Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Matlab - matrica udaljenosti od neke tacke

[es] :: Matematika :: Matlab - matrica udaljenosti od neke tacke

[ Pregleda: 1866 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dexmaniac
Beograd
Pancevo

Član broj: 17134
Poruke: 44
80.93.248.*

Sajt: www.elitesecurity.com


Profil

icon Matlab - matrica udaljenosti od neke tacke31.08.2006. u 12:12 - pre 215 meseci
Problem je verovatno jednostavan ali ne poznajem bas najbolje sve funkcije. Potrebno mi je napraviti matricu udaljenosti od neke tacke , velicine 100x100 (ili 101x101 , nije striktno def.) u kojoj ce na nekom mestu npr 50:80 (mislim da se ovako pise) biti tacka koja odgovara nekoj tacki u prirodi, sa vrednoscu 0. Matricu bih trebao popuniti sa udaljenostima (u km ili stotinama metara) od te tacke. Rezolucija matrice je 1 km . Znaci pedeseti red bi trebao biti :
80 79 .......2 1 0 1 2.....20 recimo , vertikala kolona tacke odozgo na dole isto tako .
Kako da popunim ostale vrednosti u matrici , verovatno preko Pitagore . Kako najjednostavnije da to uradim .
Ili mozda bolje da navedem zadatak:
Radim ispitivanje realnog 3d TERENA od koga sam napravio matricu visina terena sa rezolucojim od 1 km , 100x100 ili 101x101 , kako bude lakse. Treba da ga "ispitam" po poznatoj formuli da li i koje tacke stvaraju uglove zaklona pri pravolinijskom osmatranju (radarsko osmatranje), obrazac je poznat. U navedeni obrazac ide visina stajne tacke , udaljenost do tacke koja se ispituje i nadmorska visina te tacke.
Ja sam za sada napravio matricu terena sa karte , naravno . E sad mi treba matrica udaljenosti. Mislim da je posle lako !
Zadatak mi je za ispitni rad na fax-u , pa bih Vas milio za pomoc. NIsam hteo da prepisujem radove vec bi mi ovo dobro doslo i za posao .
Hvala za svaku pomoc !
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Matlab - matrica udaljenosti od neke tacke31.08.2006. u 14:54 - pre 215 meseci
Pa ne treba ti matrica. Udaljenost neke dve tačke u pravoglom koordinatnom sistemu se računa preko Pitagorine teoreme:



gde su ti delta x i delta y razlike x, odnosno y koordinata tačaka
 
Odgovor na temu

dexmaniac
Beograd
Pancevo

Član broj: 17134
Poruke: 44
80.93.248.*

Sajt: www.elitesecurity.com


Profil

icon Re: Matlab - matrica udaljenosti od neke tacke31.08.2006. u 21:34 - pre 215 meseci
Pretpostavio sam da ne mora matrica.
Da li bi to izgledalo ovako : Uzimam prvi koordinatu iz matrice visina (visinu) , potom uzimam D iz gornje formule i ubacujem u "onaj" poznati obrazac (koji ne znam napamet) . Ako je tacka u zaklonu treba da je "obelezim-upamtim" , ako nije treba se ignorisati . Na kraju rada bih trebao to prikazati graficki ! (Neznam kako da dodam sliku ovde, iz nekog primera)
Matlab sam radio nesto malo pre godinu dana! Informativno 20ak casova. Bitno mi je sada da ne radim krivim putem , kao sto sam zamislio !
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Matlab - matrica udaljenosti od neke tacke

[ Pregleda: 1866 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.