Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AMD Sempron 2600+

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: AMD Sempron 2600+

[ Pregleda: 3298 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RBara
Milos Milanovic
Rakova Bara

Član broj: 108804
Poruke: 32
*.ptt.yu.



Profil

icon AMD Sempron 2600+16.09.2006. u 23:39 - pre 213 meseci
Problem je u tome sto mi se resetuje kompjuter na svakih 10 min. imam K8T NEOV plocu, graficku ATI Radeon 9250, 512 ram memorije.
Ja prepostavljam da se on resetuje zbog neke temperature ali sada ne znam dali je ploaca u pitanju ili graficka (na njoj nemam kuler vec samo hladnjak).
Interesuje me dali je temperatura u pitanju (ako jedte kako bi mogao da je otklonim)ili je nesto drugo.
Hvala!!!
N i T r O
 
Odgovor na temu

ognjenizrs
rs zvornik

Član broj: 103036
Poruke: 61
*.m3w.org.



Profil

icon Re: AMD Sempron 2600+16.09.2006. u 23:58 - pre 213 meseci
pazi ovako ne mora uopste znaciti da je temperatura u pitanju.pogotovu kod tih semprona.i sam imam istog semprona i klokovan mi je na 1.62 ghz normalo radi na 1.41.racunar nikad ne gasim a radna temperatura mu je 41,42c.imas i dosta programa da utvrdis stanje temperature i ploce.jesi li pogledao cooler da ti nije zacepljen prasinom?da li je nalegao kako treba na leziste i sl.ja pronadji programcic rm clock nije bas predvidjen za mjerenje temperature procesora i ploce ali ima i te podatke,a mozes i na netu naci milion slicni programa te namjene.graficka sumnjam da je u pitanju jer nisi napisao da se to desava u sred igre ili neke graficke obrade.za pocetak nadji neki program za mjerenje temperature pa ako nije to u pitanju javi pa da vidimo sta dalje.ne znam koliko si strucan mozes i u bios vidjeti temp. i podesenje na koliko je cpu shutdown ali ako nisi strucan bolje ne cackaj puno nego pokusaj sa rm clock ili sl.
pozdrav
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: AMD Sempron 2600+17.09.2006. u 00:08 - pre 213 meseci
ako komp nije pod garancijom, prvo skini bocnu stranicu i vidi vizualno dali su svi ventilatori i hladnjaci ok

 
Odgovor na temu

RBara
Milos Milanovic
Rakova Bara

Član broj: 108804
Poruke: 32
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: AMD Sempron 2600+17.09.2006. u 00:39 - pre 213 meseci
Hvala mnogo za preporuke!!! Svi kuleri rade tj. samo jedan od CPU-a mislim da kuleru nista ne fali.Cudno mi je bilo kada sam skinuo jedan mali hladnjak sa ploce tj. sa cipa(ne znam njegovu ulogu) ispod hladnjaka je bilo nesto belo(zalepljeno) pretpostavljm da je slikon ili nesto sl.
dok sam vadio hladnjak to se rastezalo kao zvaka (izmedju hladnjaka i cipa), pa sam mislio mozda je taj cip u pitanju.
Kompjuter resetuje se iz cista mira radio ja nesto na njemu ili ne.Dok sa na njemu podizao sistem uvek negde u sred instalacije prijavimi gresku(plava pozadina i pise sa sav novi hardver da izbacim itd.) onda moram da ga resetujem i ponovo da pokrenem instalaciju (nikad ne prijavi gresku tokom instalacije na isto mesto ali uvek se pojavi tako da moram na drgom kompu da prikljucim HDD da bi digao sistem).
Stavio sam i drugu graficku GForce 4 sa kulerom ali tada sam primetio da mi se kuler ne okrce jer AGP nema napajanje za kuler na grafickoj,pa sam odustao,pa zato sada trazim pomoc!!
N i T r O
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: AMD Sempron 2600+17.09.2006. u 01:25 - pre 213 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/47316

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: AMD Sempron 2600+17.09.2006. u 09:36 - pre 213 meseci
Nadam se da si taj hladnjak s ploce dobro namjestio nazad. Rijec je o hladnjaku za cipset, jedna od bitnijih stvari :)
Prouci malo gore dani link a za plavi ekran (popularni BSOD) : http://www.elitesecurity.org/poruka/652584

 
Odgovor na temu

ognjenizrs
rs zvornik

Član broj: 103036
Poruke: 61
*.m3w.org.



Profil

icon Re: AMD Sempron 2600+17.09.2006. u 10:12 - pre 213 meseci
100% ti je u pitanju ram memorija ili hard disk.nema sta drugo da bude.radim kao serviser vec par godina i uglavnom kad kod dizanja sistema prijavljuje greske ili ne moze da iskopira sve fajlove u pitanju je hard ili memorija.posto vidim da si na drugom kompu dizao sistem nisi naveo koji je racunar u pitanju,e sad ako je u pitanju drugi chipset ploce racunara na kom si dizao sistem Win automatski instalira i druge drivere koje ima za tu plocu,graf itd.to moze da napravi problem kad vratis hdd na svoj komp.za pocetak probaj sa ramom,promjeni slot,uzmi od drugara memoriju pa probaj sa njom i sl.ako nije to onda je vjerovatno hdd vrisno.probaj isto da prebacis hdd kod drugara i vidi da li sistem dize na njegovom racunaru bez problema i da li se kod njega desava ista stvar.ako se desava isto onda ne treba puno razmisljanja da se utvrdi sta je.
javi sta si uradio.
pozdrav
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: AMD Sempron 2600+17.09.2006. u 11:14 - pre 213 meseci
U vecini slucajeva to je tacno, ali moze da bude i nesto drugo, kao na
primer posledice skidanja hladanjaka sa severnog mosta (to sto ti se
pretvaralo u zvaku kada si skinuo, iskreno se nadam da si vratio na mesto)
ili pak da procesoru dolazi kraj, u sta je mala verovatnoca. Naravno,
verovatno je nesto bezazleno, ali u svakom slucaju pusti gold memory, ako on
pukne, pucace ti i instalacija, i obrnuto
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

RBara
Milos Milanovic
Rakova Bara

Član broj: 108804
Poruke: 32
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: AMD Sempron 2600+17.09.2006. u 11:42 - pre 213 meseci
Kada sam dizao na drugom kompu sistem (ploca:A7V600-X,procesor:Barton 2500+itd.)HDD se ponasao normalno sistem sam iz cuga podigao i sve je radilo kako treba ali kada vratim na sempron ista prica.Kada god prijavi gresku sekund pre toga u kucistu se cuje "cak" nakon toga greska je tu.

Hladnjak na ploci kada sam ga skinuo odmah sam ga i vratio.
N i T r O
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: AMD Sempron 2600+17.09.2006. u 12:20 - pre 213 meseci
taj cak je karakteristican zvuk diskova.Dobar znak je da na drugom kompu dobro radi. Ukoliko mozes, s tog drugog sistema uzmi napajanje i premjesti na svoj pa probaj.

 
Odgovor na temu

ognjenizrs
rs zvornik

Član broj: 103036
Poruke: 61
*.m3w.org.



Profil

icon Re: AMD Sempron 2600+17.09.2006. u 12:21 - pre 213 meseci
jesi li provjerio pocetnu temperaturu u bios.znaci kada tek upalis komp pa onda da vidis?ako ti je pocetna temperatura u biosu suvise visoka ili ako je broj obrtaja na cooleru mali i ne mjenja se moze biti i da ti se procesor pregrije.s obzirom da imas sempron pocetna temperatura ne bi smjela prelaziti 50-ak stepeni.ostani malo u biosu i prati desavanja ako naglo pocne da skace temperatura u razmjeru po 3,4 stepena pa stane pa opet skace onda nesto nije u redu ili sa coolerom ili nemas paste na procesoru ako si ga skidao.provjeri i ono sa memorijom.znaci ubaci u slot drugi ram pa probaj.
pozdrav
 
Odgovor na temu

RBara
Milos Milanovic
Rakova Bara

Član broj: 108804
Poruke: 32
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon MSI-ove ploce19.09.2006. u 10:18 - pre 213 meseci
Digao sam sistem(Win.XP Professional SP2) kod par ljudi koji imaju MSI-ovu plocu,kod nekog kompjuter mi je blokirao u toku instalacije a kod nekih dovrsi instalaciju a li posle pojavljuju se silni erori npr.Dr.Watson (pitame dali da posaljem gresku, ja idem na Don't send onda mi se resetuje ceo explorer i ugase svi programi sa kojima sam radio u tom trenutku)
Dali neko zna u cemu je problem u ploci ili u necem drugom?
Hvala!!!
N i T r O
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: AMD Sempron 2600+

[ Pregleda: 3298 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.