Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U vezi novog carinskog zakona- Ko laze?

[es] :: E-Kupovina :: U vezi novog carinskog zakona- Ko laze?

[ Pregleda: 3076 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.adsl.sezampro.yu.



+13 Profil

icon U vezi novog carinskog zakona- Ko laze?09.09.2006. u 16:41 - pre 214 meseci
Evo juce sam dobio paket koji sam narucio iz USA.U pitanju su neka fresnelova sociva(za lcd projektor), ali to je manje vazno.
Vrednost paketa sa postarinom je 67.95 $.Platio sam carinu 70 DINARA!!!
Sad mi nije jasno, zasto samo toliko(nije da se bunim)?Ovde se pricalo da su ukinute carinske povlastice i da se na svu robu placa carina.Sto u mom primeru nije tacno.Posle sam cuo informaciju da je ta povlastica cak i pomerena sa 100$ na 300$.
E jbg ko sad laze?
A sad me bas zanima.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

redapple
Slavisa Stevanovic
Krusevac

Član broj: 84420
Poruke: 16
*.beotel.net.



Profil

icon Re: U vezi novog carinskog zakona- Ko laze?09.09.2006. u 21:15 - pre 214 meseci
Možda carina nije imala račun koji prati robu, predpostavljam da je u pitnju roba poslata na fizičko lice, u svakom slučaju nemoj da se brineš dobro si prošao.
Meni su naprimer skoro stigli neki motori sa eBay-a sa fakturom vrednost robe 14.99 GB funte + 25 funti za postarinu carina i troškovi 2500 din. pa ti VIDI...

Winning bid: GBP 14.99
(Approximately US $27.96)
--------------------------------------------------------------------------------
Ended: Aug-12-06 07:06:13 PDT
Shipping costs: To United States -- GBP 25.00 (discount available)
Sellers Standard International Rate (more services)
Ships to: Worldwide
Item location: Henfield, United Kingdom

Shipping, payment details and return policy
Shipping Cost Services Available Service Transit Time* Available to
GBP 6.50 Royal Mail 1st Class Standard 1 to 2 business days United Kingdom only
GBP 25.00 Sellers Standard International Rate Worldwide

*Sellers are not responsible for service transit time. Transit times are provided by the carrier, exclude weekends and holidays, and may vary with package origin and destination, particularly during peak periods




pozdrav
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: U vezi novog carinskog zakona- Ko laze?09.09.2006. u 22:12 - pre 214 meseci
Citat:
Stexman: E jbg ko sad laze?

Ima ovde jedna tema o tome, gde smo se posvadjali nacisto, nesto "Pismo ministru finansija" tako nekako se zove. Ne lazu ljudi, bilo je to zvanicno objavljeno, mislim da u toj temi mozes naci gde i integralni tekst. A to sta si dobio sa malo ili vise carine, to zavisi od nekih drugih fakotra (kakvo je vreme, da li je carinikova zena prethodno vece bila dobre volje ili ne i tako to... ...)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
212.200.221.*



+13 Profil

icon Re: U vezi novog carinskog zakona- Ko laze?09.09.2006. u 23:49 - pre 214 meseci
Citat:
tdjokic: ... to zavisi od nekih drugih fakotra (kakvo je vreme, da li je carinikova zena prethodno vece bila dobre volje ili ne i tako to... ...)


Izgleda da je necija zena bila EXTRA raspolozena
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: U vezi novog carinskog zakona- Ko laze?10.09.2006. u 07:14 - pre 214 meseci
Skoro sam i ja nesto dobijao iz Engleske. Vrednost oko 30 funti. Paket je isao izmedju dva fizicka lica, bez racuna. Carina je iznosila isto 70 dinara.

Izgleda da je ista zena u pitanju!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: U vezi novog carinskog zakona- Ko laze?

[ Pregleda: 3076 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.