Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WORD vs. HTML

[es] :: Izdavaštvo :: WORD vs. HTML

[ Pregleda: 4150 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

avmusa
Beograd

Član broj: 796
Poruke: 54
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 86262068
Sajt: avmusa.ekoklubzeljin.org...


Profil

icon WORD vs. HTML26.02.2003. u 16:29 - pre 256 meseci
Da li neko zna kakva je razlika izmedju WODR (.doc) i HTML (.html) dokumenta?
Naime, interesuju me razlike i slicnosti u logickoj strukturi teksta... kao i sve druge osobine

Ako imate neki dokument ili znate nesto vise o tome, molim Vas posaljiye

Pozdrav
avmusa
 
Odgovor na temu

6544616a006e
Nadej Kilec
Bukulja

Član broj: 10080
Poruke: 44
*.telia.com

Sajt: www.gnu.org


Profil

icon Re: WORD vs. HTML02.05.2003. u 22:51 - pre 254 meseci
Razlika je više nego očigledna, pokušaj da otvoriš oba u (recimo) Notepad-u... .DOC format je maltene totalno nerazumljiv, dok je HTML itekako razumljiv.

Više o HTML-u na http://www.w3c.org, a o .DOC naravno na http://www.microsoft.com



moderator: upotreba određenih izraza izaziva bespotrebne rasprave!
---
GNU's Not UNIX
 
Odgovor na temu

avmusa
Beograd

Član broj: 796
Poruke: 54
*.ptt.yu

ICQ: 86262068
Sajt: avmusa.ekoklubzeljin.org...


Profil

icon Re: WORD vs. HTML05.05.2003. u 10:08 - pre 254 meseci
Pa to je ocigledno... To i dete moze da provali...
Interesovalo me je nesto vise o logickoj strukturi...

Thanks anyway
avmusa
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.57.EUnet.yu

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: WORD vs. HTML05.05.2003. u 13:27 - pre 254 meseci
http://agg3333.ifas.ufl.edu/wp_vs_html.pdf

Ne znam kako HTML i .DOC uopšte mogu da se porede, al 'ajde.
(To jest, bar ja HTML ne koristim za text processing/izdavaštvo.)
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: WORD vs. HTML05.05.2003. u 20:19 - pre 254 meseci
Trunks, evo ti malo flejma: ja bih pre koristio HTML za izdavaštvo, i to ono „onlajn“ izdavaštvo (tome je i namenjen), nego Word za „papirno“ izdavaštvo. :-)

Što se tiče „logičke strukture“, svaki od ova dva je može imati, ali ne mora. Kao i svaki dovoljno fleksibilan mehanizam (, PostScript,...).

Međutim, zbog suštinske razlike u medijima kojima su ovi programi namenjeni (mada novi HTML+CSS sadrži i mnogo toga što je potrebno za štampu; sigurno i neke stvari koje ni Word nema ;-)), nema svrhe porediti ih.

Jedino, ako imaš konkretne razloge za ovo poređenje, onda ih iznesi, pa će u tom kontekstu biti moguće nešto šire reći.
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: WORD vs. HTML05.05.2003. u 21:09 - pre 254 meseci
čekaj, zar niko od vas nije čuo za m$ office 2003 i novi WordML xml rečnik.. samo pitajte gugle: wordml xml word office (mada su najzanimljiviji textovi sa primerima izašli tek u poslednje dve nedelje od kad je office beta bila na testiranju, a google još nije indexirao to..)

generalno, neki kažu da je mnogo ružan xml rečnik, i da gotovo da neće moći da se koristi onako kako očekujemo od xml-a, nego da će u najmanju ruku biti neophodni posebni API-ji za to, ali ona dva-tri primera koja sam video poslednjih par dana nisu bili ništa strašno.. ili mi se učinilo ;)
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: WORD vs. HTML05.05.2003. u 22:43 - pre 254 meseci
Meni je ovo pitanje (HTML v Word) upravo besmisleno, tako da podrzavam Towkov komentar da ih nema svrhe porediti...

Citat:
tOwk:
Medutim, zbog suštinske razlike u medijima kojima su ovi programi namenjeni (mada novi HTML+CSS sadrzi i mnogo toga što je potrebno za stampu; sigurno i neke stvari koje ni Word nema ;-)), nema svrhe porediti ih.


slazem se i sa ovom konstatacijom, posto je XHTML/CSS2 kombinacija dosta fleksibilnija za upotrebu gdje se koristi Word. Naime sam CSS2 nosi odredjeni skup funkcija iskljucivo namjenjenih stampi (X)HTML strana pomocu kojih se moze jako fino podesiti izgled odstampane strane. Takodje zahvaljujuci mogucnostima XHTML, veoma je jednostavno pored standardnog CSS2 fajla koji definise izgled strane monitoru, u dokument ukljuciti i CSS2 fajl koji je iskljucivo namjenjen stampanim medijima.

Citat:
tOwk:
Jedino, ako imaš konkretne razloge za ovo poredenje, onda ih iznesi, pa ce u tom kontekstu biti moguce nešto šire reci.


Sto se tice price oko Office-a 2003, u stvari ta verzija nosi naziv Office 11, i trenutno je Beta 2 fazi. Radi nestabilnosti ove bete, Microsoft je odgodio izlazenje ovog kancelarijskog paketa do jeseni, inace isti je trebao da se pojavi negdje sredinom ljeta. Sto se tice XML integracije u Office, izgleda da je najzad i docekasmo.

Poznato je da je uvodjenje XML-a (kojeg izmedju ostalog i sam Microsoft silno forsira) najavljivano jos u doba Officea XP. Microsoft obecava da ce WordML raditi na sledeci nacin: naime zeljeni .doc fajl sacuvamo u Wordu u WML fajl. Sada taj fajl postaje potpuno nezavisan od Worda i moguce ga je proizvoljno mjenjati, naravno bez upotrebe Worda (tj. iz obicnog text editora). Ako isti fajl nakon izmjena u obicnom editoru otvorimo u Wordu, fajl ce biti ispravno prikazan. Naravno, ostaje nam da cekamo do jeseni da vidimo kako ce ta implemetacija da funkcionise.

InfoPath (ex-XDocs)

Iz Microsofta najavljuju i dva nova celjadata u novom Ofisu. Pored programa OneNote (rad za zabiljeskama) tu je i InfoPath, koji bi korisnicima Officea trebao da priblizi XML. Posto se MS vodi vizijom da veliki broj preduzeca koristi u IT infrastrukturi XML (naravno u kombinaciji sa nekim MS produktom, na Windows 2000/2003 Server platformi) odlucili su da povezu taj "back-end" sa "front-endom", tj. korisnikom. Kako ce InfoPath funkcionisati u praksi ostaje nam da nagadjamo, za sada je poznato da program radi u tri razlicita moda rada: View, Design i Editing.

Inace Office 11, podrzava iskljucivo Windows 2000 i Windows XP platforme (naravno i sve koje ce se pojaviti posle njh), tako da se time Microsoft po prvi put javno odrekao starh "musterija". Kao izgovor spominje se (garantovana) veca stabilnost paketa...


 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: WORD vs. HTML05.05.2003. u 23:21 - pre 254 meseci
Citat:
tOwk:
Trunks, evo ti malo flejma: ja bih pre koristio HTML za izdavaštvo, i to ono „onlajn“ izdavaštvo (tome je i namenjen), nego Word za „papirno“ izdavaštvo. :-)

Da, ali kapiram da tema ovog foruma nije „onlajn“ izdavaštvo.
U svakom slučaju znaš na šta sam mislio. ;)

» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.urc.rs.ba

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: WORD vs. HTML05.05.2003. u 23:46 - pre 254 meseci
U potpunosti se slažem sa mungosom. Tavo poređenje je bezveze.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: WORD vs. HTML21.06.2003. u 19:41 - pre 252 meseci
XML integracija o kojoj pričate doneće sobom pored napretka i ovo - za MS Office će čoveku trebati još dodatnih 512 Mb RAM-a na mašini da bi koliko-toliko uspešno radio sa ozbiljnijim dokumentima.
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: WORD vs. HTML

[ Pregleda: 4150 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.