Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba mi pomoc oko game designa stvarno me zanima ne znam sta da upisem!

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Treba mi pomoc oko game designa stvarno me zanima ne znam sta da upisem!
(Zaključana tema (lock), by tosa)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 6209 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.ubisoft.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko game designa stvarno me zanima ne znam sta da upisem!27.09.2006. u 05:40 - pre 213 meseci
Citat:
LAsERtri: Procitaj do kraja tekst pa ondar komentarisi , naveo sam da se treba drzati jednog pravca a da cacka i po drugim!!!

Je li to bazirano na tvom iskustvu? Ako je tako, podeli ga sa nama pa da naučimo nešto...
Ako nije tako, probaj da argumentuješ bilo šta što si izjavio ovde.

 
0

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
*.hsd1.ca.comcast.net.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko game designa stvarno me zanima ne znam sta da upisem!27.09.2006. u 05:49 - pre 213 meseci
Citat:
LAsERtri: Ok nije bas 100miliona mozda 50mil uglavnom ogroman novac!!!

Trebaš da budeš precizan, potrebno je USD $20M za AAA next-gen igru za PS3, X360 i PC napravljenu u SAD. ;) Za igru napravljenu u bilo kojoj drugoj zemlji treba manje novca.
 
0

LAsERtri
LAsERtri
Tuzla

Član broj: 114094
Poruke: 236
*.dlp243.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko game designa stvarno me zanima ne znam sta da upisem!27.09.2006. u 14:08 - pre 213 meseci
Bio sam dovoljno nego precizan, u Paraworld je veliki dio novca ulozen i pored C&C serijala do sada i najskuplja investicija u PC platformse igre...



Sto se tice ovo za izkustvo uzmi sebi samo primjer koji se desaje na balkanu.
Kako to nasi programeri koji rade u domacim firmama programiraju, jedno 80% metodom copy - paste.
Budi iskren da ti ako "programiras" da negledas dali ima na netu "a posto ima sigurno" cod pa da samo ga kopiras da se nemucis? Koliko webdesignera danas krade scriptove ili pravi stranice iz podloga...

Poslat cu ti svoj projekat koji sam sam planiro, programiro, dizajniro i testiro. Radim na njemu vec godinu dana ali vrijedi jer je jedinstven. Kada vidim da neko ima stranicu oci ti stanu kako je uradena a nezna da nekazem otvoriti web preglednik ondar nemam sta da kazem...


Jednostavno dobro rade ljudi u drugim drzavama, bave se svim ali drze ono posebno jedan smijer, tako ce biti majstor svoje struke, ako nisam upravu ja nevidim da je sa Balkana osim SiriusSam-a izdata iti jedna kako treba igra, ili se varam???


Nije samo novac u pitanju sto se nema nego i bas to sto nemamo ljudi koji su bas skolovani za to.

LAsER 2000-2009
 
0

lordbane

Član broj: 65824
Poruke: 6
82.117.206.*



Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko game designa stvarno me zanima ne znam sta da upisem!27.09.2006. u 14:09 - pre 213 meseci
Citat:

Trebaš da budeš precizan, potrebno je USD $20M za AAA next-gen igru za PS3, X360 i PC napravljenu u SAD. Za igru napravljenu u bilo kojoj drugoj zemlji treba manje novca.


FF X je pravljen u Japanu i kostao je 4 milijarde japanskih jena (oko 32 miliona US$). Tako da bas moras da budes precizan
 
0

askaratazor

Član broj: 73681
Poruke: 180
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko game designa stvarno me zanima ne znam sta da upisem!27.09.2006. u 15:19 - pre 213 meseci
Sve je to fino, ali decko vas je pitao sta da UPISE, da bi imao dobro predznanje za game design..
Nema potrebe da mu pricate o milionima i milijardama evra/jena i americi i japanu..
Ja verujem da se njegov budzet svodi na najvise 50€ mesecno (od dobrog dzeparca), tako da mu (kao i vecini nas) prica o milionima nece doneti nista dobro,...

Sinak upisi elektrotehnicku, mozes i politenhicku (idi na smer za robotiku), ako ti mata ide lagano, upisi matematicku gimnaziju, a ako imas kesa probaj racunarsku gimnaziju (cini mi se da je to privatna). Za sada se drzi game-makera i probaj malo da ucis c++..

I sto je najbitnije, nemoj za sada mnogo da blejis pored kompa, izlazi malo sa drustvom (probaj da nadjes jos par ljudi koje to zanima, bice vam lakse) nadji devojcicu i opusti se, imas puno vremena pred sobom, ali nemoj da ga uludo trosis
 
0

LAsERtri
LAsERtri
Tuzla

Član broj: 114094
Poruke: 236
*.dlp199.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko game designa stvarno me zanima ne znam sta da upisem!27.09.2006. u 15:37 - pre 213 meseci
Citat:
I sto je najbitnije, nemoj za sada mnogo da blejis pored kompa, izlazi malo sa drustvom (probaj da nadjes jos par ljudi koje to zanima, bice vam lakse) nadji devojcicu i opusti se, imas puno vremena pred sobom, ali nemoj da ga uludo trosis


Upravu si nemoj sada mnogo da sjedis za racunarom ima vremena mozes i u 30 godini nauciti kako se pali pc, pa ces ga nekako i ugasiti. Covece nema nista od skole ako sam nezapnes i ucis kod kuce nema od tebe nista... Skola je tu dabi dobio diplomu i da se zna da si je zavrsio a da ces od skole postati programer , hmmmmm...

Bolje sto dajes za kurseve pare uzimaj sebi knjige i citaj o programiranju jer neces sve naci po tutorialima!!!


LAsER 2000-2009
 
0

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Treba mi pomoc oko game designa stvarno me zanima ne znam sta da upisem!
(Zaključana tema (lock), by tosa)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 6209 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.