Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

* SVE O Total Commander-u

[es] :: Windows aplikacije :: * SVE O Total Commander-u

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 98157 | Odgovora: 195 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mare34
Marko Novakovic
Web Developer
Westum
Belgrade

Član broj: 30613
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u08.03.2007. u 18:05 - pre 207 meseci
@sloba: kako se dodaje ovaj panel sa dugmadima iznad liste fajlova?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u08.03.2007. u 21:09 - pre 207 meseci
Ako još uvek pričamo o Imagine pluginu, ovako:
Kada u jednom panelu selektuješ fajl (u ovom slučaju sliku), i pritisneš F3, (ili Control + Q), dobićeš prozor listera u kome je učitana slika pomoću plugina Imagine. Tada desnim dugmetom miša klikni bilo gde u tom prozoru. Kad se otvori meni, izaberi Options -> Preferences. U tabu View potvrdi stavku Toolbar. U tabu Toolbar sa leve strane imaš izbor ponuđenih "dugmadi", koje dodaješ u desnu stranu dugmetom Add.





[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 08.03.2007. u 23:52 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

_ARAGORN_
Empire Earth

Član broj: 118048
Poruke: 107
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u11.03.2007. u 23:40 - pre 207 meseci
@mmwc: ovo ne radi ''Download [19.3 MB]''
imas li mozda neki drugi link?

PoZ!
 
Odgovor na temu

ontheroad

Član broj: 121121
Poruke: 24
*.maksnet.net.



+1 Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u12.03.2007. u 11:22 - pre 207 meseci
Evo još jedne od mogućnosti Total komandera:

Ukoliko imate CD sa više foldera i podfoldera moguće je štampati listu, na sledeći način: markiramo sadržaj diska, idemo na files - print - file list with subdirs.. otvara se prozor print directory, u gornju traku upisujemo -1, time smo zadali očitavanje svih nivoa, u donjoj traci možemo precizirati tipove fajlova koje ubacujemo u štampu i potvrđujemo. Otvara nam se prozor sa izgledom liste za štampu.
Ovde je jedini problem što se takva lista ne moze sačuvati u nekom obliku već samo štampati, doduše verovatno postoji način ali ja ga još nisam pronašao.
Ukoliko je neko pronašao način da se takva lista sačuva ne bi bilo loše da se uključi i objasni.

Pozdrav!!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u12.03.2007. u 22:16 - pre 207 meseci
@ontheroad
Pa štampaj tu listu! Ne treba ti štampač, imaš gomilu virtuelnih pdf štampača koji će spisak fajlova pretvoriti u pdf fajl, a dalje je lako...
 
Odgovor na temu

ontheroad

Član broj: 121121
Poruke: 24
*.maksnet.net.



+1 Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u13.03.2007. u 18:35 - pre 207 meseci
Pozdrav!!

Ma znam ja da se moze sve to odraditi, ali poenta je u tome da se ne koriste dodatni programcici tipa klikni OK i zavrsio sam ti, niti da se gomilaju dodatni pluginovi ili programi za svaku stvar koju ne znamo resiti u nekom programu. Mislio sam da mozda neko ima resenje da se to sve radi preko Komandera, znaci eksportujemo iz komanderovog pregleda za stampu u nekom obliku koji kasnije mozemo koristiti u npr wordu ili excellu. Po logici stvari cim je komander sposoban da raspakuje i pripremi za stampu i to se moze videti u obliku gotove stranice znaci da sve to moze i da se sacuva u nekom text fajlu ili slicno. Radim na tome da provalim kako, ko je probao video je da se ne moze selektovati niti kopirati, eeee ako bi moglo, a verujem da ima caka, onda jednostavno deinstalirate sve programe za katalogizacije itd.
Nadam se da smo se razumeli
 
Odgovor na temu

ontheroad

Član broj: 121121
Poruke: 24
*.maksnet.net.



+1 Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u20.03.2007. u 15:45 - pre 207 meseci
Pozdrav!!!

Zahvaljujem se Slobi Bgd na korisnoj ideji. Ono njegovo ...pa stampaj... me je napokon pokrenulo. Evo sta sam uspeo:

Kao sto sam rekao jedna od mogucnosti Total Komandera je da u printu omoguci kompletnu listu markiranih foldera i pripadajucih fajlova. Radilo se samo o tome kako da se takva vec otvorena lista (spremna za stampu) ucini aktivnom za word ili excell.
Razlog je jasan, ako se takva lista moze ubaciti u excell imamo gotov katalog sa mogucnostima organizacije i izmenama itd.
Da ne duzim, prosto je: Markiramo neki folder sa podfolderima, npr. moja muzika u kom se nalazi gomila albuma i pesama ili moji dokumenti ... idemo file - print - file list with subdir. - odredimo propozicije u print directory kartici i otvara nam se izgled liste pripremljene za stampu, u gornjem desnom padajucem meniju gde su stampaci biramo umesto stampaca microsoft office document image writter i dajemo komandu print, sacuvamo fajl i nakon toga sa takvim fajlom mozemo manipulisati, slati tekst u word, kopirati itd.
Jedini problem je sto moramo imati instaliran Microsoft Office Document Imaging.

Ako je neko ovo isprobao jasno mu je da pored Total komandera i Office-a nisu potrebni nikakvi dodatni programcici za organizaciju datoteka, sortiranja, kojekakvi katalozi i sl.

 
Odgovor na temu

Mare34
Marko Novakovic
Web Developer
Westum
Belgrade

Član broj: 30613
Poruke: 124
212.200.223.*



Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u21.03.2007. u 11:10 - pre 207 meseci
Kako da podesim ovaj meni sa licicama ispod glavnog menija?
I kako se vrsi pretraga fajlova?
 
Odgovor na temu

petersonic
Beograd

Član broj: 67030
Poruke: 246



+1 Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u21.03.2007. u 13:39 - pre 207 meseci
Jel zna neko dal moze u TC da se otvori vise prozora od dva postojeca?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u21.03.2007. u 20:03 - pre 207 meseci
@petersonic
TC može da otvori dva vidljiva panela, plus dva prikaza stabla foldera, što je još uvek dvaput više nego što može WinExolorer. Komanda za dva stabla foldera je:
Ctrl + Shift + F8 (pritisni F8 više puta dok držiš Ctrl + Shift, videćeš razliku u prikazu), ili Show - > Separate Tree -> 0, 1 ili 2.
TC ima i mogućnost otvaranja tabova u jednom ili oba panela. Komanda za tu akciju je Ctrl + T. Desnim klikom miša na tab dobijaš dodatne mogućnosti manipulacije tabom. Možeš otvoriti neograničen broj tabova.
@Mare34
Pretraga: Commands -> Search ili Alt + F7.
Meni: (u TC to se zove Button Bar): Configurations -> Button Bar, kada ti se pojavi prozor sa opcijama za konfigurisanje, klikni na Help, mnogo je dobro objašnjeno. Ikonice u "dugmadima" možeš i sam da praviš nekim programom za pravljenje ikona kao što je Microangelo (tako sam ja radio), ili da iskoristiš Windowsove ili ikone iz TCa.
Ovo je bilo ukratko, za detalje pitajte.
@ontheroad
Smatraš da nisu potrebni nikakvi dodatni programi za katalogizaciju. Slžem se, ali samo delimično. Probaj plugin CDDatabase (možeš ga naći na http://www.totalcmd.net/ instalira se kao wfx plugin.




[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 21.03.2007. u 21:34 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

petersonic
Beograd

Član broj: 67030
Poruke: 246



+1 Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u21.03.2007. u 20:35 - pre 207 meseci
Znaci TC ne moze da otvori vise od dva vidljiva panela, sto se tice komande:
---"Ctrl + Shift + F8 (pritisni F8 više puta dok držiš Ctrl + Shift, videćeš razliku u prikazu)"-----
ta komanda pokazuje CD tree i koliko vidim nema razlike kad vise puta stiskas Ctrl + Shift + F8 jer ne vraca na predhodno stanje.
komanda-navigacija: Show - > Separate Tree -> 0, 1 ili 2. ja tu opciju ne vidim nigde, jer imam verziju 6.56 tako da izgleda su to ubacili u novu beta verziju.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u21.03.2007. u 20:47 - pre 207 meseci
Citat:
petersonic: Znaci TC ne moze da otvori vise od dva vidljiva panela

Malo li je?
I da, nove opcije su u TC 7 Beta
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u28.03.2007. u 23:55 - pre 207 meseci
@svetlanalane:
Da ne ostanemo dužni objašnjenje za WDX Plugin Media.
WDX pluginovi prikazuju dodatne informacije o fajlovima, osim uobičajenih kao što su ime, ekstenzija, veličina, datum kreiranja ili atributi. Evo šta kaže autor Total Commandera o toj vrsti pluginova:
Citat:
WDX (Content) plugins allow to display exteded file details like mp3tags or image attributes.

Što se tiče Media plugina, da bi ga koristili, odnosno da bi mogli da vidimo dodatne informacije o fajlovima koje daje Medija plugin, moramo da ga aktiviramo. Idemo korak po korak.
1. Klikom na meni View (ili Show, zavisno od verzije TC), dolazimo do stavke Custom Columns Mode -> Configure Custom Columns

2. Kada se otvori prozor za konfigurisanje, kliknemo na New.

3. Sledeće što nam je činiti je da kliknemo na Add Column.

4. Kada smo kliknuli na Add Column (1), u gornje polje upišemo ime plugina (2). Ono može biti proizvoljno, ali da bi znali o čemu se radi, upisaćemo Media. Zatim kliknemo na znak + na desnoj strani prozora (3)

5. U sledećem dijalogu idemo na stavku media, i tu dobijamo ponuđene opcije koje možemo da izaberemo. Za početak, izabrali smo audio channels. Kliknemo na OK.

6. Ponovimo korak broj 5 za svaku od osobina koju želimo da nam Media plugin prikaže. Tako dobijamo sliku sličnu ovoj.

7. Vratimo se u Total Commander, nađemo folder koji sadrži muziku, video ili slično, i meniju Show -> Custom Columns Mode izaberemo kategoriju Media.

8. Povećamo veličinu panela u kom su fajlovi koji nas interesuju, i videćemo sve izabrane osobine koje se odnose na tu vrstu fajlova, a koje Media plugin mož da pročita i prikaže (ovde su u pitanju konkretno mp3 fajlovi).


[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 29.03.2007. u 01:06 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vai.God
Mladen Stupar
Novi Sad

Član broj: 144808
Poruke: 32
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u09.05.2007. u 19:52 - pre 205 meseci
Kako da namestim TC, ili sa kojim pluginom, da mi se pri sortiranju po velicini (size kolona) sortiraju i folderi, nakon precice ALT+SHIFT+ENTER kada mi prikaze vrednosti velicine foldera???
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u09.05.2007. u 23:29 - pre 205 meseci
U opcijama može da se podesi da sortira i direktorijume.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u21.05.2007. u 17:17 - pre 205 meseci
Mogu li da uradim sledeće pomoću Total Commandera (ili nekog drugog file managera):
Imam folder sa imenom Proba. U njemu su podfolderi Program Files, Documents and Settings i Windows. U podfolderu Documents and Settings imam podfolder Slobodan. U svakom od foldera (i podfoldera) imam neke fajlove. Kako da ih (fajlove) jednom komandom iz TC-a prekopiram u istoimene foldere na c disku? Znači, da ne otvaram u jednom panelu TC-a jedan folder kao source, a u drugom istoimeni kao target, i tako nekoliko puta, već da prekopiram stablo sa izvorišnog foldera u ciljne foldere. Razumeli ste? Nešto kao instalaciona procedura, samo bez pravljenja instalacije. Ne pitajte zašto mi ovo treba, ni za šta konkretno, pitanje je teoretsko, interesuje me da li može. Hvala!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u21.05.2007. u 17:36 - pre 205 meseci
Pa, kada kopiras folder kopiraces i sve njegove podfoldere i fajlove sa istom strukturom. Po tvom opisu ne izgleda kao da si hteo nesto drugo, ali ako jesi, pokusaj da preformulises :)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u21.05.2007. u 17:47 - pre 205 meseci
Kad bolje razmislim, dao si mi konkretan i tačan odgovor. U slučaju koji sam naveo, u pravu si. A šta ako hoću da iz foldera ABC sa podfolderom DEF kopiram neke fajlove u recimo Program Files/Total Commander, i iz foldera GHI sa podfolderom JKL u folder Documents and Settings/Slobodan?
Jopet, hvala!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u21.05.2007. u 19:58 - pre 205 meseci
Ako imas razlicite destinacije onda moras jedno po jedno. To mi deluje i logicno jer moras nekako reci gde hoces sta da kopiras a ne vidim kraci nacin da to uradis nego da odes u taj direktorijum (a uvek mozes da ubacis u listu kopiranja tako da ide u pozadini - F2 prilikom potvrde kopiranja).
 
Odgovor na temu

Masamunea

Član broj: 91481
Poruke: 515
80.93.231.*

ICQ: 492050547


+4 Profil

icon Re: * SVE O Total Commander-u27.05.2007. u 16:23 - pre 205 meseci
jel zna neko jel ima neko plugin koji moze da otvori .daa extenziju to je neki power iso format.
Hell is just a word...reality is much worst!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: * SVE O Total Commander-u

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 98157 | Odgovora: 195 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.