Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XFce4-notes-plugin za Xubuntu Dapper

[es] :: Linux desktop okruženja :: XFce4-notes-plugin za Xubuntu Dapper

[ Pregleda: 1815 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon XFce4-notes-plugin za Xubuntu Dapper22.09.2006. u 23:36 - pre 213 meseci
Kada sam instalirao ovo cudo, prilicno sam se odusevio. Glatka instalacija, sistem radi kao bombonica...
Ali! Nisam nigde nasao XFce4-notes-plugin. To je ona jako korisna sitnica koja vam omogucava da lepite sticky notes po desktopu. To bi trebalo da se nalazi u xfce-goodies paketu (jer je deo tog projekta), ali su momci iz Ubuntu ekipe pored tog paketa, napravili i gomilu manjih sa svakim pojedinacnim pluginom. Ovaj, nazalost, nije odradjen. Pa sam morao sam.
Da se drugi ne bi, eventualno, mucili, imate ga u atachementu. Kako je ovo prvi deb paket koji sam pravio, izvinucete ako nije odradjen bas "by the book". Glavno je da zavrsava posao. :)
Inace, zavisi od libxml-perl paketa (i mozda jos nekih) ali u ovom uputstvu koje sam ja koristio ne pise kako da se odradi da to automatski povlaci. Ako budem imao volje, mozda odradim i drugu verziju.
Za sada toliko...

xfce4-notes-plugin_1.3.99.1-1_i386.deb treba mu bude ime. Morao sam da skratim zbog ogranicenja koje ovde postoji.
JaFreelancer.com
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.hsd1.ma.comcast.net.



+6 Profil

icon Re: XFce4-notes-plugin za Xubuntu Dapper23.09.2006. u 02:34 - pre 213 meseci
Nego, kako ono ide menjanje tastatura za razne jezike na XUbuntu?
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: XFce4-notes-plugin za Xubuntu Dapper23.09.2006. u 11:51 - pre 213 meseci
Iako imam osecaj da te na zanima zaista kako se to radi, reci cu ti.
Treba da xfce4-xkb-plugin (mislim i da dolazi standardno). Osim toga, u /etc/X11/xorg.conf fajl treba da imas opciju
Option "XkbLayout" "us,cs(basic),cs(latin)" # ovo ako nisi odradio prilikom instalacije, moras naknadno da editujes
Dodas na panel Keyborad Layout Switcher i vozis...
Da se slucajno ne uhvatis odmah za editovanje fajla (ponavljam, imam osecaj da sve ovo zato i pitas ), u Windowsu moras da imas ukljucenu podrsku za Far East Languages da bi imao Language Bar. Nisam verovao kada sam video (doziveo).
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: XFce4-notes-plugin za Xubuntu Dapper

[ Pregleda: 1815 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.