Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba mi strucni savjet u vezi instalacije LINUX-a nad XP-om

[es] :: Linux :: Treba mi strucni savjet u vezi instalacije LINUX-a nad XP-om

[ Pregleda: 3261 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smuk
Sarajevo

Član broj: 9894
Poruke: 24
*.as58.ob.bih.net.ba.

Sajt: www.elektroni.tk


Profil

icon Treba mi strucni savjet u vezi instalacije LINUX-a nad XP-om25.04.2003. u 22:29 - pre 255 meseci
Imam instaliran Win XP na racunaru PIII 600 Mhz, 192 Mb RAM i 20 Gb Hdd.
HDD ima dvije particije, jedna je od 7Gb i na njoj je instaliran XP dok na drugoj(13Gb) cuvam podatke i zanima me sledece:Hocu da instaliram LINUX SUSE 8.1 ali ne znam od koje particije da uzmem prostor za LINUX particiju i SWAP .
Ja licno bih uzeo extended partition (13Gb) na kojoj se nalaze podaci i od nje bi izdvojio prostor od 1.7Gb za linux particiju i njegov swap ali bojim se da linux nece raditi jer sam negdje citao da linux mora biti na primarnoj particiji.
Takodje zanima me da li linux moze da svojom instalacijom obrise MBR .
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Treba mi strucni savjet u vezi instalacije LINUX-a nad XP-om25.04.2003. u 22:41 - pre 255 meseci
O tome se pisalo milion puta na ovom forumu. Da si koristio pretragu nasao bi sve sto te zanima. Ali evo da ti ukratko odgovorim.

1. Linux mozes da stavis na koju god hoces particiju. Od D diska napravi dve particije. Jedna je za SWAP a druga za / (root) particiju. SWAP se obicno stavlja tako da bude 2x veci od RAM memorije. Tih 1.7 GBa bice ti malo osim ako neces da instaliras neki minimum.

2. Linux moze ali ne mora a brise MBR. Sve zavisi kako ti hoces. Mozes da stavis da se dize sa diskete a mozes i da ga ubacis u MBR pa da ti boot loder koji izaberes dize i win i linux. Postoje jos neke varijante ali to ti je ono osnovno.

Za sve dalje informacije koristi pretragu tamo ces naci sve.
 
Odgovor na temu

smuk
Sarajevo

Član broj: 9894
Poruke: 24
*.as58.ob.bih.net.ba.

Sajt: www.elektroni.tk


Profil

icon Re: Treba mi strucni savjet u vezi instalacije LINUX-a nad XP-om25.04.2003. u 22:43 - pre 255 meseci
Zahvaljujem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Treba mi strucni savjet u vezi instalacije LINUX-a nad XP-om

[ Pregleda: 3261 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.