Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?

[es] :: E-Poslovanje :: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?
(Zaključana tema (lock), by McKracken)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 9664 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sasa Kostic

Član broj: 11571
Poruke: 175
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?08.09.2006. u 18:39 - pre 214 meseci
Imam sajt na kome ljudi zaradjuju svoje honorare od po par stotina ili chak hiljada evra.
Ljudi su sa svih strana sveta. Ti ljudi su fizicka lica.
Kako da iz Srbije isplacujem honorare tim ljudima?
Kako da uopste isplacujem honorare tim ljudima?

Da li da otvorim firmu i kakvu?

 
0

tesliana
Niagara

Član broj: 106883
Poruke: 49
207.164.255.*



Profil

icon Re: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?12.09.2006. u 18:36 - pre 214 meseci
Kad resis tu problematiku onda ces to resenje moci da ponudis citavoj Srbiji za bolje elektronsko poslovanje sa ostalim svetom. ;)
Svi smo mi zarobljenici našeg ličnog iskustva.
We are all prisoners of our own experiences.
 
0

Sasa Kostic

Član broj: 11571
Poruke: 175
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?12.09.2006. u 18:43 - pre 214 meseci
e, hvala Tesla, oduvek sam znao da si genije.
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?12.09.2006. u 19:32 - pre 214 meseci
A da prvo konsultujes Zakon o deviznom poslovanju sa inostranstvom ili koji li je vec? Ili kontaktiras nekog u ministarstvu ko je zaduzen za informaticko poslovanje u privrednom sektoru. Ako oni ne znaju, stvarno ne znam ko bi mogao...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

Sasa Kostic

Član broj: 11571
Poruke: 175
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?12.09.2006. u 20:33 - pre 214 meseci
E, to mi se vec svidja, konsultovao sam zakon o deviznom poslovanju iako nisam pravnik,

http://www.nbs.yu/serbian/zakoni/2_1_5.pdf

i nasao sam broj NBS infocentara 0800-111-110

Ovde na forumima o ovakvim pitanjima ljudi ili ne znaju, ili mudro cjute. To je pravo pitanje za mene.

Pozdravljam sve nove ideje,

Sasa
 
0

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.beotel.net.



+52 Profil

icon Re: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?12.09.2006. u 21:24 - pre 214 meseci
Citat:
Sasa Kostic: Ovde na forumima o ovakvim pitanjima ljudi ili ne znaju, ili mudro cjute.


Ili jednostavno ne stignu da odgovore na svako postavljeno pitanje.

NHF
 
0

Sasa Kostic

Član broj: 11571
Poruke: 175
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?12.09.2006. u 23:43 - pre 214 meseci
e jako moguce, vidis... o tome nisam razmisljao.
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?13.09.2006. u 00:31 - pre 214 meseci
Ne isplati se to nikako...
Firma koja ima toliki promet, svakako mora biti u sistemu PDV i uredno voditi poslovne knjige. Naplata se moze vrsiti u EUR-ima, ali se isti odmah moraju pretvoriti u dinare. Uzmimo za primer da naplatis 1.000.000 dinara a 500.000 treba da isplatis za honorare, pa da vidimo koliko tebi ostaje. Prvo, oko 150.000 otici ce drzavi na ime PDV. Porez na honorare je nekih, ne secam se tacno, priblizno 200.000 dinara. Preostalih 150.000 ce ti taman biti dovoljno da platis knjigovodstvene usluge, provizije bankama, taksu na firmu (firmarinu) i porez na dobit firme. Ako ti nekim cudom preostane neki dinar pa hoces da ga podignes, 20% ce ti uzeti drzava na ime poreza na prihod. Ako ti nekim totalno nemogucim cudom ostane 100.000 dinara, pojavice se nekakva inspekcija i konstatovati da nisi ispostovao neko pravilo, te ti naplatiti kaznu od kojih je naj niza upravo 100.000 dinara. Znaci, nikako ne otvaraj firmu vec se drzi one stare poslovice - bolje dzabe sedeti nego dzabe raditi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

Sasa Kostic

Član broj: 11571
Poruke: 175
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?13.09.2006. u 00:58 - pre 214 meseci
Haha, dzaba sedeti necu-nikad! Naci cju nego legalno resenje. Moze to garant.

Ali komentare i dalje svi ocekuju zeljno ja mislim
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?13.09.2006. u 01:25 - pre 214 meseci
Citat:
Sasa Kostic: Naci cju nego legalno resenje. Moze to garant.

Pa nisam ni rekao da ne moze, nego da moras pola dati drzavi a ti vidi da li ti to odgovara.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?13.09.2006. u 18:46 - pre 214 meseci
Citat:
pctel: Ne isplati se to nikako...
Firma koja ima toliki promet, svakako mora biti u sistemu PDV i uredno voditi poslovne knjige. Naplata se moze vrsiti u EUR-ima, ali se isti odmah moraju pretvoriti u dinare. Uzmimo za primer da naplatis 1.000.000 dinara a 500.000 treba da isplatis za honorare, pa da vidimo koliko tebi ostaje. Prvo, oko 150.000 otici ce drzavi na ime PDV. Porez na honorare je nekih, ne secam se tacno, priblizno 200.000 dinara. Preostalih 150.000 ce ti taman biti dovoljno da platis knjigovodstvene usluge, provizije bankama, taksu na firmu (firmarinu) i porez na dobit firme. Ako ti nekim cudom preostane neki dinar pa hoces da ga podignes, 20% ce ti uzeti drzava na ime poreza na prihod. Ako ti nekim totalno nemogucim cudom ostane 100.000 dinara, pojavice se nekakva inspekcija i konstatovati da nisi ispostovao neko pravilo, te ti naplatiti kaznu od kojih je naj niza upravo 100.000 dinara. Znaci, nikako ne otvaraj firmu vec se drzi one stare poslovice - bolje dzabe sedeti nego dzabe raditi.


taj rad.......

Nego, da smo mi normalna zemlja ko' sto nismo mogao bi da saljes preko Western Union-a...
A da im trazis obicne racune u banci, pa da uplatis tako? Mislim da je to izvodljivo lako..
 
0

Sasa Kostic

Član broj: 11571
Poruke: 175
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?13.09.2006. u 19:43 - pre 214 meseci
Ma ne, kakva normalna, bicje al' josh nije bash, ja pitam za ovu ovakvu kakvu imamo.

Mene interesuje da li lepo SWIFTom k'o shto meni shalju iz inostranstva npr, mogu da ja ljudima po svetu bez problema shaljem novac.
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?13.09.2006. u 21:05 - pre 214 meseci
Mozes, ali je papirologija koja to sve prati je uzas i ne isplati se u vecini slucajeva.

+ Uvek mogu da ti nadju da si negde pogresio sa papirologijom (cak i kad nisi) pa da te odrape ;)
 
0

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
*.ptt.yu.

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?13.09.2006. u 22:56 - pre 214 meseci
PA, pošto se radi o hiljadama evra, pošalji čoveku DHL-om u kovertu.
Kakvo pitanje takav i odgovor!
http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
0

Sasa Kostic

Član broj: 11571
Poruke: 175
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?13.09.2006. u 23:11 - pre 214 meseci
Ne radi se o hiljadama, nego prelazi hiljadu dve ponekad. A kako to mislish DHLom? Pa ja mislim da to ne ide tako. Treba preko banke da se vrsi transfer novca. Necu nikakve leve metode.
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?13.09.2006. u 23:36 - pre 214 meseci
Registruj lepo firmu u UK. Radi sve preko nje i uzivaj dok Srbija ne izadje iz kamenog doba.
 
0

tesliana
Niagara

Član broj: 106883
Poruke: 49
*.home.cgocable.net.



Profil

icon Re: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?14.09.2006. u 15:15 - pre 214 meseci
Citat:
e, hvala Tesla, oduvek sam znao da si genije.


Saša,

Izvini ali sa tim komentarom sam samo htio da podvucem da je to ogroman problem sto se tice "e" poslovanja sa stranim svetom. Ja sam u Kanadi (: kod vodopada) pa ne znam sta kod nas sve moze i kako, ali mislim da ces najbolji odgovor naci preko stranih banka koje posluju kod nas.

Zamisljam da bi trebo da mozes preko njih da otvoris i domacu pa ako treba i "stranu" knjizicu (ako treba nek ti je oni otvaraju u stranoj zemlji) i sa koje mozes ili da pises cekove ili da pravis "world money order" ili cak da prebacuju sa knjizice na knjizicu. Mozda to ne moze, ali eto gde bi ja poceo da se raspitivam.

Sve najbolje,
Nikola ;)



Svi smo mi zarobljenici našeg ličnog iskustva.
We are all prisoners of our own experiences.
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?14.09.2006. u 16:38 - pre 214 meseci
@tesliana, vidi se da ne zivis ovde :)

Od kontakta sa bankama neces imati nikakve koristi u Srbiji jer ih ne zanimaju takvi poslovi (cak i kad bi zakonska regulativa bila blizu srednjeg veka a ne kamenog doba)

Za one koji rade na internetu, MNOGO je bolje da lepo sve rade napolju da da u Srbiju unose samo minimum koliko nameravaju da potrose.
 
0

tesliana
Niagara

Član broj: 106883
Poruke: 49
207.164.255.*



Profil

icon Re: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?14.09.2006. u 17:44 - pre 214 meseci
Vidis, i ako ja ne zivim tu, nikad nebi skako na resenje koje izgleda naj prostije a od kojeg bi neka strana drzava imala porezne koristi a za Srbiju nista. Odnosno, nemoj da shvatis da ti kazem da ides da placas neke poreze koje ne moras da placas, vec ti kazem ako vec mora da ih placas, pa onda zasto ne da se malo potrudimo pa da ih Srbiji placamo.

Vec kad tu ne zivim, jel moze da pitam par prostih pitanja ;?)

(1) Da li postoje neke "free zone" gde stranci mogu u Srbiji da otvore preduzeca koja posluju i ciji svi prihodi dolaze iz inostranstva. Kako to ide i kakvi se porezi i obaveze tu placaju?

(2) Gde ima neki sajt gde mogu da procitam nesto o registrovanju preduzeca u Srbiji. Kako to ide, kakve su obaveze drustvenog uplacivanja kao penzije itd. a onda porezne rate i to sve. Nesto sto je lako za citati, za prvu pomoc, a ne za zamenjivanje advokata.

Pozdrav,
Tesliana
Svi smo mi zarobljenici našeg ličnog iskustva.
We are all prisoners of our own experiences.
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?14.09.2006. u 18:15 - pre 214 meseci
Pokusacu da budem sto jasniji:

Ono sto mozes da procitas o registraciji preduzeca u Srbiji nema veze sa realnim stanjem stvari.

Citat:
Vidis, i ako ja ne zivim tu, nikad nebi skako na resenje koje izgleda naj prostije a od kojeg bi neka strana drzava imala porezne koristi a za Srbiju nista


Vidis, znam mnogo ljudi koji su tako razmisljali. Dosli su u Srbiju da pocnu da prave posao i plate joj poreze i pomognu zemlji, pa ponovo otisli kada su videli svojim ocima gde su se uvalili. Jedini komentar je bio, "Zar je moguce da se ovde ovako radi?". A sve jer su dozvolili sebi da im emocije upravljaju biznisom.

E sad, neko ko je sposoban da u ovim uslovima opstane i napravi neki profit nema nikakv dobar razlog da trosi toliko truda i energije da bi zaradio, kad moze to da uradi sa manje problema negde napolju i da unosi samo cist profit koji ce potrositi ovde.


Elem, za sve one koji rade nesto na internetu, jednostavno se ne isplati da baziraju svoj posao u Srbiji.

Dovoljno je da pogledas da su SVE dazbine na firmu u Srbiji duplo vece nego na onu u npr. UK da vidis da je ovde prilicno nepovoljno za bilo kakvo poslovanje.

inace, odgovori na tvoja pitanja su:

1. Teretski postoji, u praksi se ne isplati
2. Postoji, ali nema veze sa onim kako je u realnom svetu i ne vredi gubiti vreme.

 
0

[es] :: E-Poslovanje :: Kako da isplacujem honorare ljudima koji zaradjuju na mom sajtu?
(Zaključana tema (lock), by McKracken)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 9664 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.