Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Deljenje Interneta preko Wireless-a

[es] :: Wireless :: Deljenje Interneta preko Wireless-a

[ Pregleda: 5520 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ClocEr

Član broj: 7067
Poruke: 159
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Deljenje Interneta preko Wireless-a05.09.2006. u 09:26 - pre 214 meseci
Znam da je ovo X puta prepricavano. Koristio sam pretragu i izgubio 3 sata pokusavajuci da resim "problem", ali nikako nisam uspeo.
Naime, imam na laptopu ADSL konekciju i ugradjenu wireless karticu. Na drugom laptopu takodje imam wireless karticu i hocu da podelim internet konekciju sa prvim laptopom. Pokusavao sam sve zive moguce i nemoguce kombinacije, instalacije soho networks-a i wireless networks-a, ICS... Nista nece da radi. Potrebno mi je da mi neko u najkracim crtama objasni sta treba (ukljucujuci i browser) i kako da podesim da bih dobio deljenu internet konekciju.
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Deljenje Interneta preko Wireless-a05.09.2006. u 20:06 - pre 214 meseci
ICS bi trebalo da radi opušteno. Objasni šta si tačno radio, tj. šta imaš od konekcija u Network Connections i koju si delio.
 
Odgovor na temu

ClocEr

Član broj: 7067
Poruke: 159
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Deljenje Interneta preko Wireless-a06.09.2006. u 02:54 - pre 214 meseci
Imam LAN, Wireless, Bluetooth, kao i par od ADSL-a. Medjutim, njih sam sve iskljucio, i ostavio samo wireless i ADLS konekcije. Konkretno, od ADSL imam ATM connection koja se poveze kada se konektujem na net i ATM ELAN connection, koja ne sluzi nicemu. Iskreno, ne znam da ti napisem sta sam radio, jer sam probao sve zive kombinacije. Nije mi prvi put da umrezavam racunare, medjutim prvi mi je put sa wireless-om. Tako da bih te zamolio da mi samo navedes sta treba da uradim. Konkretno:

1. Ukljuci wireless adaptere
2. Podesi im ip adrese
3. Napravi soho mrezu sa tim adapterima...
...

Ovde sam izlupetao, cisto da znas sta hocu da te pitam.
Hvala ti unapred.
 
Odgovor na temu

Grozzzni
Oziris Systems
FON, Beograd
Vrsac

Član broj: 29997
Poruke: 258
212.200.241.*



Profil

icon Re: Deljenje Interneta preko Wireless-a07.09.2006. u 13:43 - pre 214 meseci
Ukoliko zelis da koristis ICS, jednostavno u windowsu napravi malu mrezicu, putem wizarda. Samo prati korake, i neces imati nikakvih problema...barem ja nisam. Ja imam na stonom racunaru ADSL konekciju, koju sam uspesno share-ovao na lap top. Radi se o ad-hoc tipu mreze. Prvo sam napravio na stonom racunaru ad-hoc mrezu, i zatim sam se preko lap topa lagano nakacio na tu mrezu, sve je radilo perfektno. naravno meni je trebao samo internet, ne i file sharing, tako da sam se samo na to i fokusirao. Cim se nakacim, sve radi kao podmazano, dobijem adresu od DHCP servera, i sve 'klizi'. Znaci posto imam DHCP ne trebam da ja nista rucno radim, sve je na 'obtain ip adress automatically'. Mrezu sam pravio u windowsovom okruzenju, putem wireless zero configuration servisa. Ukoliko zelis vise informacija o tome..i kako napraviti ad-hoc mrezu, obrati se ovde:)
 
Odgovor na temu

najnislija
Predrag Blagojevic
Nis

Član broj: 86558
Poruke: 18
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon Re: Deljenje Interneta preko Wireless-a19.01.2007. u 22:15 - pre 209 meseci

ja imam malo drugaciji problem.

Imam Gigabyte GN-WB01GS USB WLAN Card (54Mbts/s) na desk-top racunaru i Intel 2200BG (54Mbts/s) na lap-top racunaru.

Medjutim, ne uspevam da prilikom transfera podataka (npr .avi) dobijem brzinu vecu od 4-5 Mbts/s ! Da li neko ima neki predlog ??

zaboravio sam da napomenem da racunar meni prijavljuje da je ostvarena konekcija na 54mbts, ali da ne mogu da ostvarim ni priblizno toliki protok.


[Ovu poruku je menjao najnislija dana 24.01.2007. u 00:05 GMT+1]
Predrag Blagojevic
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Deljenje Interneta preko Wireless-a

[ Pregleda: 5520 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.