Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7109 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?08.09.2006. u 23:33 - pre 214 meseci
Citajuci komentare na raznim diskusijama zakljucih da je ovo izvanredan aparat.

U odnosu na F30 je slabiji u sledecem:

- bez manualnih kontrola
- malo slabija baterija (300 snimaka sto je bolje nego IXUS-i),
- displej manje rezolucije (ali bolji nego kod IXUS-a)
- slabiji ali ipak izvanredan ISO za tu klasu aparata - ISO 2000.

Sve u svemu izvanredan P&S aparat koji je 100-tinak eura jeftiniji od F30, a po kvalitetu fotografije slican kao kod F30 jer koriste isti senzor, po mnogima najbolji u toj klasi.
Cena u Americi oko 200$. Prema sajtu dpreview on je najavljen jos 13-Jul-06 ali ni traga ni glasa od pojavljivanja kod nas.

Ima bilo kakve najave da ce se pojaviti kod nas ?

Da li neko zna odakle uopste dolaze aparati kod nas? Neki kao sto je F30 imaju cenu i nizu nego sto je u Evropi pa me zanima odakle se uopste uvoze i kako to da je cena niza nego u Evropskim zemljama?



(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

dukidukiduki
Dusan Kubet
Temerin,Srbija

Član broj: 103913
Poruke: 38
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.parabolanet.com


Profil

icon Re: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?08.09.2006. u 23:57 - pre 214 meseci
Dobro pitanje!Ev0 ja sam kupio A620 preko firme u gornjem crnom kvadratu pa me zivo interesuje kako to da je za 50 do 80 e jeftiniji nego u prodaji, odakle bre nabavljate aparate?

PS:Sumnjam da ce nam Bombarder,Axel, i ostali odgovoriti ali vredi pokusati :-)


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?09.09.2006. u 15:25 - pre 214 meseci
Kupili ste aparate po dobrim cenama i dobili pisanu garanciju.

Sta vas boli uvo odakle dolaze? Cuti i fotkaj.
 
Odgovor na temu

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
217.23.206.*

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Re: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?09.09.2006. u 17:53 - pre 214 meseci
svi oni dolaze iz Kine :)
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?09.09.2006. u 18:12 - pre 214 meseci
Vrlo interesantno pitanje. Zadiranje u necije poslovne politike nije kulturno ali to i nije bitno sada. Mnogo je bitnije razlikovanje prodavaca od "prodavaca".

Jedni rade posao kako treba i prodaju robu dok je aktuelna, po aktuelnim cijenama, bez zelje da kupcu oderu kozu sa ledja sto je karakteristika Balkana uopste. Ovi drugi "prodavci" su u stvari peta ruka koju taj aparat mijenja i nakon sto napucaju cijene ostaju im dve opcije. Ili da nadju neku budalu i da ga oderu ili da redovno brisu prasinu sa aparata u izlogu.

A odakle roba dolazi pise na samoj robi. Kina, Japan, Koreja, Malezija itd. Ko je dovezao do nas najmanje je bitno. :)


 
Odgovor na temu

dukidukiduki
Dusan Kubet
Temerin,Srbija

Član broj: 103913
Poruke: 38
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.parabolanet.com


Profil

icon Re: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?09.09.2006. u 19:44 - pre 214 meseci
Mislim da je "kulturno" da znam poreklo proizvoda koga kupujem zar ne?
 
Odgovor na temu

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?09.09.2006. u 23:45 - pre 214 meseci
Mislim ajd da zanemarimo to pitanje odakle dolazi :)

Neka je to poslovna tajna i snalazljivost nasih trgovaca (neko nabavi direktno iz fabrike u Japanu, Kini, Tajvanu, neko nadje nacin da prodje bez carine ili poreza) ... bitno da dobijemo po nizoj ceni jer je nama i onako sve skupo u ovoj zelji.

Nadam se samo da time ne kupujemo los kvalitet ako je niza cena. Da se ne kupuje neka II klasa koja nije mogla da prodje na zapadu zbog manjih tehnickih problema ...

Nego vratimo se na ono prvo ... hoce li biti nabavke Fuji-a F20 jer se sa njim dobija best bye u toj klasi (moje misljenje).
Dobre fotke i po danu i po mraku, mali P&S aparat sa velikim senzorom koji ne nudi ni jedan aparat u tom cenovnom rangu od nekih 200 eura.
(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?10.09.2006. u 18:15 - pre 214 meseci
Ako fotoaparat ima dobru cenu i validnu garanciju, nije me mnogo briga odakle dolazi niti u kojoj je zemlji proizveden...

 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.rcub.bg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?10.09.2006. u 21:16 - pre 214 meseci
Pa zar svaki strani proizvod ne bi trebao da ima nalepnicu na kojoj piše "zemlja porekla"? Kad odem u market, na svakoj konzervi, pasti za zube i sl. postoji takva nalepnica.
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
212.200.223.*



Profil

icon Re: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?10.09.2006. u 21:27 - pre 214 meseci
Grozda nije mislio na zemlju proizvodnje, nego kojim kanalima ta oprema dolazi do nas kada su cene ovakve kakve jesu...

 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?10.09.2006. u 23:07 - pre 214 meseci
evo pozivam uvoznike da nam kazu odakle nabavljaju, sta jedu, piju, koliko puta imaju seks sedmicno i sa kim. da li su gej ili strejt orjentacije, koliko kvadrata im ima poslovni prostor, jesu li prijavili sve radnike i da li su prijavljeni na puni iznos plate. Takodje nas intersuje jel placaju porez, carinu, osiguranje, naknadu za gradjevinsko zemljiste, komunalnu taksu. Jos me interesuje da li su uredno platili deratizaciju i da li je otrov propisno stavljen.

Eto ne bih htio da zavirem u necije poslovne tajne pa cu da se zadovoljnim sa ovim pitanjima. :)


 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ieent.net.



+1 Profil

icon Re: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?11.09.2006. u 08:26 - pre 214 meseci
Evo na netu ponuda F20 kosta 192$, tj 130evra. Jel i dalje mislis da ga previse jeftino placas? A620, celih 180$. Ma bezveze, nije ni duplo jeftinije nego kod nas.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?11.09.2006. u 10:17 - pre 214 meseci
Nemoj da Amerika bude mjerilo. Kod njih je sve jeftinije ali posto nisam ekonomista ne znam zbog cega je tako. Oni imaju druge probleme kao sto su visoka cijena radne snage. Tako da na kraju dodjemo na isto.


 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?11.09.2006. u 10:18 - pre 214 meseci
Na netu ima svakakvih ponuda i tesko je proceniti da li je u pitanju "prava stvar" ili prevara. Najbolji uvid u cene se moze dobiti posetom www.bhphotovideo.com koji su nesto skuplji od ostatka "neta" ali je u isto vreme u pitanju fotografska Meka i najbolja prodavnica foto opreme u univerzumu.


Najveci deo aparata, sada, stize regularnim putem u zemlju, prolazi carinu i zavrsi kod uvoznika. Takva oprema ima garanciju (je*eno bitna stvar) i kosta vise nego u USA ali u isto vreme kosta daleko manje nego u pojedinim evropskim zemljama.


Ima ona lepa izreka: "U Solunu dinar somun, do Soluna sto somuna". Moze u USA/Nemackoj da se kupi jeftino ali u isto vreme se eventualni kvarovi ili falinke daleko teze resavaju. Jako bih voleo da mi neko objasni kako necija tetka/strina/ujna moze da bude sigurna da Sigma koju kupuje u Masacusetsu sestricu u Srbiji nece imati FF/BF probleme (a koji se najbolje resavaju probanjem vise primeraka objektiva)...
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ieent.net.



+1 Profil

icon Re: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?11.09.2006. u 11:54 - pre 214 meseci
Citat:
Abdee: Ima ona lepa izreka: "U Solunu dinar somun, do Soluna sto somuna". Moze u USA/Nemackoj da se kupi jeftino ali u isto vreme se eventualni kvarovi ili falinke daleko teze resavaju. Jako bih voleo da mi neko objasni kako necija tetka/strina/ujna moze da bude sigurna da Sigma koju kupuje u Masacusetsu sestricu u Srbiji nece imati FF/BF probleme (a koji se najbolje resavaju probanjem vise primeraka objektiva)...

Slazem se, za vecinu nas je garancija u US kao i da je nemas (mada, interesuje me da li neko ima iskustva sa time, posto su sve garancije tipa "worldwide" tj vaze za ceo svet, sta bi bilo kada bih sa US garancijom za npr Canon otisao u Canon-ov servis kod nas?)
Citat:
Abdee: Na netu ima svakakvih ponuda i tesko je proceniti da li je u pitanju "prava stvar" ili prevara.

u 99% slucajeva je prava stvar, samo naivcine mogu da se prevare (npr ne primetis da je aparat refurbished (remontovan) a ne nov i slicno)
Citat:
Abdee: Najveci deo aparata, sada, stize regularnim putem u zemlju, prolazi carinu i zavrsi kod uvoznika. Takva oprema ima garanciju (je*eno bitna stvar) i kosta vise nego u USA ali u isto vreme kosta daleko manje nego u pojedinim evropskim zemljama.

To cu ti verovati na rec, time se bavis pa sigurno znas bolje nego ja. Ipak, kako sa vremena na vreme kod nas osvanu u pojedinim prodavnicama americki modeli aparata, npr Ixusi 500 i slicno, to mi bas ne mirise kao redovan uvoz.
A sa cenama u Evropi nije bas tako jednostavno. Skupo jeste, ali samo u odnosu na US. U odnosu na nas je u najboljem slucaju ista cena, a uglavnom jeftinije. Utisak o skupoci imaju nasi ljudi koji cene gledaju po skupim prodavnicama (odes na par dana preko pa nemas vremena da trazis jeftine prodavnice), a ne "tamo gde treba". Ja sam svoj Fuji F11 platio 250e sa dodatnom karticom i baterijom (bez carine doduse), a ovde me sigurno ne bi izasao ispod 350e (da ga je iko prodavao). Eto cak i da sam mogao ovde da ga kupim, ipak bih se odlucio za kupovinu preko, mislim da razlika u ceni opravdava rizik. Opet, nikada ne bih kupio neku skupu stvar (reda 1000 evra i vise) bez garancije, pa makar usteda bila i 30%.
Da ne pomislis da nesto preterano napadam ljude iz tvoje branse, mislim da cene fotoaparate i nisu tako strasne kod nas. Ono sto nama fali jesu akcije i popusti, kao npr kada metro prodaje Olympus FE150 za 160evra, a ostali za 200i vise, ali bice valjda jednom i toga.
A strasno je sto npr ista ves masina kod nas kosta skoro duplo vise nego na "jadnom zapadu" u sta sam se licno uverio.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?11.09.2006. u 12:17 - pre 214 meseci
Evo sad sam gledao na http://www.bhphotovideo.com/ i prosjecna dostava u BiH a vjerovatno i u Srbiju je 70-80$ ali ne dostavljaju Nikon aparate (objasnjenje je kako im proizvodjac ne dozvoljava izvoz vam Amerike.) Hocu da kazem da ima neka specijalna politika oko cijena u USA.

Inace ako ima neko voljan da vidi ljudsku glupost uslikacu u izlogu jedne prodavnice Sony S75 i cijenu od 700evra za njega. Inace aparat se ne proizvodi od 2003. godine ili tu negdje.


 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?11.09.2006. u 12:30 - pre 214 meseci
Citat:
Ipak, kako sa vremena na vreme kod nas osvanu u pojedinim prodavnicama americki modeli aparata, npr Ixusi 500 i slicno, to mi bas ne mirise kao redovan uvoz.



Grm sa cucecim zecom. Aparat jeste regularno uvezen i ispostovana je procedura oko uvoza ali nije (u nekim slucajevima) ispostovana politika proizvodjaca o plasiranju proizvoda na razlicita trzista. Nekad se desi da viskovi iz, na primer, Canon USA, zavrse u Evropi, sto je druga prica. Desava se nekad i da se na trzistu pojavi velika kolicina nekog starijeg modela po malo nizim cenama (matori mali Nikoni).



Citat:
u 99% slucajeva je prava stvar, samo naivcine mogu da se prevare (npr ne primetis da je aparat refurbished (remontovan) a ne nov i slicno)


Pre bih rekao da je procenat "pravih stvari" ipak manji. Prevare se najcese rade tako sto se aparat ponudi po niskoj ceni ali se zato dodatna oprema (iz paketa sa aparatom) proda za usiotpadajuce novce. I na cene (cak i u USA) je ponekad potrebno dodati neki procenat poreza koji varira po saveznim drzavama.


 
Odgovor na temu

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
217.23.206.*

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Re: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?11.09.2006. u 13:47 - pre 214 meseci
Pošto sam si želio kupiti A620 a sada ga više nema palo mi je na pamet da bih mogao pogledati kako stvari stoje u Beču sa ponudom i cijenama, jer imam nekoga ko bi mi to tamo mogao kupiti i donijeti. Gledao sam neke sajtove i vidio da oni tamo već imaju noviji Canon A630, i to po cijenama 270-280 eura, što nije mnogo. Zna li neko kad se A630 očekuje u Beogradu, i po kojim cijenama? Vjerovatno 300+ eura, tj. onoliko koliko je koštao A610 kad se pojavio.

Zanima me ima li neko iskustva sa ovim nabavljanjem "sa strane". Mene jedino brine da se ne desi maler da fotoaparat ima neku fabričku grešku već u startu, jer ko zna kad bih opet uganjao nekoga da ide u Beč, i nekoga da se vrati sa popravljenim ili novim aparatom. To je problem i sa Beogradom, jer sam ja u Banjaluci, ali za Beograd ipak imam češću vezu, da mi neko ide tamo.

Kako stvari stoje sa pitanjem te pouzdanosti Canon A serije? Pošto ovde ima prodavaca a i korisnika pretpostavljam da imaju iskustva. Bio bih zahvalan na odgovoru.

Zanimljivo je da je kod njih A620 dosta skuplji nego što je bio kod nas, tj. skoro je iste cijene kao novi A630.

Dilema mi se svodi na A610 u Beogradu (koji je takođe poskupio) vs A630 u Beču. Razlika je 50 eura.

Nažalost još nema testova za A630 jer je nov, mogu samo da pretpostavim da je dobar uzevši u obzir dosadašnju A seriju. Nije revolucionaran ali u nedostatku A620 je možda zgodan izbor, po cijeni od 270-280 eura.

Ima li neko neki savjet, komentar? :)
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?11.09.2006. u 15:18 - pre 214 meseci
Pre par godina je bilo svejedno gde uzimas fotoaparat jer su svi bili odlicnog kvaliteta (i jos odlicnije cene). Sada kada su cene, a sa njima i kontrola kvaliteta, veoma niske, pitanje garancije i ostvarivosti iste se postavlja mnogo cesce i taj faktor vise nije za zanemarivanje.

A630 ce se uskoro pojaviti kod nas i ne verujem da ce kostati vise od 300EUR.
 
Odgovor na temu

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
217.23.206.*

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Re: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?11.09.2006. u 15:28 - pre 214 meseci
Hm...ova zadnja rečenica zvuči zanimljivo.

A ostaje pitanje i koliko se uopšte lako ostvaruje garancija u firmama koje prodaju u Beogradu, i koliko je česta potreba za tim.

Možeš li precizirati kad bi se mogao pojaviti A630? Do kraja mjeseca?
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fuji F20 / odakle dolaze aparati u Srbiju ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7109 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.