko i toliko. Ovi fini "pljačkaši iza stakla" su mnogo suptilniji i ne prete bombama, nego ti uzmu šta im pripada!

Naravno, prijavi slučaj Narodnoj Banci Srbije!

Ja sam kod Vojvođanske, "kao" ok su. Znam za Rajfajzen da uzimaju procenat na SVA negotovinska (čuj, za gotovinska mi i ne treba banka) plaćanja, pogotovo ako si opterećen kreditom! Moji prijatelji pište kao pilići pred klanje, jer im skidaju skalp svaki dan!

Banka nije Crveni Krst! Bankarstvo je nastalo pre nekoliko stotina godina, kada se katolička crkva zainteresovala za finansije, a Jevreji su im pružili usluge početnog kapitala. Tako je i danas.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Elektronsko poslovanje/placanje na srpski nacin05.10.2006. u 08:56 - pre 213 meseci
Ja sam radio nekada u jednoj domaćoj banci (na mrežama, telekomunikacijama i govornim automatima...), i tamo je bio jezivi haos i dezorganizacija u skoro svakoj mogućoj oblasti. Čekao sam privatizaciju, mislio biće bolje. Onda je tu banku kupila jedna Grčka banka. Medjutim, sve što se desilo je da je napravljena sitna reorganizacija u kojoj je između ostalog sklonjen direktor platnih kartica koji je zaista znao svoj posao (inž. ETF) i cenio iste takve, a sektor pripojen jednoj direktorki sa političkim znanjem i mnogo sumnjivih poslova, okruženoj poltronima neznalicama.

Onda sam dao nogu banci.

Sve u svemu, beži i od Srpskih i od Grčkih banaka
 
Odgovor na temu

smsnet

Član broj: 53593
Poruke: 129
*.xdsl.beograd.com.



+1 Profil

icon Re: Elektronsko poslovanje/placanje na srpski nacin10.10.2006. u 14:18 - pre 213 meseci

Proslo je 12 dana od kako sam prijavio problem banci i nista se nije desilo. Novac je na mom racunu, ali blokiran.
Najcudnije je to sto na callcentru banke nemaju pojma o tome iako su zaduzeni za "platne kartice", account officer koji je primio moju reklamaciju kao da je propao u zemlju.

Prijavio sam slucaj narodnoj banci, ali su me samo uputili na "nacionalni centar za platne kartice"

U medjuvremenu sam u razgovoru sa poznanicima cuo za jos nekoliko slicnih primera kod drugih banaka.

Pozdrav,
 
Odgovor na temu

Odmetnik
SRBIJA

Član broj: 131710
Poruke: 160
*.WLAN-BCL81.NSD.panline.net.



Profil

icon Re: Elektronsko poslovanje/placanje na srpski nacin27.01.2007. u 02:14 - pre 209 meseci
Sledeći put sačuvaš račun sa POS terminala i sve one papiriće o pogrešnim transakcijama i o nemanju sredstava na računu zajedno sa fiskalnim računom i odeš u banku tražiš potvrdu o svim tim transakcijama i vratiš se u prodavnicu da ti vrate sredstva jel su ista legla na njihov račun, ukoliko ti ne vrate pozoveš tržišnu inspekciju na licu mesta ali nemoj zaboraviti da moraš imati i sve račune ;)
POZDRAV
 
Odgovor na temu

smsnet

Član broj: 53593
Poruke: 129
*.xdsl.beograd.com.



+1 Profil

icon Re: Elektronsko poslovanje/placanje na srpski nacin30.01.2007. u 15:06 - pre 209 meseci

Prica se zavrshila tako sto sam pozvao rodjaku koja je branch menadzer u toj banci i zavrshila mi je posao u roku od 30min. tj. dobio sam novac nazad. Nisam je odmah zvao, jer je stvar ( po meni ) bila banalna...

Prosto mi neverovatno zvuci da u jednoj PRIVATNOJ STRANOJ banci moram da "jurim" vezu kako bih dobio SVOJE pare.

 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Elektronsko poslovanje/placanje na srpski nacin

[ Pregleda: 3019 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.