Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom pocinje prodaju PC konfiguracija !!!

[es] :: PC Konfiguracije :: Telekom pocinje prodaju PC konfiguracija !!!
(Zaključana tema (lock), by lancia88)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 14585 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Telekom pocinje prodaju PC konfiguracija !!!21.09.2006. u 21:33 - pre 214 meseci
Da se i ja uozbiljim:

1. GDE je tender za sve ovo? Ili je ilićevski "populizam" i ovde prevladao!? Ko je onaj "vladin" lik sa Jevrosimom? Onaj sa kratkim prezimenom, ne sećam se...

2. Jel' treba ovako da se uzme 'leba svima ostalima u toj branši putem ove VRLO primamljive ponude?? (ISP, uvoznici, trgovci, serviseri...)

3. @alekss, ko ti garantuje da su ovi računari BAŠ "serbian-brand"? Comtrade? Vlada? Comtrade će biti pre klasičan reseller, ako ništa drugo, zbog čistog FIZIČKOG broja poručenih kompova!

4. @alekss, ko je ikome nametnuo ovde išta? Ovo je "offer you can't refuse!" O tome se radi!

Moji roditelji su već smislili da svom unuku jedan komp (onaj jači) uzmu na poklon! Koliko ima toga u Srbiji? 2000 dinara mesečno je "easy to swallow", i za mnogo gluplje stvari!

A ADSL neću ni da pominjem! Znam ljude koji bi "ubili" da ga dobiju!

Pozdrav!
 
0

alekss
Aleksandar S
Beograd

Član broj: 12599
Poruke: 268
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Telekom pocinje prodaju PC konfiguracija !!!21.09.2006. u 21:56 - pre 214 meseci
@pctel> "Naravno da bi. Ne znam odakle ti takva suluda ideja da neko ne bi mogao da prodaje MILION racunara mesecno, kad bi imao kome. Raspise oglas, poznavaoca hardvera hvala bogu ima kao kusih pasa, zakupi prostor od par hiljada kvadrata i radi. Ne vidim uopste u cemu je problem. Da li comtrade jedini ima nekog robota koji sklapa po 3 racunara u sekundi za kojeg ja jos ne znam?! Komtrade je obicna firma, niti njeni rukovodioci imaju po 3 mozga, niti njihovi radnici imaju po 6 ruku. Sve sto mogu oni, mogu i drugi. Ni vise ni manje. "

Okej, onda sam ja malo van tokova. Ja iskreno ne bih umeo da zakupim prostor, organizujem ljude, skupim keš itd. Nemaju radnici po tri mozga, niti manageri, znam sigurno... ali opet... ok. Prihvatam da možda nisam u pravu, tj da sam nešto propustio.

Nebitno, mene cela priča nije pogodila, čak sam mislio da je dobra akcija.

 
0

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: Telekom pocinje prodaju PC konfiguracija !!!21.09.2006. u 22:42 - pre 214 meseci
hehe... ton majstor - mind reader
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
0

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Telekom pocinje prodaju PC konfiguracija !!!21.09.2006. u 23:47 - pre 214 meseci
Citat:
ton_majstor:
1. GDE je tender za sve ovo? Ili je ilićevski "populizam" i ovde prevladao!? Ko je onaj "vladin" lik sa Jevrosimom? Onaj sa kratkim prezimenom, ne sećam se...


Tender se valjda raspisuje kada se troše državne pare. Ovde se troše pare kranjeg korisnika, koga niko ne tera da kupi računar.
Citat:
ton_majstor:
2. Jel' treba ovako da se uzme 'leba svima ostalima u toj branši putem ove VRLO primamljive ponude?? (ISP, uvoznici, trgovci, serviseri...)

Uvek veća riba jede sitniju. Kao što su mnoge STR bile upropaštene dolaskom hipermarketa. Ipak, za krajnjeg kupca ne vidim ništa loše u tome što će po povoljnoj ceni moći da dođe do računara.

Citat:
pctel: Naravno da bi. Ne znam odakle ti takva suluda ideja da neko ne bi mogao da prodaje MILION racunara mesecno, kad bi imao kome. Raspise oglas, poznavaoca hardvera hvala bogu ima kao kusih pasa, zakupi prostor od par hiljada kvadrata i radi. Ne vidim uopste u cemu je problem. Da li comtrade jedini ima nekog robota koji sklapa po 3 racunara u sekundi za kojeg ja jos ne znam?! Komtrade je obicna firma, niti njeni rukovodioci imaju po 3 mozga, niti njihovi radnici imaju po 6 ruku. Sve sto mogu oni, mogu i drugi. Ni vise ni manje.


Mislim da nije stvar samo u samom sklapanju računara. Za ovako nešto je potreban veliki početni kapital s obzirom da se računari prodaju na 24 rata. Potrebno je plaćati hardver, radnike, imati tehničku podršku itd. Ne kažem da ne može ni jedna firma osim Comtrade, ali daleko od toga da može bilo koja firmica.
 
0

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.133.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Telekom pocinje prodaju PC konfiguracija !!!22.09.2006. u 00:18 - pre 214 meseci
Citat:
dejankr:Tender se valjda raspisuje kada se troše državne pare. Ovde se troše pare kranjeg korisnika, koga niko ne tera da kupi računar.

Uvek veća riba jede sitniju. Kao što su mnoge STR bile upropaštene dolaskom hipermarketa. Ipak, za krajnjeg kupca ne vidim ništa loše u tome što će po povoljnoj ceni moći da dođe do računara.


prvo cu ti odgovoriti na ovo drugo. stvaranje monopola je odlican teren za povecanje cena, i smanjenje nivoa usluge, i to i vrapci znaju.
to se vec desilo sa hipermarketima posto su rascistili teren, a ako ovo prodje, ubrzo ces videti sta je u tome lose i kad su kompjuteri u pitanju.

a tender bi trebalo da postoji i kad drzavna firma realizuje neki veliki dil. jer DRZAVNA firma znaci da ne moze neko tek tako da odlucuje s kim ce i kako da posluje.
zasto recimo nije izabran imtel, desk....
ili zasto nije omoguceno da svako ko ispuni uslove ucestvuje u ovoj ponudi, a da kupci sami biraju?
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
0

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
217.24.27.*

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Telekom pocinje prodaju PC konfiguracija !!!22.09.2006. u 01:14 - pre 214 meseci
Svi pricate ovo, ono... Ko meni kao nezaposlenom licu moze da ponudi masinu na kredit? Zasto da nezaposlena lica budu uskracena za kompjuter ako nemaju finansiskih sredstava da ih plate u kesu? Zasto niko do sada nije ponudio bilo koju robu na kredit za nezaposlene? Sta ja znam, na primer preko ugovora. Mislim da je ovo dobra ideja, jer je bas zbog toga sto u Srbiji ima preko milion nezaposlenih, situacija takva kakva jeste. Znaci ocajna. Koliko ce ljudi jedino na ovaj nacin moci da uplivaju u kompjuterske vode? Verujem jako veliki broj.

Saznao sam neke stvari u vezi masina, ali samo ono osnovno. Ako neko zna sve detalje molio bih ga to ovde i postuje. Ajde da vidimo dal se to uopste isplati, ili ce da deru kao MTS za mobilne telefone svojevremeno.

Masina 1
----------------------
Ploca: ??? / Procesor: Intel ??? 2.53 / Memorija: ??? 256MB / Hard Disk: ??? 80GB / Graficka: Integrisana / CD/DVD: Sony DVD Rom ??? / Kuciste: ??? / Tastatura: ??? / Mis: ??? / Monitor: ??? 17'' CRT
+WinXP Home (licenca) / Nod32 (licenca) / Office2003 (trial 1 mesec) / 3 godine garancije
---420Evra---

Masina 2
----------------------
Ploca: ??? / Procesor: Intel ??? 2.66 2x1MB DC / Memorija: ??? 512MB / Hard Disk: ??? 160GB / Graficka: ??? x550 / CD/DVD: Sony DVD Rezac ??? / Kuciste: ??? / Tastatura: ??? / Mis: ??? / Monitor: ??? 17'' TFT
+WinXP Home (licenca) / Nod32 (licenca) / Office2003 (trial 1 mesec) / 3 godine garancije
---720Evra---
 
0

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Telekom pocinje prodaju PC konfiguracija !!!22.09.2006. u 01:47 - pre 214 meseci
http://www.elitesecurity.org/t206266-Danasnji-odgovor-od-Telekoma
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Telekom pocinje prodaju PC konfiguracija !!!22.09.2006. u 07:58 - pre 214 meseci
Pozdrav,

naravno da cemo zakljucati ovakve teme o reklamiranju bilo koga, ukljuciv i monopoloste. Iz razloga velikog broja diskustanata temu necemo neko vreme brisati a kasnije svakako kao i svako naredno otvaranje ovakve teme. Nije navedena nikakva konfiguracija i takvim stvarima ovde ne moze biti mesto.

djyova, potrazices nekog finansijera za svoj racunar ili se zaposliti, to je tako prost izbor ali ovde necemo zbog toga komentarisati Tvoje alternative u tom smeru.
 
0

[es] :: PC Konfiguracije :: Telekom pocinje prodaju PC konfiguracija !!!
(Zaključana tema (lock), by lancia88)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 14585 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.