Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reparacija baterije na laptopu

[es] :: Laptopovi :: Reparacija baterije na laptopu

[ Pregleda: 14252 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

-Miki-
Valjevo

Član broj: 88612
Poruke: 38
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



Profil

icon Reparacija baterije na laptopu17.09.2006. u 02:13 - pre 214 meseci
Imam jedno pitanje u vezi reparacije baterije na laptopu pa ako se neko sreo sa ovakvim problemom bio bih zahvalan da me posavetuje. Naime pre par meseci sam kupio laptop (Acer travelmate 630) u kome je baterija bila gotova ,nedavno sam od prijatelja dobio slicnu koja sadrzi iste ion litijumske celije (naravno elektronika nije ista) pa sam resio da pokusam da repariram svoju - znam da je najbolja solucija zameniti svih 8 celija novim ali posto mi baterija nije toliko neophodna resio sam da se poigram pa ako nesto napravim dobro je ko ne nikom nista :-)
Otvorio sam svoju staru i utvrdio da od 8 celija 2 nisu ispravne (napon je pao dosta ispod dozvoljenog) a ostale su ok. Zamenio sam te dve sa potpuno ispravnim celijama od dobijene baterije i napon je bio priblizan trazenom (oko 14 v). E tu sad dolazim do problema ,stavio sam je u laptop koji je regularno prepoznao kao acer-ovu , prijavio punjenje (stanje 0%) i na tome je ostalo stanje se uopste ne menja . Pretpostavljam da se radi o nekoj elektronskoj blokadi ili nesto slicno pa ako neko zna kako bi se ovo moglo srediti ili resetovati je eventualno molio bih za savet posto znam da se ove baterije repariraju , a potrosni delovi su celije koje sam ja zamenio.

Pozz
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Reparacija baterije na laptopu17.09.2006. u 11:25 - pre 214 meseci
A jesu li ti naponi na njima identicni? Ja bi ipak zamjenio sve celije.

 
Odgovor na temu

-Miki-
Valjevo

Član broj: 88612
Poruke: 38
*.216-131.static.va.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Reparacija baterije na laptopu17.09.2006. u 20:06 - pre 214 meseci
Da izmerio sam naponi su identicni i sumnjam da je problem do napona u celijama ( 13.95 trenutno) sve mi smrdi da je neka elektronska zastita u pitanju. Pa zar je moguce da se niko ovde na forumu nije bavio ovim problemom a vazi za najnapredniji u tehnicko -naucnoj oblast:( .


 
Odgovor na temu

DJuzla

Član broj: 17458
Poruke: 77
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Reparacija baterije na laptopu19.12.2006. u 12:20 - pre 211 meseci
pa radi li tebi lap top sa tom baterijom,iako ti pokazuje nulu?
kako sam fresak u svemu ovome,jer od skora i ja planiram da radim reparaciju baterije,i trcim od foruma do foruma,nedje sam procitao da kod zamjene celija se elektronika baterije resetuje.znachi sami indikator ne radi,ali baterija radi dobro,pa ces morati da otprilike znas koliko ti drzi baterija,prije nego se isprazni...
e ćao 'de si?
 
Odgovor na temu

DJuzla

Član broj: 17458
Poruke: 77
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Reparacija baterije na laptopu20.12.2006. u 14:12 - pre 211 meseci
evo da se nadovezem na temu sa mojim problemom
takodje imam problem sa baterijom od lap top-a (hp compaq nx9005) koja je toliko slaba da nema snage da upali windows (nema valjda dovoljno jak napon,nego kod onih "loading" crtica komp zablokira),a ako se komp upali preko ispravljacha i onda se iskljuchi,onda mozda 20 minuta izdrzi.pa sam mislio da je jeftinija varijanta zamjena celija u staroj bateriji,nego kupovina nove,koja kosta oko 130 eura za ovaj lap top.
e sad,
1.kako ja da znam koliko celija imam u bateriji (za gore navedeni lap top),i koja je prosjecna cijena KVALITETNE celije?
2.ocu li ustedjeti koliko ako baterije budem mijenjao sam ili ako dam dam bateriju na reparaciju?
3..koliko je komplikovano da sam mijenjam celije (ili mi to moze zavrsiti bilo koji serviser,samo da mu donesem bateriju i celije?)
4.na samoj bateriji imam indikator sa led-icama koliko je baterije ostalo,komplikuje li to proces zamjene celija?

Hvala!
e ćao 'de si?
 
Odgovor na temu

Derva
student
Banja Luka

Član broj: 175329
Poruke: 113
*.broadband.blic.net.



+3 Profil

icon Re: Reparacija baterije na laptopu14.05.2009. u 23:29 - pre 181 meseci
Evo kako se resava ovaj problaem

http://www.youtube.com/watch?v=BtqRvAu71Gw&NR=1

baterije na ebay se kupe za male pare
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Reparacija baterije na laptopu

[ Pregleda: 14252 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.