Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Studiranje van YU

[es] :: Vodič za učenje :: Studiranje van YU

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 23984 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

- kai -
Bélgráde

Član broj: 891
Poruke: 5
*.verat.net

ICQ: 57719370


Profil

icon Re: Srudiranje van YU08.09.2001. u 21:26 - pre 275 meseci
Znachi pre USC nego USLA ?
Kako je puno ime tog univerziteta .... ?
Don't touch what you can't afford
 
Odgovor na temu

- kai -
Bélgráde

Član broj: 891
Poruke: 5
*.verat.net

ICQ: 57719370


Profil

icon Re: Srudiranje van YU08.09.2001. u 21:27 - pre 275 meseci
University of California ?
Don't touch what you can't afford
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.bct.bellsouth.net



+1 Profil

icon Re: Srudiranje van YU08.09.2001. u 22:20 - pre 275 meseci
ma sve je to University of California gde ima UC.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimitrijević

Član broj: 108
Poruke: 363
*.ptt.yu

Jabber: collide@jabber.com
ICQ: 99936990


+1 Profil

icon Re: Srudiranje van YU09.09.2001. u 01:17 - pre 275 meseci
A jel zna neko nesto o tome kakvi su uslovi za studiranje u Nemackoj???
Don't tell Me what to do !!! Pimp Juice
 
Odgovor na temu

ouros
Seattle, WA

Član broj: 342
Poruke: 275
..Dial1.LosAngeles1.Level3.net

ICQ: 83493423


Profil

icon Re: Srudiranje van YU09.09.2001. u 02:38 - pre 275 meseci
Citat:
- kai - je napisao:
Znachi pre USC nego USLA ?
Kako je puno ime tog univerziteta .... ?


USC = University of Southern California (private)
UCLA = University of California Los Angeles (public)
 
Odgovor na temu

- kai -
Bélgráde

Član broj: 891
Poruke: 5
*.verat.net

ICQ: 57719370


Profil

icon Re: Srudiranje van YU09.09.2001. u 12:32 - pre 275 meseci
Ok thanx ...
Pocheo sam sa da kontaktiram srednje shkole, shta ce biti videcemo, postovacu porukicu.

Don't touch what you can't afford
 
Odgovor na temu

m1h@|j
Sabac

Član broj: 1402
Poruke: 5
*.verat.net

ICQ: 38791031


Profil

icon Re: Srudiranje van YU06.12.2001. u 14:59 - pre 272 meseci
Kako se mogu kontaktirati(pogledati sta oni traze za uzvrat, nacin konkurisanja....) firme koje stipendiraju studente koji bi zeleli da upisu koledz u Americi(east or west doesn't matter)?
Znanje, iskustvo i ideje su sve sto je potrebno!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Srudiranje van YU06.12.2001. u 15:56 - pre 272 meseci
Ti da dobijes stipendiju u USA ?

Bajke za malu decu...

Mislim ne samo ti. nego bilo koji stranac... pazi, trebas da si nesto posebno, ali ne u akademskom smislu.. na akademsku stipendiju zaboravi... jedino ako si dobar u nekom sportu, i to dovoljno dobar da upadnes na prvi tim koledza... sportovi tipa americki fudbal, kosarka, veslanje, tenis... nesto od cega skola moze da zaradi opasne pare... a pare sigurno nece da zarade na studentima koji imaju sve A's ... i razne honours ili sta ti ja znam...

Ja kad sam se upisivao na koledz, meni su obecavali kule i gradove.. prvo sto sam ja strasno dobar snowborder.. a moj koledz je u sierra nevada planinama i zimski sportovi su primarni, i plus sto znam oko kompova i ekonomije.. u fazonu platicemo ti sve ... samo dodji, i kad sam reko da sam stranac bilo je ma nema frke, platicemo ti onda 80% ... i kad sam otisao tamo, samo su mi rekli, prva rata 11,500USD, i ja u fazonu, a sta je sa stipendijama, i oni, pa znas sta. nisi US citizen... vamo tamo... i ja sam tu bio nekih 2-3 nedelje, i ukapirao sam da imam pametnij nacin da za godinu dana potrosim 27,000USD, nazvao lufthansu i rezervisao kartu za beograd...
 
Odgovor na temu

m1h@|j
Sabac

Član broj: 1402
Poruke: 5
*.verat.net

ICQ: 38791031


Profil

icon Re: Srudiranje van YU06.12.2001. u 16:59 - pre 272 meseci
Zar nije ouros rekao kako moze da se dobije stipendija ali preko firme za koju bi radio za vreme i posle koledza(mozda dve godine)
Znanje, iskustvo i ideje su sve sto je potrebno!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Srudiranje van YU06.12.2001. u 17:08 - pre 272 meseci
to onda nije stipendija...

to ti onda dodje zajam...

ugovorom si obavezan da vratis te pare koje je firma ulozila u tebe... e sad dali ces ti njima da kesiras ili da radis za njih.. to zavisi od ugovora.. ali to je zajam...
 
Odgovor na temu

m1h@|j
Sabac

Član broj: 1402
Poruke: 5
*.verat.net

ICQ: 38791031


Profil

icon Re: Srudiranje van YU06.12.2001. u 17:43 - pre 272 meseci
Citat:
ventura:
to onda nije stipendija...

to ti onda dodje zajam...

ugovorom si obavezan da vratis te pare koje je firma ulozila u tebe... e sad dali ces ti njima da kesiras ili da radis za njih.. to zavisi od ugovora.. ali to je zajam...


e pa to me zanima! Kako samo mogu jos da ih kontaktiram(firme koje to rade, zajam bi im naravno vratio u radu)

Znanje, iskustvo i ideje su sve sto je potrebno!
 
Odgovor na temu

tarantula
srbija

Član broj: 1123
Poruke: 115
212.200.48.*



Profil

icon Re: Srudiranje van YU07.12.2001. u 01:31 - pre 272 meseci
Pitanja za venturu:

- Jesi li otisao u italiju. Ako jesi kako je sta ima tamo kakve su ti mogucnosti...

- Koliko ti treba para u americi da primash mesecnu platu da normalno zivish znaci da nema neke preterane ustede da pazish na sve.... ????
Nadmudriti protivnika
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Srudiranje van YU07.12.2001. u 10:13 - pre 272 meseci
Nisam otusao u italiju...


Pa pazi ovako.. sto se tice zajmova, to se zove Student Loans... E sad ne znam detalje, ali mislim da na to ide godisnja kamata od 9% ili tako nesto... sto znaci da ako te godina dana kosta $10,000 , znaci da ces 4 platiti $40k, a ti ces onda banci trebati da vratis $55,000 iliti po 9% godisnje... a mozda je i suma veca ako racunaju po 9% svake godine na predhhodnu sumu koju su ti pozajmili.. ali to sve zavisi od banke i od uslova.. mada ako vec uzimas student loan onda cekad ja FED skrese intrest rates na najnizi moguci nivo.. kao recimo sada.. onda ces da uzmes zajam sa najnizom mogucom kamatom...
A zajednicka stvar za sve "Student Loans" je to da nisi obavezan da ih odplacujes dok ides u skolu, morasd a drzis odreden nivo ocena, i vracas ih tek kad zavrsis skolu...


A mesecno ti treba.. to sve zavisi gde zivis... recimo ako si u nekoj vukojebini tipa Arkansas State University, i imas smestaj i hranu vec ukljucenu u tuition, onda bi bio ok sa nekih $500 mesecno, ako pripazis na troskove... Mada onda zaboravi na shopping i na ostale gluposti... Odes u mall kupis majicu, buf nestade 80 dolara... parfem buf 50... . i kupis 3 stvari nema ti 200 dolara...


 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Srudiranje van YU07.12.2001. u 10:15 - pre 272 meseci
ed da... setih se... Judge Dred je sada na Floridi.. studira na nekom koledzu. ap ga pitaj kolko njemu treba mesecno... i eto ti neki orijentir...
 
Odgovor na temu

m1h@|j
Sabac

Član broj: 1402
Poruke: 5
*.verat.net

ICQ: 38791031


Profil

icon Re: Srudiranje van YU07.12.2001. u 16:40 - pre 272 meseci
Ok.Tnx videcu sta mogu da uradim mada mi se mnogo svidja ono da odradim(otplatim) posle skolovanja. Samo jos da nadjem jos neke korisne linkove i sredjeno("skoro").
Znanje, iskustvo i ideje su sve sto je potrebno!
 
Odgovor na temu

ouros
Seattle, WA

Član broj: 342
Poruke: 275
*.lsanca1.dsl-verizon.net

ICQ: 83493423


Profil

icon Re: Srudiranje van YU07.12.2001. u 17:57 - pre 272 meseci
Citat:
m1h@|j:
Ok.Tnx videcu sta mogu da uradim mada mi se mnogo svidja ono da odradim(otplatim) posle skolovanja. Samo jos da nadjem jos neke korisne linkove i sredjeno("skoro").


Nisam video da je tema ponovo aktivna. Prvo nemoj da se zaludjujes sa tim otplaticu posle. Mnogo je to para, kad se sve skupi ispadne dosta.
E sad sto se tice Student Loan-a:

Sve mozes da vidis na www.salliemae.com ili www.internationalstudent.com. Ali ajde da ti malo objasnim kako to sve ide.
Imas prvo dve vrste loan-a:
1) pokazes im dokumenta i sve koliko skola kosta ... bla bla bla .... koliko bi ti trebalo za godinu dana - svake godine aplikujes ponovo za loan,ali ce ti ga dati. Ovaj loan (zaboravio sam kako se zove) vazi samo za US Citizens, znaci ti NE MOZES da ga dobijes,ali je na foru da dobijes pare i pocinjes da otplacujes loan posto zavrsis skolu,tacnije 6 meseci nakon zavrsetka,a za to vreme FED ti placa kamatu.

2) Signature Student Loan - ovo je ZA NAS bez papira :( za ovaj loan isto mozes da aplikujes, mozes u principu da uzmes koliko hoces para, normalno max je ja mislim $100k za 4 godine,ali proveri. Za ovaj loan ti treba Co-Signer (garant) neko ko ima dobar credit history i ko ce da garantuje banci da ces ti da vratis pare. Ukoliko ti nemozes, onda ce on/ona morati. E sad, u zavisnosti od njegovog credit history APR (Annual Percentage Rate = interest) je od 6% - 8.25%. E sad ti to ne placas dok god si u skoli,ali kamata RASTE. i kad zavrsis sa skolom pocinjes da placas, tacnije 6 meseci posto je zavrsis.
Budi oprezan sa ovim kad potpisujes dokumenta jer znaju da zajebu. Mozes vrlo lako da potpises ugovor da ces im vratiti pare u narednih 20 godina recimo, sto je njima super,e sad ako ti imas pare posle 5 godina moze da se desi da ti kazu, sorry ali moras da nam placas narednih 20 godina,tako da si screwed.
Ovo je sto se loan-ova tice.

Stipendije: Ventura je vec rekao-> ako si dobar u sportu, moze cak i nas fudbal (soccer) mozes i na to da dobijes stipendiju.moj ortak je ima. onda ostali sportovi tenis, vaterpolo,plivanje, skijanje, snowboard, american football ..... Akademske ces teze dobiti ali ipak moze.
SAVET: Ako hoces akademske, nadji jedno 20-tak univerziteta na EAST COAST-u !!!!! i napisi im lep essay i trazi im. Nekim ljudima je upalilo. Na WEST Coast mozes da zaboravis :(
Vazno je koji ces faks zavrsiti ,ali manje vise stipendiju mozes da dobijes na privatnom ,znaci na konju si,ali ako planiras da uzimas masters(magistraturu) onda je taj univerzitet vazniji. Uvek se gleda ime poslednjeg zavrsenog univerziteta.

Da ne idem sad kroz poruke da vidim da li si me pogresno razumeo ili ne, ali ako hoces da te neka firma stipendira - TI moras da znas nekoga u toj firmi, da si na primer radio za njih ili i dalje radis, dal legalno ili ne nije vazno, i onda ih zamolis da ti ucine uslugu,da ti plate skolu, njima je to tax deductable, dobro njima ,dobro tebi,ali napravis sa njima ugovor da ces im vratiti pare,ili da ces da radis odredjen broj sati ili sta vec. Ali uvek ponudi da potpises ugovor, jer je ovde SVE NA PAPIRU. Ali UVEK CITAJ sta pise u ugovoru, jer 1-2 reci mogu da te zeznu bas dosta.

Ajde da ne duzim vise, ako imas/imate jos neka pitanja pitajte.

Srecno i samo salji aplikacije

Uros
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.vis.clearwire-dns.net.



+1 Profil

icon Re: Srudiranje van YU08.12.2001. u 07:25 - pre 272 meseci
Urke, koji to univerziteti na east coastu daju akademske stipendije ?
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.verat.net

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Srudiranje van YU08.12.2001. u 12:44 - pre 272 meseci
Cek cek cek, a sta je bilo sa onim forama tipa, zavrsis ovde trecu godinu, puknes 10k dm, odes u ameriku i tamo zavrsis 4. god. Ako imas dobre ocene, dobijes stipendiju za dalje skolovanje u americi, ako ne vratis se ovde i upises koji oces fakultet bez prijemnog???
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Srudiranje van YU08.12.2001. u 14:21 - pre 272 meseci
Ti si tamo stranac sve dok ne dobijes US Citizenship mozes ti tamo da zavrsis i celu osnovnu i srednju, ali ako ne dobijes drzavljanstvo ti si stranac i adlje...



 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.verat.net

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Srudiranje van YU08.12.2001. u 15:22 - pre 272 meseci
Citat:
ventura:
Ti si tamo stranac sve dok ne dobijes US Citizenship mozes ti tamo da zavrsis i celu osnovnu i srednju, ali ako ne dobijes drzavljanstvo ti si stranac i adlje...


Cek cek cek, prvo da razjasnimo neke stvari: el ti tamo ne mozes da dobijes stipendiju ako nemas drzavljanstvo?

Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Studiranje van YU

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 23984 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.