Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ptt ADSL- puca veza!

[es] :: ISP :: ADSL :: Ptt ADSL- puca veza!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15189 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorroz
Novi Sad

Član broj: 42277
Poruke: 735
*.ptt.yu.



+56 Profil

icon Ptt ADSL- puca veza!09.09.2006. u 20:56 - pre 213 meseci
Dakle ovako
Veza je mesecima bila brza (oko 30) i bez ikakvih pucanja.
Koristio sam ZA i Kasperskog istovremeno.

Pre par dana sam reinstalirao XP.
Pocinje mora...
Veza puca (potpuno se prekida konekcija) na svakih (recimo otprilike) 10min. Nekada i brze ukoliko skidam sa Torrentom ili nacim slicnim.

Ukoloko je uljucen Torrent, cak i kada nista ne skida-surf je POTPUNO ONEMOGUCEN
Veza puca i kada nije ukljucen firewall. Virusa nema

Na kraju sam zivaca. Sta mi je ciniti? Pokusati naci svezije drivere za Conexant?

Novi Sad, Conexant ADSL Modem, PTT, XP

 
Odgovor na temu

pasi
Sepiida Gigantea
CCNA
Nis

Član broj: 21523
Poruke: 1008
*.ptt.yu.



+11 Profil

icon Re: Ptt ADSL- puca veza!10.09.2006. u 09:28 - pre 213 meseci
Ja imam potpuno suprotna iskustva , Ptt-ADSL u Nisu radi kao sat. 54-59kB down , retko kad manje i to samo zbog sajta sa kog se skida. Veza je "nailed-up" tj. zakucana kako to stoji u ruteru Zyxel 650R. Nema pucanja , nema problema , skoro da mi je zao da ih menjam za telekom
Ako nesto pocne dobro , zavrsice lose
ako nesto pocne lose , zavrsice jos gore ... Murphy
 
Odgovor na temu

zorroz
Novi Sad

Član broj: 42277
Poruke: 735
*.ptt.yu.



+56 Profil

icon Re: Ptt ADSL- puca veza!10.09.2006. u 14:09 - pre 213 meseci
Dali su mozda u pitanju neki problemi kod podesavanja na mojoj masini?
Dali je mozda problem u Conexant modemu?
Virusi? Crvi?

Kada na Torentu stavim download vise fajlova, OBAVEZNO pukne u roku od par minuta!
 
Odgovor na temu

pasi
Sepiida Gigantea
CCNA
Nis

Član broj: 21523
Poruke: 1008
*.ptt.yu.



+11 Profil

icon Re: Ptt ADSL- puca veza!10.09.2006. u 16:15 - pre 213 meseci
Nisam probao torente , od tih stvarcica koristim samo DC++ i on radi besprekorno bez obzira na broj fajlova koji se skidaju. Conexant modem nisam video ali zato znam za Conexant ruter koji daje SezamPro , nista posebno ali ima uglavnom sve zezalice za stelovanje i sasvim solidno radi i nisam cuo da neko ima problema sa njim. Mozda je i zato sto svi moji imaju rutere Zyxel , AlliedTelesyn , Dlink , Planet , Linksys ... , niko modem. Procackaj malo setovanje za taj modem. Prekid sam imao samo jednom i to adsl i telefon zajedno , kad su bili neki radovi u centrali i posle toge sam dobio par kB brzi down
Ako nesto pocne dobro , zavrsice lose
ako nesto pocne lose , zavrsice jos gore ... Murphy
 
Odgovor na temu

zorroz
Novi Sad

Član broj: 42277
Poruke: 735
*.ptt.yu.



+56 Profil

icon Re: Ptt ADSL- puca veza!11.09.2006. u 12:41 - pre 213 meseci
Veza i dalje "uredno" puca.
Dajte ljudi pomagajte, ima li neko slicno iskustvo sa mojim?

Surf je zadovoljavajuci, ali cim se ode na torent-puca u roku od par minuta!
Dali je kvar u modemu??!

Mozda PTT onemogucava skidanje torentom?
 
Odgovor na temu

Goticni
Boris Vezmar
Senior NOC Engineer, NOC Team Lead,
Systems Administrator
SuperAdmins
Beograd

Član broj: 94721
Poruke: 66

Sajt: www.borisvezmar.com


Profil

icon Re: Ptt ADSL- puca veza!11.09.2006. u 23:19 - pre 213 meseci
nije to PTT... problem je cisto softverske prirode, i nesto mi se cini da to radi neki firewall. Da li si pokusao da disable-ujes sve zastite? Na prvom mestu XP Firewall?
 
Odgovor na temu

zorroz
Novi Sad

Član broj: 42277
Poruke: 735
*.ptt.yu.



+56 Profil

icon Re: Ptt ADSL- puca veza!12.09.2006. u 08:07 - pre 213 meseci
Najnovije: Kada skidam Torrentom samo jedan fajl (znaci oko 700Mb), veza NE PUCA i protok je ok, ali cim mu zadam jos jedan (ili jos nekoliko fajlova)-veza puca vrlo brzo!

Puca svejedno je dali imam podignuti firewall ili ne. Inace koristim ZA i Kasperskog.
To na predhodnoj instalaciji XP-a ranije NIJE BIO problem.Zadavao sam i po 10-ak Torenta, i veza je sljakala bez problema.

Inace koristio sam, a i sada koristim XPSP1
 
Odgovor na temu

GR2310
Greece

Član broj: 108217
Poruke: 43
*.otenet.gr.



Profil

icon Re: Ptt ADSL- puca veza!12.09.2006. u 10:13 - pre 213 meseci
Citat:
zorroz: Najnovije: Kada skidam Torrentom samo jedan fajl (znaci oko 700Mb), veza NE PUCA i protok je ok, ali cim mu zadam jos jedan (ili jos nekoliko fajlova)-veza puca vrlo brzo!

Puca svejedno je dali imam podignuti firewall ili ne. Inace koristim ZA i Kasperskog.
To na predhodnoj instalaciji XP-a ranije NIJE BIO problem.Zadavao sam i po 10-ak Torenta, i veza je sljakala bez problema.

Inace koristio sam, a i sada koristim XPSP1

Pozdrav zorroz!

Moram ti odmah reći da tvoj problem nije softverski nego hardverski. Tacnije modem je glavni krivac za pucanje veze. Ne bi trebalo da je neispravan, samo je nemoćan da izdrži ogroman broj konekcija koje zahtevaju torrent-i. Isti problem su ovde imali korisnici CRYPTO F200 USB modema koji koristi isti Connexant-ov čip kao i taj tvoj. Imaš par rešenja za tvoj problem. Nisi naveo koji torrent client koristiš. Ja koristim μ-torrent i reći ću ti kao da ga podesiš. U Preferences u delu Bitt Torrent postoji podešavanje Number of connections. Tu postavi Global maximum number of connections na recimo nekih 150, a na Maximum number of connected peers per torrent na 75. Zatvori program pa ponovo pokreni pa ćeš videti. Moraš malo eksperimentisati sa ovim brojevima dok ne nađeš vrednost na kojoj ti ne puca veza. Ja sam imao SAGEM FAST800-840 i on je mogao da izdrži ogroman broj konekcija, i mislim da je to jedan od najkvalitetnijih USB modema na tržištu. BArem se ovdepokazao kao najbolji od svih ovih USB igračaka. Sada imam ruter LINKSYS WAG354G, ali takođe imam ograničen broj konekcija na 100 i 75. Može on da izdrži mnogo više, ali je onda surfing gotovo nemoguć čak i kada postaviš speed limit. Još jedno od rešenja je ako imaš nekog poznanika ili prijatelja koji ima neki kvalitetniji ADSL modem ili router da posudiš od njega i da probaš. Mislim da nema svrhe za kupovinom novog uređaja za sada. Probaj da podesiš torrent client-a pa ćeš videti kako ide. Kako si i sam rekao kada skidaš samo jedan torrent ide sve super čim uključiš više veza ti pukne.

Eto toliko od mene, nadam se da će ovo rešiti tvoj problem!

Pozdrav, Bojan GR2310
 
Odgovor na temu

zorroz
Novi Sad

Član broj: 42277
Poruke: 735
*.ptt.yu.



+56 Profil

icon Re: Ptt ADSL- puca veza!12.09.2006. u 10:25 - pre 213 meseci
Hvala Bojane, probacu sa U torrentom, pa javljam rezultate!
 
Odgovor na temu

GR2310
Greece

Član broj: 108217
Poruke: 43
*.otenet.gr.



Profil

icon Re: Ptt ADSL- puca veza!12.09.2006. u 10:39 - pre 213 meseci
Citat:
zorroz: Hvala Bojane, probacu sa U torrentom, pa javljam rezultate!

Nema na čemu, samo mislim da koji god torrent client da koristiš da podržava ovu vrstu podešavanja koju sam naveo. Moguće samo da se drugačije zove, ali trebalo bi da postoje i ova podešavanja. U svakom lsučaju javi šta si uradio!

Pozdrav, Bojan GR2310
 
Odgovor na temu

zorroz
Novi Sad

Član broj: 42277
Poruke: 735
213.137.123.*



+56 Profil

icon Re: Ptt ADSL- puca veza!12.09.2006. u 13:49 - pre 213 meseci
Na BitLordu i na BitCommetu (koliko vidim skoro su potpuno identicni), pod connections (izmedju ostalog) postoje opcije "Maximum connections per task" i "Connections to keep per task" kao i "Global maximun upload slots" i "Global minimum upload slots".

Sta bi trebalo podesiti?

I jos nesto (mozda ima neke veze):Prilikom instalacije modema, prijavljuje poruku u vezi Windows XP sertifikata, ali instalacija prodje do kraja.

PITANJE NAD PITANJIMA: Kako je i zasto je 6 meseci (pre te kobne reinstalacije XP-a) sve funkcionisalo perfektno, bez ikakvih dodatnih podesavanja, a sad vise ne?

Mozda zato sto ga ne iskljucujem vec 6 meseci? ;-)
 
Odgovor na temu

GR2310
Greece

Član broj: 108217
Poruke: 43
*.otenet.gr.



Profil

icon Re: Ptt ADSL- puca veza!12.09.2006. u 15:33 - pre 213 meseci
Citat:
zorroz: Na BitLordu i na BitCommetu (koliko vidim skoro su potpuno identicni), pod connections (izmedju ostalog) postoje opcije "Maximum connections per task" i "Connections to keep per task" kao i "Global maximun upload slots" i "Global minimum upload slots".

Sta bi trebalo podesiti?

I jos nesto (mozda ima neke veze):Prilikom instalacije modema, prijavljuje poruku u vezi Windows XP sertifikata, ali instalacija prodje do kraja.

PITANJE NAD PITANJIMA: Kako je i zasto je 6 meseci (pre te kobne reinstalacije XP-a) sve funkcionisalo perfektno, bez ikakvih dodatnih podesavanja, a sad vise ne?

Mozda zato sto ga ne iskljucujem vec 6 meseci? ;-)

Sada bih mogao da te lažem da ti kažem šta da staviš, zaista nisam upoznat sa tim programima. Možeš li mi reći koje su vrednosti sada podešene u ovim stavkama koje si naveo? Probaj da smanjiš vrednosti na što maje pa onda polako da ih povcećavaš dok ne nadješ dobar odnos da ti ne puca veza.

Što se tiče ne gašenja mislim da to nije uzrok, ni ja svoj računar, a ni ruter ne gasim skoro nikad. Sad što se tiče reinstalacije XP-a sumljam da je tu moglo doći do problema. Jedino ako ti isti programi u predhodnoj instalaciji XP-a su možda imali drugačija podešavanja, od ovih koje sada imaju. U svakom slučaju probaj μ-torrent. Mali je brz i ne jede resurse računara. Evo i korisne adrese http://www.utorrent.com/download.php u slučaju da još uvek nisi snimio program!

Pozdrav GR2310
 
Odgovor na temu

zorroz
Novi Sad

Član broj: 42277
Poruke: 735
*.ptt.yu.



+56 Profil

icon Re: Ptt ADSL- puca veza!20.09.2006. u 20:45 - pre 213 meseci
Problem (za sada) resen!!! Mozda ce nekome pomoci

1.Ponovo instalirao XP (ovog puta sp2)
2.Disable-ovao XP firewall
3.Instalirao najvazniji software
4.Tek tada stavio Kasperskog i (po preporuci) "Outpost Firewall". Ovaj firewall (za razliku od ZA, kojeg sam do sada koristio) ima mogucnost finog podesavanja dostupnosti portova, sa kompletnom listom otvorenih portova (sto kod ZA to nisam primetio). Neka me neko ispravi ako gresim.
5.Radim update Kasperskog. Masina je potpuno "cista" i SVA obavestenja o ostvarenim konekcijama pustam da prolaze, da bi ih firewall "naucio"
6.TEK TADA instaliram neki P2P (ovog puta eMule 0.47a XTREME 5.0) Upozorenja vezana za eMule pustam da prodju, I TO JE SVE. Sva naredna upozorenaj o konekcijama ne pustam. Za svaki slucaj proveravam na Outpost Firewall-u dali je port koji koristi eMule (u mom slucaju 4662) otvoren.

To je to. eMule LETI, kao u stara dobra vremena. Protok je oko 25 kbs. Sto je najvaznije - VEZA VISE NE PUCA!

Naravno ako se istovremeno koristi HTTP, protok drasticno pada.

Kakvo olaksanje, kao kad te dugo boli zub, pa odjednom prestane! :-)
Daj boze da potraje


 
Odgovor na temu

zorroz
Novi Sad

Član broj: 42277
Poruke: 735
*.ptt.yu.



+56 Profil

icon Re: Ptt ADSL- puca veza!21.09.2006. u 16:26 - pre 213 meseci
Ipak lose vesti!

Dobra stvar je ta sto veza ne puca na npr eMuleu, dok na torentima i dalje redovno puca.
Ali, protok je stravicno mali!!!

Kada je ukljucen eMule, cak i kada nema nikakvog transfera podataka-meni je redovan surf SKORO POTPUNO ONEMOGUCEN

FRUSTRACIJA TRAJE!!!
 
Odgovor na temu

LordVLAD
Software Engineer at Telvent DMS, Novi
Sad
NS / VS

Član broj: 68599
Poruke: 142
*.ptt.yu.

Sajt: www.nswebdevelopment.com


Profil

icon Re: Ptt ADSL- puca veza!21.09.2006. u 17:39 - pre 213 meseci
Da li si instalirao patch koji povecava max broj konekcija u SP2 sa 10 na neki veci broj?
Mhmmm, BEER!!! :-)

Pih, neko mi maznuo username - Delija... :-)
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Ptt ADSL- puca veza!21.09.2006. u 17:52 - pre 213 meseci
Ma to je nešto do tvog modema uzmi ruter i nikakvih problema nećeš da imaš.
Ja imam onaj ptt ov Asus ruter i od marta od kako imam adsl nikakvih
problema nisam imao. Doduše ponekad možda jednom u mesec dana se prekine
veza ja samo restartujem ruter i to je to. Brzina je oko 27 sa fletom 256 64
što je meni dovoljno ako mi treba više ja ću uzimati ali za sad mi i ovo
završava poso
> __________ NOD32 1.1765 (20060920) Information __________
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.eset.com
>
>
Hackman
 
Odgovor na temu

zorroz
Novi Sad

Član broj: 42277
Poruke: 735
*.ptt.yu.



+56 Profil

icon Re: Ptt ADSL- puca veza!22.09.2006. u 08:26 - pre 213 meseci
Da, razmisljao sam da zamenim modem pa da vidimo... Inace modem sam dobio od Trigona prilikom sklapanja ugovora.
Sta da trazim: novi modem, modem drugog proizvodjaca ili ruter?
I sta da navedem kao razlog?
Da li izlaze u susret, moze li biti ikakvih problema sa njihove strane? Zna li iko?
 
Odgovor na temu

zorroz
Novi Sad

Član broj: 42277
Poruke: 735
*.ptt.yu.



+56 Profil

icon Re: Ptt ADSL- puca veza!22.09.2006. u 11:52 - pre 213 meseci
Ljudi, Torrent sljaka vec par sati bez prestanka i vuce svojih redovnih 25kbs, kao u ona zlatna vremena!

Skinuo sam firewall, tako da je ostao samo sa Kasperskim Personal Pro 5.0.522

Zna li iko sta se ovo desava? Zasto bas sada, nakon 2 nedelje-odjednom ponovo sljaka kao lud???
Ranije nije hteo ni u jednoj varijanti-ni sa,ni bez firewalla.

Jos jedno pitanje:
Da li je Kasperski Personal Pro 5.0.522-dovoljan za zastitu na mrezi? Uredno mi prijavljuje napade Exploit trojanaca koje redovno zustavlja. Znaci radi. Ali dali je to dovoljno? Dali da radim bez klasicnog firewalla? Koliko je to sigurno?
Nebih da nesto experimentisem sa firewllom ,bas sad kad ponovo sljaka!

"Nahrani svinje i nista ne diraj"! :-)
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Ptt ADSL- puca veza!23.09.2006. u 22:18 - pre 213 meseci
Ako imaš više od jednog računara traži da ti daju ruter nevidim razlog zašto
ti nebi izašli u susret traži asusov ruter
> __________ NOD32 1.1767 (20060921) Information __________
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.eset.com
>
>
Hackman
 
Odgovor na temu

ljubaljuba

Član broj: 88562
Poruke: 13
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ptt ADSL- puca veza!29.09.2006. u 23:13 - pre 212 meseci
Na 256/64 paketu, večeras u NS je nemoguće raditi. Puca na svakih 5 min. Čujem da je tako i na drugom kraju grada.

Sam od sebe, gasi se računar.

Da li ima još ovakvih pojava?
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Ptt ADSL- puca veza!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15189 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.