Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem koji me BAS nervira!

[es] :: Macintosh :: Problem koji me BAS nervira!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5254 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

I_LOVE_BUREK
Nenad Nikolic
CACAK

Član broj: 54357
Poruke: 81
89.216.242.*

ICQ: 58913339
Sajt: www.cawireless.tk


Profil

icon Problem koji me BAS nervira!18.09.2006. u 21:09 - pre 214 meseci
Pozdrav svima...nije me bilo odavno, ali sam redovno pratio i citao postove na ovom forumu ! :)

Imam jedan problem koji me bas nervira...dakle radi se o sledecem,
HDD sam napunio nekim glupostima...instalirao bezbroj programa, toliko da je moj PM G5 radio kao traktor...nisam imao drugog izbora, uradio sam bacup podataka i formatirao HDD. Sada je situacija sledeca, tek instaliran MAC OS X, uradjen zadnji update 10.4.7 (naglasavam samo je instaliran OS , bez ikakvih drugih programa!) i desava mi se to da kada hocu da ugasim racunar, on se ne gasi ?!?!? Dock se skloni, radna povrsina sa ikonama se izgubi takodje, ostane plava pozadina sa onim kockicama sto se okrecu u krug pri dnu ekrana (znate na sta mislim...isti oni sto se pojavljuju kada ukljucite racunar pa ispod APPLE LOGOa, odmah na pocetku dok se OS jos ucitava)...i tako se okrece...i okece do besvesti....ali racunar se ne gasi :( . Gasim ga u tom trenutku samo preko power dugmeta!

Ima li neko resenje...sta mi je ciniti???

PS: izvinjavam se administratorima zbog malo gneva unetih u post i zbog vise zargonskog recnika, ali sam umoran vise od gasenja na PowerButton...


i da dodam...dosta cest problem je da DVDRW nece da otvori vrata kada pritisnem eject dugme na tastaturi...na ekranu izadje slicica koja je identifikacija da je dugme pritisnuto, ali vratanca ne izlaze ...resetujem racunar i to onda radi...neko vreme dok se opet ne zaglupi ?!?!


[Ovu poruku je menjao I_LOVE_BUREK dana 18.09.2006. u 22:37 GMT+1]
Ako smatrate da je znanje skupo, trebalo bi da probate koliko kosta neznanje.
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Problem koji me BAS nervira!18.09.2006. u 22:18 - pre 214 meseci
Idi u Disk Utility i pogledaj da li je sistemskoj particiji potreban repair. Verovatno jeste. Radi i Repair Permissions posle instalacija i u takvim slučajevima.

Ovo sa neizbacivanjem diska iz drajva se i meni dešava, doduše retko. Ne znam šta je razlog tome, jedino rešenje mi je restart i držanje tastera miša.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

I_LOVE_BUREK
Nenad Nikolic
CACAK

Član broj: 54357
Poruke: 81
89.216.242.*

ICQ: 58913339
Sajt: www.cawireless.tk


Profil

icon Re: Problem koji me BAS nervira!18.09.2006. u 22:46 - pre 214 meseci
Citat:
henrik: Idi u Disk Utility i pogledaj da li je sistemskoj particiji potreban repair. Verovatno jeste. Radi i Repair Permissions.



Posle Verify Disk isbaci mi sledecu poruku:
Verifying volume “Tiger”
Checking HFS Plus volume.
Checking Extents Overflow file.
Checking Catalog file.
Checking multi-linked files.
Checking Catalog hierarchy.
%)
Checking Extended Attributes file.
Checking volume bitmap.
Checking volume information.
The volume Tiger appears to be OK.
Mounting Disk

1 HFS volume checked
Volume passed verification


... i naravno ne dozvoljava mi da uradim Repair Disk...


Repair Permissions sam uradio, ali nista...i dalje isto

problem je i dalje aktuelan :(
Ako smatrate da je znanje skupo, trebalo bi da probate koliko kosta neznanje.
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Problem koji me BAS nervira!18.09.2006. u 22:53 - pre 214 meseci
Ne znam šta bi moglo da bude. Kaže da ti je disk ok. A inače repair sistemske particije možeš da uradiš samo kad butuješ sistem sa instalacionog diska.

To kočenje ti se svaki put događa ili...?

edit: probaj ponovo da ga pregaziš (ionako nije dugo ni komplikovano) i da ga vozdigneš na 10.4.7 preko software updatea.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: Problem koji me BAS nervira!18.09.2006. u 23:30 - pre 214 meseci
1. Pogledaj sistemski log, da li prijavljuje neshto sumnjivo u trenutku shutdown-a
2. Probaj da resetujesh PRAM. Znam da je to ranije pomagalo ljudima sa slichnim problemom
3. Da li imash eksterne diskove prikachene na Mac u trenutku gashenja? Ako da, uskljuchi ih. Probaj takodje sa gashenjem AirPort-a (ako ga imash u mashini)
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Problem koji me BAS nervira!18.09.2006. u 23:34 - pre 214 meseci
Reinstaliraj nanovo sa opcijom "Erase and install" dok još nisi instalirao ostatak programa.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
*.vdial.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Problem koji me BAS nervira!18.09.2006. u 23:41 - pre 214 meseci
A da nije problem sâm .4.7 update? Negde sam pročitao, da li na Apple support diskusijama da li negde drugde da su ljudi imali svakakvih problema dok nisu vratili na 10.4.6. Možda i lupam ali bar da predložim neko rešenje.

A što se diska tiče, primetio sam kod sebe nešto slično kao to što ste vi ljudi naveli, samo je izraženije. Naime moj Toshiba KoLudo DVD drajv evo zašao je već u skoro četvrtu godinu (duboku starost) i polako ali sigurno odbija poslušnost, tj. odbija da čita izgrebane CDove, one rezane na većim brzinama itd, itd. Kao što ste i sami primetili kada se ubaci disk u drajv računar ga dobrano zavrti, da li da ga kešira ili šta li. Tu sam primetio da kada naiđe na disk koji teže čita on neće da ga "pusti" već je uporan da dovši to indeksiranje ili šta već radi s njim. Elem, da skratim priču, provalio sam - koristeći metodu nemilosrdnog ubijanja procesa - da dobre rezultete daje Force Quit u Activity Monitoru mdimport user procesa (sad se neko možda guši dok čita ovo, ali stvarno radi, bar kod mene :))) )

Pozdrav!
.DS_Store
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Problem koji me BAS nervira!18.09.2006. u 23:50 - pre 214 meseci
Citat:
DS_Store:  Elem, da skratim priču, provalio sam - koristeći metodu nemilosrdnog ubijanja procesa - da dobre rezultete daje Force Quit u Activity Monitoru mdimport user procesa (sad se neko možda guši dok čita ovo, ali stvarno radi, bar kod mene :))) )


Dobro je, moraću to da probam.

Inače, meni se dešava 1 još luđa varijanta. Moj primerak Tigra (inače zaštićen od kopiranja, jedino što sam uspeo da uradim je da napravim .dmg od njega i spržim ga sve sa zaštitom :P) obavezno odbija da se izbaci iz drajva posle korišćenja. Svaki put javi da je In Use i da treba da pobijem neke aplikacije koje se vrte, a nema ništa. Ni u procesima nisam našao ništa od toga da trči u pozadini, i jedino rešenje mi je restart+miš. Prilično annoying. Baš ću sledeći put da probam tu tvoju foru.

Inače, meni 10.4.7 radi sasvim ok i na kućnoj mašini i na par njih u firmi. Jedna od stvari sam primetio da mnogo bolje radi sa permisijama, tj. uglavnom nema ništa da se popravlja u 90% slučajeva. Ili ih ne vidi :P
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Problem koji me BAS nervira!18.09.2006. u 23:55 - pre 214 meseci
Citat:
Moj primerak Tigra (inače zaštićen od kopiranja, jedino što sam uspeo da uradim je da napravim .dmg od njega i spržim ga sve sa zaštitom :P)

Khm, zaštićen od kopiranja? A, kako, prvi put čujem da Apple pravi zaštitu od kopiranja, pa mnogo skuplji Final Cut Studio nema tako nešto, što bi se mučili sa Tigrom. Biće da je tebi nešto kod tog kreiranja .dmg fajla pošlo naopako.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

MacOS
ljubisha
Karaburma

Član broj: 18300
Poruke: 641
*.co.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: ljubisha.net


+12 Profil

icon Re: Problem koji me BAS nervira!19.09.2006. u 03:55 - pre 214 meseci
> Inače, meni se dešava 1 još luđa varijanta. Moj primerak Tigra
> (inače zaštićen od kopiranja, jedino što sam uspeo da uradim je
> da napravim .dmg od njega i spržim ga sve sa zaštitom :P) obavezno
> odbija da se izbaci iz drajva posle korišćenja.

Ako si u Bgdu obavezno da se pojavis sa tim diskom na sledecem
sastanku! :) Kako si dosao do toga da je zasticen od kopiranja?
Svako ima pravo na mišljenje a ima budala koje se tim pravom i koriste.
 
Odgovor na temu

I_LOVE_BUREK
Nenad Nikolic
CACAK

Član broj: 54357
Poruke: 81
89.216.242.*

ICQ: 58913339
Sajt: www.cawireless.tk


Profil

icon Re: Problem koji me BAS nervira!19.09.2006. u 07:38 - pre 214 meseci
Citat:
henrik:To kočenje ti se svaki put događa ili...?


To sa blokiranjem prilikom gasenja dogadja se svaki put :( a to sa optikom, je povremena pojava ...koja preti da predje u svakodnevnu


Citat:
madamov: Reinstaliraj nanovo sa opcijom "Erase and install" dok još nisi instalirao ostatak programa.


Uvek kada radim instalaciju ispocetka, obavezno uradim erase disk (ali opciju WRITE ALL ZEROS, ako se dobro secam), pa tek onda instalram...

Citat:
DS_Store: A da nije problem sâm .4.7 update? Negde sam pročitao, da li na Apple support diskusijama da li negde drugde da su ljudi imali svakakvih problema dok nisu vratili na 10.4.6. Možda i lupam ali bar da predložim neko rešenje.


Ja se bojim da nije bas taj problem...nema logicnog objasnjenja koji su razlozi da se desavaju ovakve stvari, ali desavaju se!


Citat:
henrik:edit: probaj ponovo da ga pregaziš (ionako nije dugo ni komplikovano) i da ga vozdigneš na 10.4.7 preko software updatea.


download-ovao sam combo update 10.4.7 ... tako da ne idem na software update, vec ga odmah instaliram posle instalacije OSa?!?!
Ako smatrate da je znanje skupo, trebalo bi da probate koliko kosta neznanje.
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.ogilvy.co.yu.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Problem koji me BAS nervira!19.09.2006. u 08:37 - pre 214 meseci
Citat:
madamov: Khm, zaštićen od kopiranja? A, kako, prvi put čujem da Apple pravi zaštitu od kopiranja, pa mnogo skuplji Final Cut Studio nema tako nešto, što bi se mučili sa Tigrom. Biće da je tebi nešto kod tog kreiranja .dmg fajla pošlo naopako.


Jednostavno, prilikom svakog pokušaja kopiranja (bilo iz Toasta ili ičeg drugog) izbaci poruku The Disk May Be Copy-Protected :) A nisi me razumeo, jedino što sam uspeo regularno je da napravim taj dmg fajl, i njega sam uspeo da srežem normalno, samo što je ostala i ta zaštita. I meni je čudno :)
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Problem koji me BAS nervira!19.09.2006. u 09:05 - pre 214 meseci
Čak i kada u Toastu umesto da snimaš disk kažeš da hoćeš da snimiš imidž? Stvarno čudno, kao što reče ljubisha, ako imaš vremena skokni sa diskom na sledeći sastanak u O3ONE, baš bi voleli da vidimo. O kojoj verziji Toasta govorimo?
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.ogilvy.co.yu.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Problem koji me BAS nervira!19.09.2006. u 09:10 - pre 214 meseci
Ne, ne, ne. Radi snimanje kompresovanog imidža (.toast nisam probao). Ne radi prosto kopiranje. A Toast je 7.0.2.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Problem koji me BAS nervira!19.09.2006. u 09:30 - pre 214 meseci
Veoma, veoma čudno. Da li ti se to ikada pojavilo za neki drugi CD ili DVD koji si kopirao?
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.ogilvy.co.yu.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Problem koji me BAS nervira!19.09.2006. u 10:07 - pre 214 meseci
Ne.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

iMiki
Milorad Latovljev
Beograd

Član broj: 68615
Poruke: 651
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problem koji me BAS nervira!19.09.2006. u 14:01 - pre 214 meseci
Burek

Pogledaj CD/DVD-ove koje si dobio uz G5.

Na jednom postoji Apple Hardware Tool(s), ili nesto slicno. Butuj G5 sa tog diska i uradi test hardvera.

Moze biti da je memorija ili neki kabal od harda da se malo izvukao.

Memorija mora da radi u paru (zbog 64 bitnog procesora) mozda je neki od modula los (ispravan da radi sam ali ne i u paru). Probaj izvadi svaki modul i vrati ga nazad. Sa jednim modulom nema sanse da pokrenes masinu (barem je tako kod Power G5).

 
Odgovor na temu

I_LOVE_BUREK
Nenad Nikolic
CACAK

Član broj: 54357
Poruke: 81
89.216.242.*

ICQ: 58913339
Sajt: www.cawireless.tk


Profil

icon Re: Problem koji me BAS nervira!19.09.2006. u 19:50 - pre 214 meseci
Citat:
iMiki: Moze biti da je memorija ili neki kabal od harda da se malo izvukao.


Miki
PM je kod mene vec godinu i po...sve je do sada radilo perfektno! U medjuvremenu sam formatirao masinu bar 2 puta, ovo je treci put...inace u masini su 2 SATA HDDa od po 160GB nikad izvadjena iz masine...nikad pipnuta...tako da su veoma male sanse da se neki kabal izvukao...ali cu naravno poveriti za svaki slucaj !!!

Memorije naravno ima dve. Dva modula od po 512MB identicna! Jesam ih vadio, menjao slotove...dodavao... ali...memoriju mi OK prepoznaje!
i opet naglasavam da isti hardver radi vec 1.5 godinu ... bez ikakvih problema, cak naprotiv...radi EXTRA!
tako da cu na kraju , kad nadjem malo vremena, ipak probati ...fomatiranje...ponovna instalacija OSa i update na 10.4.6?!?!

Javicu kako i sta se desava!!!


Citat:
iMiki:Memorija mora da radi u paru (zbog 64 bitnog procesora) mozda je neki od modula los (ispravan da radi sam ali ne i u paru). Probaj izvadi svaki modul i vrati ga nazad. Sa jednim modulom nema sanse da pokrenes masinu (barem je tako kod Power G5).


to za memorije u paru to mi je jasno i jeste tako!
Ako smatrate da je znanje skupo, trebalo bi da probate koliko kosta neznanje.
 
Odgovor na temu

Darko Selakovic
Čačak

Moderator
Član broj: 17289
Poruke: 499
89.216.242.*

Jabber: darkoselakovic@gmail.com


+5 Profil

icon Re: Problem koji me BAS nervira!20.09.2006. u 03:07 - pre 214 meseci
Probaj:
http://www.apple.com/support/d...late2004firmwareupdatev11.html
Darko Selaković.
 
Odgovor na temu

exsold
Miroslav Bakovic
Moscow, Russia

Član broj: 46916
Poruke: 140
194.247.206.*

Sajt: www.fudokankarate.com


Profil

icon Re: Problem koji me BAS nervira!09.10.2006. u 10:34 - pre 213 meseci
Uvek mozes da probas sa maskom protiv malera :)))))))))
 
Odgovor na temu

[es] :: Macintosh :: Problem koji me BAS nervira!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5254 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.