Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nagradni konkursi u elektronskoj muzici!

[es] :: Muzička produkcija :: Nagradni konkursi u elektronskoj muzici!

[ Pregleda: 3721 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xplct
Zum Zum

Član broj: 113600
Poruke: 53
..-207.dynamicIP.rima-tde.net.

Sajt: google.com


Profil

icon Nagradni konkursi u elektronskoj muzici!24.09.2006. u 11:14 - pre 213 meseci
E ovako, posto vidim da bi nam svima ovde dobro dosao koji dinar, a na konkursima elektronske muzike u inostranstvu se vrte ok svotice evricha, predlozio bi da se uzajamno obavestavamo o otvorenim konkursima.

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 24.09.2006. u 15:19 GMT+1]
Zum Zum

 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Nagradni konkursi u elektronskoj muzici!24.09.2006. u 14:18 - pre 213 meseci
Odlično, 'ajde ti prvi počni. Samo bih dodao da, ako nekim slučajem vidite i neki domaći konkurs, ovde pišete.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

xplct
Zum Zum

Član broj: 113600
Poruke: 53
..-231.dynamicIP.rima-tde.net.

Sajt: google.com


Profil

icon Re: Nagradni konkursi u elektronskoj muzici!24.09.2006. u 17:01 - pre 213 meseci
Kasno sam video da postoji ovakav forum kod nas. Prijava na drugi po redu konkurs elektronske muzike, jedne od najpopularnijih spanskih banaka caja españa, je zatvotena za ovu godinu. Prijava je trajala od 3 Jula do 9 Septembra. Sledece godine ce biti manje vise u isto to vreme. Nagradni fond je 12000. 9000 € za nagradu zirija i 2000 € za pesmu koja je dobila najvise glasova putem interneta. Prijava je putem interneta. Mogu se prijaviti svi oni koji imaju elektronskim putem uradjenu pesmu. Mora biti originalna, nikakav remx ili tako nesto. Posle upload-a pesme na njihov sajt i davanja licnih podataka, oni je proveravaju i ako je sve ok i ispunjeni svi uslovi koje su postavili kace je na njihov sajt. Moje pesme su podigli za oko 5 dana. Mada je meni trebalo 15 minuta da popunim formular i da je upload - ujem. E sad kad prodje rok za prijave, pesme stoje tako na njihovom sajtu nekoliko nedelja gde ljudi mogu da ih cuju. Posle toga pocinje glasanje putem interneta. Svi mogu da glasaju od 2 do 14 oktobra. Kad se sve to zavrsi nekome koji dinar a nekome nista. Kazu da posle konkursa unistavaju sav materijal osim pobednickih pesama iz obe kategorije, koje objavljuju kao singlove u spanskoj nezavisnoj diskografskoj kuci, koja je ne znam koja.

http://www.cajaespana.es/obs/c...ca/premiomusicaelectronica.jsp

link: Registro Música = pop up prozor za prijavu pesme (do dve pesme po autoru)
link: Escuchar canciones = pop up prozor na kome stoji: titulo = naziv pesme, alias = umetnicko ime ,link: Escuchar = preslusati pesmu i link: Votar = glasati za pesmu.

link: ordenar por titulo = sloziti po nazivu pesme

123.,beso. - vasa g.
24 horas - vasa g.





[Ovu poruku je menjao xplct dana 24.09.2006. u 18:14 GMT+1]
Zum Zum

 
Odgovor na temu

xplct
Zum Zum

Član broj: 113600
Poruke: 53
..-231.dynamicIP.rima-tde.net.

Sajt: google.com


Profil

icon Re: Nagradni konkursi u elektronskoj muzici!24.09.2006. u 17:10 - pre 213 meseci
BBC radio 1. pred kraj godine organizuje konkurs elektronske muzike. Mogli bi ovi iz engleske da procackaju malo po muzickim magazinima kao sto je future music ili computer music pa da nam jave. Prosle godine je bio konkurs za najbolji remix. Ne znam za nagradni fond, ali su izdali cd sa 10 najbolji rmx - ova.
Zum Zum

 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
*.254.eunet.yu.



Profil

icon Re: Nagradni konkursi u elektronskoj muzici!25.09.2006. u 10:26 - pre 213 meseci
Sta se podrazumeva pod " elektronska muzika " - neki tehno ili nesto drugo ?

Pozdrav ...
Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

xplct
Zum Zum

Član broj: 113600
Poruke: 53
..-231.dynamicIP.rima-tde.net.

Sajt: google.com


Profil

icon Re: Nagradni konkursi u elektronskoj muzici!25.09.2006. u 13:42 - pre 213 meseci
Koliko sam ih ja razumeo radi se o bilo kom pravcu, jedino sto traze je da bude uradjena elektronskim putem ??? Na 24 horas sam semplovao delove midi zapisa iz jedne funky - jazz teme koju smo svirali u jednom malom klubu. I basista mi je na midi gitari uradio improvizaciju basa iz jedne od njihovih pesama ... Koliko sam mogao da cujem na sajtu, od nekih 650 pesama ima svega i svacega.
Ni meni nije bilo to bas najjasnije, al´ eto nakacili su mi obe pesme.
Zum Zum

 
Odgovor na temu

xplct
Zum Zum

Član broj: 113600
Poruke: 53
..-231.dynamicIP.rima-tde.net.

Sajt: google.com


Profil

icon Re: Nagradni konkursi u elektronskoj muzici!25.09.2006. u 13:49 - pre 213 meseci
Sto se tice ovog sto bi trebalo da se desi u Engleskoj krajem godine, ne znam sta i kako ce da traze. Ali koliko se meni cini elektronskom muzikom smatraju sve ono sto zvuci sinteticki. Ne verujem da bi prosli akusticni bubjevi ili gudacki instrumenti bez ikakve naknadne modifikacije zvuka...
Zum Zum

 
Odgovor na temu

xplct
Zum Zum

Član broj: 113600
Poruke: 53
..0-103-166.dynamic.orange.es.

Sajt: google.com


Profil

icon Re: Nagradni konkursi u elektronskoj muzici!11.05.2007. u 15:46 - pre 205 meseci
http://www.jdubrecords.org/bbbremix.html
Zum Zum

 
Odgovor na temu

submaster
novi sad

Član broj: 49592
Poruke: 9
*.metrohive.net.



Profil

icon Re: Nagradni konkursi u elektronskoj muzici!16.05.2007. u 22:31 - pre 205 meseci
ql
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Nagradni konkursi u elektronskoj muzici!

[ Pregleda: 3721 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.