Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem rutiranje, sporo otvaranje strana, oscilacije u protoku

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Problem rutiranje, sporo otvaranje strana, oscilacije u protoku

[ Pregleda: 3483 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gary.m

Član broj: 102990
Poruke: 22
*.goranjesic.net.



Profil

icon Problem rutiranje, sporo otvaranje strana, oscilacije u protoku20.09.2006. u 08:44 - pre 214 meseci
Pozdrav!
Ukratko:
imam malu WLAN sa 3 racunara. Internet za WLAN dovlacim od lokalnog iSP. Rutiranje mi ide preko Mikrotika 2.9.6.
Problem: kada na net idemo preko mikrotika odziv je ok, medjutim strane mi otvara jako sporo, desava se da nece uopste da ih otvori, onda malo proradi pa ponovo lose. Sto se tice download-a tu i tamo kada krene skida, malo losije ali skida! Ovo sam sve pokusavao dok sam bio sam na mrezi. Kada zaobidjem mikrotik internet radi ok. Ne verujem da je do ISP. Sto se tice saobracaja u lokalu nisam primetio da ima nekih problema, nema prevelikih oscilacija!

Mnogo bi mi pomogao neki odgovor! Ili neka sugestija u kom smeru da poradim jer se vec lomim danima oko ovog problema!

[Ovu poruku je menjao gary.m dana 20.09.2006. u 16:55 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao gary.m dana 20.09.2006. u 16:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Problem rutiranje, sporo otvaranje strana, oscilacije u protoku20.09.2006. u 11:33 - pre 214 meseci
Sam MT 2.9.6 ne bi trebalo da pravi probleme oko rutiranja i usporavanja saobracaja. Daj malo vise detalja o konfiguracija rutera pa ti mozda mozemo nesto vise reci kako da detektujes problem. Kakva je veza prema provajderu, jer koristis neki tunel pptp ili pppoe. Koje kartice imas u ruteru i kakva ti je topologija tvoje mreze.
 
Odgovor na temu

gary.m

Član broj: 102990
Poruke: 22
80.93.231.*



Profil

icon Re: Problem rutiranje, sporo otvaranje strana, oscilacije u protoku20.09.2006. u 15:54 - pre 214 meseci
Ovako,
sto se tice veze sa provajderom trazili su samo mac i dodelili nam ip adresu i nista vise.

Na samom ruteru je jedna lan kartica koja ide do Planet WAP-4033 Wireless Access Pointa sa kojim dovlacimo internet (signal je ok)
druga je TP-Link TL-WN551G Wireless PCI LAN Adapter 11 / 54 Mb/s 802.11b/g koja ide do Omni antena 13 dBi HORIZONTALNA POLARIZACIJA
u mrezi kod klijenata se nalaze 2 OvisLink WL-5460AP Wireless Access Point 11 / 54 Mb/s 802.11b/g i jedna gigabajtova pci kartica
sto se antena tice koristimo tanjire sa biquad-om
masina na kojoj je mikrotik je pentium 4 (bio je slabiji ali mislio sam da je do njega pa sam ga promenio, tako da je za sada jos uvek p4 ostao)

Ne koristim ni pptp ili pppoe, na samom ruteru sam odradio samo access list, arp-vezivanje ip za mac, queue, nat masquerade i to je to uglavnom.
Pitanje da li sam trebao jos nesto da uradim tj. da konfigurisem da bi to radilo kako treba.
Da li bi bolje radilo ukoliko bi stavio obadve pci kartice ili sta vec?

U svakom slučaju hvala na interesovanju, svaki odgovor znači!

[Ovu poruku je menjao gary.m dana 20.09.2006. u 17:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao gary.m dana 20.09.2006. u 17:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Problem rutiranje, sporo otvaranje strana, oscilacije u protoku20.09.2006. u 18:01 - pre 214 meseci
Sto se tice rutera P4 za Mikrotik je vise nego dovoljan (dovoljno za pola Srbije da ide na net). U tvom slucaju P1 na 100MHz sa 32MB rama je vise nego dovoljan. Posto imas 2 WLAN linka treba ispitati gde je problem. Predlazem da stavis obicnu LAN karticu u MT i na njega vezes jednog klijenta UTP kablom i proveris kako Link ka netu funkcionise. Po mom iskustvu Omni antena pravi velike probleme tako da je ako je ikako moguce izbeci!
 
Odgovor na temu

gary.m

Član broj: 102990
Poruke: 22
*.goranjesic.net.



Profil

icon Re: Problem rutiranje, sporo otvaranje strana, oscilacije u protoku02.10.2006. u 06:58 - pre 213 meseci
Izgleda da je problem bio u provajderu.
Provajder takodje koristi mikrotik u kome su najverovatnije ograničili broj konekcija po korisniku tj. po ip adresi.
U svakom slučaju hvala na odvojenom vremenu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Problem rutiranje, sporo otvaranje strana, oscilacije u protoku

[ Pregleda: 3483 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.