Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wine i stara igrica...

[es] :: Linux :: Wine i stara igrica...

[ Pregleda: 2180 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.air.cust.apalink.co.yu.



+37 Profil

icon Wine i stara igrica...06.09.2006. u 18:15 - pre 214 meseci
Pozdrav,

Instalirao sam Wine, perfektno sam ga konfigurisao,sve programe koje sam zeleo sam pokrenuo bez problema, ali kada sam probao jednu staru igru bum! Pokrenuo sam je, ali u vecini preovladava crna pozadina, moram da pritisnem "esc" i onda dobijem nesto malo ekrana. Kada ugasim igricu u terminalu vidim sledece :

Code:
daniloc@Daniloc:~/Desktop/SoccerMenager98$ wine usm98.exe
fixme:d3d:IWineD3DDeviceImpl_GetAvailableTextureMem (0x16c2a8) : stub, simulatin                                                              g 64MB for now, returning 64MB left
fixme:ddraw:IDirectDrawImpl_SetCooperativeLevel (0x16ba18)->(0x10024,00000053)
fixme:xrandr:X11DRV_XRandR_SetCurrentMode Cannot change screen BPP from 32 to 8
fixme:wave:DSD_CreateSecondaryBuffer (0x1ba828,0x1cba08,e2,0,0xd60bdc,0x1cb9cc,0                                                              xd60bb8): stub
fixme:d3d_surface:IWineGDISurfaceImpl_Blt Can't handle DDBLT_WAIT flag right now                                                              .
fixme:ddraw:IDirectDrawImpl_SetCooperativeLevel (0x16ba18)->((nil),00000008)
fixme:d3d:IWineD3DStateBlockImpl_Release Releasing primary stateblock
daniloc@Daniloc:~/Desktop/SoccerMenager98$


Sta, gde, kako, kuda?

Hvala unapred na odgovorima ... :)
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Wine i stara igrica...06.09.2006. u 20:47 - pre 214 meseci
Neće svi programi i igrice da ti rade na Wine. Razlog zašto ti neki program/igrica ne radi pod Wine najverovatnije nema nikakve veze s Linuxom jer je to program/igrica za Windows. Probaj CrossOverOffice i Cedega, možda će da ti radi ta igica u nekom od njih.
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.air.cust.apalink.co.yu.



+37 Profil

icon Re: Wine i stara igrica...06.09.2006. u 21:29 - pre 214 meseci
Apsolutno sve sto sam probao radi. Ne znam zasto onda izbacuje te greske?? Sve nesto kontam da je oko drajvera za graficku!? On pokrene igricu, ali ona brlja i uglavnom je black background. Kada skinem npr ICQ i pokrenem ga on radi savrseno, takodje i slicne aplikacije. Nemam volje da sada pokrecem neku noviju i zahtevniju igru, ali cu izgleda moram. Koliko sam primetio, ovi fajlovi mi lice na DirectX ili sta vec? Nije ni bitno, ako neko zna u cemu je fazon neka se javi, a ja cu u svakom slucaju jos da isprobavam, pa cu da javim rezultate.
 
Odgovor na temu

Comrade

Član broj: 30466
Poruke: 306
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Wine i stara igrica...06.09.2006. u 22:03 - pre 214 meseci
Citat:
Danilo CvjeticaninKoliko sam primetio, ovi fajlovi mi lice na DirectX ili sta vec?


dUh!

Wine nije napravljen da radi sa directx aplikacijama.

Zato postoji projekat pod imenom winex odnosno Cedega.
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.air.cust.apalink.co.yu.



+37 Profil

icon Re: Wine i stara igrica...06.09.2006. u 22:10 - pre 214 meseci
E hvala care mnogo, to je bas ono sto mi treba ! Sada sve radi kako treba.
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
47.248.0.*



Profil

icon Re: Wine i stara igrica...07.09.2006. u 16:56 - pre 214 meseci
Citat:
Comrade: dUh!

Wine nije napravljen da radi sa directx aplikacijama.


E vala kad je to posprdno "duh!"...

Mogu li da zamolim da slijedeci put kad pozelis da u svojoj komunikaciji koristis takav ton bar otvoris stranicu tog OSS paketa i procitas par elementarnih cinjenica? Hvala unaprijed.

DirectX podrska je davnih dana dio Wine. Nije idealna ni u Wine, a ni u Cedega/WineX (sto je izvedeno iz tog istog Wine) i nijesu svi detalji najnovijih verzija DirectX, ali rec' da "Wine nije napravljen da radi sa directx aplikacijama" zasigurno nije izjava koja se ocekuje od ekipe koja trosi "duh!".

 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.air.cust.apalink.co.yu.



+37 Profil

icon Re: Wine i stara igrica...07.09.2006. u 19:39 - pre 214 meseci
Jel moze neko da mi da tacan link ka "Cedegi" ? Nisam nigde uspeo da nadjem link koji radi. Hvala
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
47.248.0.*



Profil

icon Re: Wine i stara igrica...07.09.2006. u 20:33 - pre 214 meseci
"Tacan link" ka oficijelnoj stranici ili ka piracenoj verziji tog paketa? Cedega je komercijalni produkt, placa se pretplata, $5 US mjesecno, cini mi se.

Za slucaj da trazis ovo prvo, glavna stranica Transgaming Technologies kompanije (proizvodjaci Cedega):

http://www.transgaming.com

A stranica za sam produkt je:

http://www.transgaming.com/index.php?module=ContentExpress&file=index&func=display&ceid=29

Meni na Firefox radi bez problema. Ja licno bih se, pravo ti reci, dobro zamislio da li je to parce softvera vrijedno para koje za njega traze, jer je kupovina WindowsXP Home reda velicine ~$80, a na tome ali bas sve igre rade bez problema.
 
Odgovor na temu

Comrade

Član broj: 30466
Poruke: 306
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Wine i stara igrica...08.09.2006. u 02:08 - pre 214 meseci
Citat:
Apatrid: E vala kad je to posprdno "duh!"...

Mogu li da zamolim da slijedeci put kad pozelis da u svojoj komunikaciji koristis takav ton bar otvoris stranicu tog OSS paketa i procitas par elementarnih cinjenica? Hvala unaprijed.

DirectX podrska je davnih dana dio Wine. Nije idealna ni u Wine, a ni u Cedega/WineX (sto je izvedeno iz tog istog Wine) i nijesu svi detalji najnovijih verzija DirectX, ali rec' da "Wine nije napravljen da radi sa directx aplikacijama" zasigurno nije izjava koja se ocekuje od ekipe koja trosi "duh!".


Ja sam coveku odgovorio na pitanje. Izraz "duh" sam upotrebio jer je toliko ocigledno da je directx upitanju sto je i sam rekao. Uglavnom to nije trebalo da zvuci "posprdno".

Citat:
Danilo Cvjeticanin: Jel moze neko da mi da tacan link ka "Cedegi" ? Nisam nigde uspeo da nadjem link koji radi. Hvala


http://www.torrentz.com/search_cedega
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Wine i stara igrica...12.09.2006. u 22:11 - pre 214 meseci
zar nije nekad cedega bila free preko CVS-a (naravno bez supporta i tih sr***a)?



Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Wine i stara igrica...

[ Pregleda: 2180 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.