Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.

[es] :: Muzička produkcija :: [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5946 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zliBogojevic
Maleni Bogojevic
Podgorica

Član broj: 52388
Poruke: 32
*.crnagora.net.



Profil

icon [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.08.09.2006. u 23:12 - pre 214 meseci
Kako obraditi glas da zvuci ovako na radiju

http://www.sendspace.com/file/z0ok7b



[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 09.09.2006. u 12:51 GMT+1]
Molim lijepo,
vele da zena od nesoja moze da napravi chojeka
pa ako idemo tom logikom onda vishe zena stvara
jedan chvrst kompaktan karakter - moramo legalizovat poligamiju!
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Preporuka oko bojanja glasa08.09.2006. u 23:57 - pre 214 meseci
Pre nego sto sam downloadovao tvoj snimak, ocekivao sam da ce biti ili sa nekog americkog ili sa nemackog radija
Prvo - glas....ovakav spiker ce i na pijacnom mikrofonu zvucati dobro. Mikrofon ga voli a to je najbitnije.
Tesko je pogoditi na kom je mikrofonu radjeno, ali moze biti Electrovoice RE20 ili Shure SM7. Prostorija iz koje se rade ovakve stvari mora da bude "yebe-kewu" obradjena. Izmedju mikrofona i miksete je verovatno postavljen mikrofonski procesor...i pre nego sto ode u emitovanje, ovo prolazi kroz neko besnilo kao sto je Orban-ov Optimod procesor.

Ako hoces da nesto slicno napravis u "uradi sam" varijanti ...dobro obradi gluvu sobu, nabavi neki dobar mikrofon i zezaj se sa VST pluginovima - npr. IK Multimedia TRacks...tu imas preset, zove se FM broadcast...i onda dobijes rezultat koji mozes cuti u snimku ispod ovog texta
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Preporuka oko bojanja glasa09.09.2006. u 11:43 - pre 214 meseci
Aco, mislio si... on voli mikrofon!

Naime, ceo trip je da koristiš kondenzatorski mikrofon sa većom membranom (1 inč). Kada iskusan (ovo je presudno) spiker govori u njega i blizu je mikrofonu (5-10 cm), javlja se PROXIMITY efekat koji čini glas krupnim i sexy. Onda je naknadno farbanje glasa malo lakše.

Obavezno koristi pop-šuc, pljuvaonicu ili zaštitu od ploziva. EQ savete i sistem bojenja glasa imaš na ovom forumu, pretraži TOP teme.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.09.09.2006. u 12:04 - pre 214 meseci
da. large diaphragm condenser, sa izmenjivim polar patternima. prebaci ga u figure-of-8, i obavezno stavi pop shield izmedju spikera i kapsule.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.09.09.2006. u 13:20 - pre 214 meseci
Citat:
ton_majstor: Aco, mislio si... on voli mikrofon!

Naravno, ali ljubav ce definitivno uzvratiti i najlosiji mikrofon

Inace, umesto kupovine pop-filtera moze da posluzi i stara dobra zenska carapa nategnuta na neki okrugli ram
 
Odgovor na temu

zliBogojevic
Maleni Bogojevic
Podgorica

Član broj: 52388
Poruke: 32
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.09.09.2006. u 22:09 - pre 214 meseci
hvala puno na savjetima

Imam veoma dobru gluvu sobu, AKG C1000s i Terratecovu muzicku.
Koristim Waves-ovu paltetu plaginova za obradu i tamo ima broadcast voice i sl al to nije to, pa reko da
niste nasli neki laksi nacin osim da koristim 10 plug inova :)

Pozdrav

PS. Evo prikacio sam file da vam priblizim stupanj iskoriscenja pomenute opreme :)
Molim lijepo,
vele da zena od nesoja moze da napravi chojeka
pa ako idemo tom logikom onda vishe zena stvara
jedan chvrst kompaktan karakter - moramo legalizovat poligamiju!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.09.09.2006. u 22:22 - pre 214 meseci
C1000s nije bas za to, mala mu je kapsula, ali probaj.
Kada snimis glas, propusti ga kroz Waves DeEsser, zatim dodas Steinberg Magneto (HF podigni na oko +3, smanji drive na 4) i to onda provuci kroz Waves RVox...sve kuvati na tihoj vatri

edit: sada sam tek cuo ovo sto si prikacio...cim se na vokal doda neki modulacioni efekat kao sto je ovaj doubler (ili sta li je vec), izgubi se ono sto hoces da postignes....glas se rasiri po slici, ali izgubis masu.
 
Odgovor na temu

zliBogojevic
Maleni Bogojevic
Podgorica

Član broj: 52388
Poruke: 32
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.09.09.2006. u 23:10 - pre 214 meseci
malo sam ga razdvojio to da ali i bez toga nema dubinu kakvu zelim...

kad slusam amere ili holandjane imam osjecaj da im je mic u grlu


[Ovu poruku je menjao zliBogojevic dana 10.09.2006. u 00:50 GMT+1]
Molim lijepo,
vele da zena od nesoja moze da napravi chojeka
pa ako idemo tom logikom onda vishe zena stvara
jedan chvrst kompaktan karakter - moramo legalizovat poligamiju!
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.10.09.2006. u 01:00 - pre 214 meseci
Citat:
zliBogojevic: ....imam osjecaj da im je mic u grlu

Naravno, poslusaj interpretaciju onog Amera ciji si snimak poslao...glas je potpuno opusten, topao i pliva odozgo na dole, citavu jednu oktavu.
Ali...na tvom snimku je primetno naprezanje glasa, tj. popularno stezanje grla koje mnogi spikeri na ovim prostorima koriste kao foru u jinglovima, reklamama i spicama. Zvuk koji hoces da postignes (taj "americki") se ne dobija tim stezanjem glasa jer si mu tako oduzeo najbitnije komponente....toplinu, dubinu, sirinu.

Recimo, ja kada radim neki jingle-reklamu-whatever, kad imam dovoljno vremena, lepo sednem za mikrofon, stavim slusalice, odvrnem...i po pola sata/sat vremena se izmotavam sa svojim glasom sve dok ne postignem to sto hocu. Uglavnom namestim efekte (kompresiju i ostalo) da mogu da ih slusam uzivo, sto daje i dodatno samopouzdanje.

Ali, cesto se desava da moram da napregnem glas (kada to situacija zahteva) kao sto si i ti uradio u svom snimku, ali onda se oprostim od "zapadnjackog zvuka".

Eto, to je samo o interpretaciji...a ostalo je obrada snimka.
 
Odgovor na temu

zliBogojevic
Maleni Bogojevic
Podgorica

Član broj: 52388
Poruke: 32
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.10.09.2006. u 07:15 - pre 214 meseci
Bez naprezanja i izmotavanja zalud bi mi bili svi efekti sa c1000s :)

Molim lijepo,
vele da zena od nesoja moze da napravi chojeka
pa ako idemo tom logikom onda vishe zena stvara
jedan chvrst kompaktan karakter - moramo legalizovat poligamiju!
 
Odgovor na temu

mika_gz
Milan Zivanovic
Strawberry City

Član broj: 86031
Poruke: 38
213.137.99.*



Profil

icon Re: [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.10.09.2006. u 18:08 - pre 214 meseci
Pomenuli ste da se najbolji zvuk dobija na mikrofonu sa dve velike membrane u modu "figure of 8". Da li je velika prednost ovakvih mikrofona u odnosu na one sa jednom membranom? Konkretno Behringer B-1 i B-2.
 
Odgovor na temu

zliBogojevic
Maleni Bogojevic
Podgorica

Član broj: 52388
Poruke: 32
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.12.09.2006. u 17:45 - pre 214 meseci
E pa gospodo sto je ovo?
Molim lijepo,
vele da zena od nesoja moze da napravi chojeka
pa ako idemo tom logikom onda vishe zena stvara
jedan chvrst kompaktan karakter - moramo legalizovat poligamiju!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.12.09.2006. u 19:48 - pre 214 meseci
Citat:
zliBogojevic: E pa gospodo sto je ovo?

"Ovo" je glas provucen kroz neki lagani chorus...a mozda i nije chorus...meni pre izgleda kao sitna modulacija koja se pojavila na visokim tonovima zbog mp3 (ili neke druge) kompresije.
 
Odgovor na temu

zliBogojevic
Maleni Bogojevic
Podgorica

Član broj: 52388
Poruke: 32
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.12.09.2006. u 19:54 - pre 214 meseci
Da ali je snimljen i obradjen nekakvim chudom.
Molim lijepo,
vele da zena od nesoja moze da napravi chojeka
pa ako idemo tom logikom onda vishe zena stvara
jedan chvrst kompaktan karakter - moramo legalizovat poligamiju!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.221.*



+4 Profil

icon Re: [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.12.09.2006. u 20:17 - pre 214 meseci
Waves-ov doubler može ovako da zazvuči. Dalje, glas je nabasiran i to je ono što "nosi" reklame tog tipa! Itd, itd... kompresor je isto važan, tj. da FARBA zvuk. Neki digitalna, linearna igračka neće da valja.

Kod nas se to ne traži, barem ne na TV. Pokušao sam više puta da im to prodam (agencijama, a oni klijentima) i uvek sam popio "packu". Kažu, "tutnji" ili "preveliko". Za radio to ne važi, barem ne u toj meri. I tu sam išao na "masno", ali sam pre prošao, jer im je bila bitna sadržina, a ne forma.

Usput, TV i radijski budžeti su apsolutno neuporedivi. Jedan radijski mix, sa sve spikerom i muzikom retko kad ovde može da se naplati više od, recimo (figurativno) 200 dinara. TV reklama, pod uslovom da imate gotovu sliku, kreće od 400! A posao je ili isti ili lakši.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

zliBogojevic
Maleni Bogojevic
Podgorica

Član broj: 52388
Poruke: 32
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.12.09.2006. u 21:37 - pre 214 meseci
Slazem se sa tobom Ton majstore. Tesko je prodati zaista koliko vrijedi ali to ne znaci da ne treba dati maximum.
Da li neko ima ideju koje bas frekvencije su ovdje nabudzene?
Ili mozda koji mic je u pitanju ili koji moze slicno da snimi
Molim lijepo,
vele da zena od nesoja moze da napravi chojeka
pa ako idemo tom logikom onda vishe zena stvara
jedan chvrst kompaktan karakter - moramo legalizovat poligamiju!
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.12.09.2006. u 21:52 - pre 214 meseci
Citat:
ton_majstor: Pokušao sam više puta da im to prodam (agencijama, a oni klijentima) i uvek sam popio "packu". Kažu, "tutnji" ili "preveliko" ...

Da, ovo mi je jako poznato...ponekad saljem off za reklame nekim produkcijama koji to spakuju uz neku svoju matricu i video. Pre sam imao obicaj da napumpam glas "na svoj nacin" i tako ga posaljem...i onda bude: "e, nemoj to da radis, to ide na televiziju" (!?)...pa sam odustao da se ne bih prepirao sa njima...sad imam obicaj samo da malo "osvezim" glas, da bude svetliji, ali avaj...kada oni to spakuju i kada je cujem na TV-u, hvatam se za glavu koliko mutno zvuci...ustvari, oni skresu visoke i basove i dzaba meni sto sam ja pokusavao da to zvuci svezije. I naravno na svakoj televiziji zvuci razlicito. Na RTS-u uvek najgore, valjda zato sto su im audio glave na Betama (ako koriste Bete) prljave i razdesene
 
Odgovor na temu

Nocni Jahac
ĐaniRadio
K.Dubica RS

Član broj: 58614
Poruke: 32
*.teol.net.

Sajt: www.petplusband.com


Profil

icon Re: [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.13.09.2006. u 11:43 - pre 214 meseci
Hm evo i ja sam nesto pokusavao poslusajte, komentarisite i naravno savjetujte...

http://www.petplusband.com/Pokusaj.mp3

P.S.
Ne znam da prikacim fajl
I`m Back and I`m Baaaad!!!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.13.09.2006. u 12:48 - pre 214 meseci
Paaaa, nekako u tom pravcu. S tim da ipak šaljete duže primere.

Upload je objašnjen ovde: http://www.elitesecurity.org/pomoc.php

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Nocni Jahac
ĐaniRadio
K.Dubica RS

Član broj: 58614
Poruke: 32
*.teol.net.

Sajt: www.petplusband.com


Profil

icon Re: [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.13.09.2006. u 13:07 - pre 214 meseci
Da, nisam rekao sledece, Mic je MD425 Sennheiser, Mixer je Airmate bez ikakvog preampa dakle suv ko barut, prostorija mi je uzas tako da mi se u podlozi mnooogo cuje zujanje racunara etc.. Cak ni cudo od Noise Reductiona ne moze bas sve da izbaci... Ali i to cemo rjesavati uskoro (nadam se)....
I`m Back and I`m Baaaad!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: [Produkcija] Preporuka za radijsko bojenje glasa.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5946 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.