Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DIY bateija za laptop

[es] :: Elektronika :: DIY bateija za laptop

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7356 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
195.252.86.*



+128 Profil

icon Re: DIY bateija za laptop13.10.2006. u 00:56 - pre 212 meseci
pa odprilike je ista druga preporuka ko ovo što si okačio (dcdc1).
čak se ovaj tvoj potrudio da lepo opiše onaj osmofilarac na prstenu.
sve su to manje više varijacije na istu temu UC-fet-prigušnica-dioda.
 
Odgovor na temu

DeeJay
Vlada Dinic
Sokobanja

Član broj: 16953
Poruke: 263
62.108.111.*

Sajt: pivnicaada.blog.co.yu


Profil

icon Re: DIY bateija za laptop13.10.2006. u 15:23 - pre 212 meseci
E, tankesen Gujo, ona izvrljana shema sa pp mi savrseno odgovara!

Pitanjceta:

Sta je sad -Die Platine-? Die Platine2 je za ovu moju schemu, a Die Platine iznad? Jao, jao...

Sa one crveno-izvrljane sheme da kratkospojim sve sto je precrtano? Npr. jedan otp. je precrtan i ispod njega nacrtan kratkospojnik, a za neke su samo precrtane vrednosti? Sta sad?

Sta je MBR745? Dioda?

Mogu da izbacim led IC 3914n? Poprilicno me nervira a i preskup je! Za sta sluze LED indikatori? Napon?

Ako previse smaram, iscooliraj me! Razumecu...


pivnicaada.blog.co.yu
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.rcub.bg.ac.yu.



+128 Profil

icon Re: DIY bateija za laptop13.10.2006. u 15:37 - pre 212 meseci

platine=štampana ploča.
ti pogledaj samo štampu koja se tiče pretvarača ono sa lm3914 baci, štaće ti.
žvrlje na šemi označavaju prepravke autora koji je koristio šemu sa prvog linka gde je nekolko stvari nepotrebno (tačnije može se bez njih) a i neke vrednosti su morale biti promenjene od tog originala da bi se dobilo baš (recimo) 19 volti a ne 20 ili ograničenje struje na drugu vrednost. nisam mnogo tražio jer imam na stotine nesređenih linkova (sve ću to kao jednog dana..) pa sigurno ova šema negde visi i na razumljivijem engleskom.
pogledaću šemu, ti kaži koja te zanima, aleksina ili ova sa drugog linka (obe su skoro iste)
pa da komentarišemo.
mbr745 je šotki dioda 7 ampera, 45 volti. šotke se koriste zato što su ljuto brze i što je na njima pad manji nego kod običnih dioda pa time i gubici (što se računa kod baterijskih uređaja kao jako bitno)
rekoh ti, nabavi jedno at ili atx napajanje može i starudija, ima tu dosta delova koje možeš da iskoristiš. čak i kod crknutog napajanja retko kad zveknu diode u sekundarnoj strani a koje možeš upotrebiti umesto mbr. tiu je i famozni prsten a ima i sitne boranije.
ako radiš po prvoj šemi imaš obično i tl494 a ako radiš po one druge 2 moraćeš da kupiš uc čipić kojeg imaš npr u radioklubu i nije skup.
aj pitaj dalje:
 
Odgovor na temu

DeeJay
Vlada Dinic
Sokobanja

Član broj: 16953
Poruke: 263
62.108.111.*

Sajt: pivnicaada.blog.co.yu


Profil

icon Re: DIY bateija za laptop13.10.2006. u 16:22 - pre 212 meseci
Polako, polako... Da startujem lika da mi napravi stampanu plocicu, ipak mi je sigurnije nego da radim na onoj sa rupicama pa da spajam vodove zicicama...

E, hvala ti za inf. u vezio napajanja, iskopacu neko negde ali sve to ne mogu odmah...
Vracam se u rodni kraj za weekend pa sam o5 sledece nedelje u bg-u i pocinjem sa projektom ako mi lik zavrsi stampanu, sve mi od toga zavisi...
I da, radim po onoj zvrljanoj... ne znam cija je!

U principu sam "dacu koji evro vise da ga napravim nego da ga qpim, a i osecaj -ja sam to napravio- je neprocenjiv"

E, hvala ti ...ovoliko!!!


pivnicaada.blog.co.yu
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: DIY bateija za laptop

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7356 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.