Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XNA Express Beta

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: XNA Express Beta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7394 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

speciebsp
Gorazde, BiH

Član broj: 52340
Poruke: 19
*.PPPoE-1923.sa.bih.net.ba.

Sajt: bspdx.cjb.net


Profil

icon XNA Express Beta30.08.2006. u 19:21 - pre 214 meseci
Microsoft XNA Game Studio Express dostupan za download!

http://www.microsoft.com/downl...e3-b8ae-4ea6-8e65-393ea7684d6c

 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: XNA Express Beta31.08.2006. u 02:24 - pre 213 meseci
MS je baš naporan sa C#... :)

 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.ubisoft.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: XNA Express Beta31.08.2006. u 02:38 - pre 213 meseci
Bolje bi bilo soniju da na vreme napravi .NET framework ;)
Salu na stranu, C# je odlican za brz razvoj, posebno za casual igre...
 
Odgovor na temu

dmn
Nebojša Milić
Minhen

Član broj: 17795
Poruke: 122
*.cam-comp.de.



+1 Profil

icon Re: XNA Express Beta31.08.2006. u 10:40 - pre 213 meseci
Ima li neko informaciju koliko ce kostati professional verzija , tj. komercijalna licenca ?

Nije da imam kintu, ja to samo onako :)
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.ubisoft.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: XNA Express Beta31.08.2006. u 10:57 - pre 213 meseci
Ukoliko radiš za PC onda je džabe. Ako radiš za Xbox360
onda ti treba $99 za godinu dana ili $49 za četiri meseca.
 
Odgovor na temu

dmn
Nebojša Milić
Minhen

Član broj: 17795
Poruke: 122
*.cam-comp.de.



+1 Profil

icon Re: XNA Express Beta31.08.2006. u 11:08 - pre 213 meseci
da to sam procitao :

Citat:
You and your entitlement complex don't have to do anything. XNA Game Studio Express for Windows is free. If you want to create, share and play custom Xbox 360 games, however, you need to sign up to a "Creator's Club" subscription through Marketplace for $99 annually or $49 for four months. It's your choice.


ali tu se ne spominje komercijalna licenca.
 
Odgovor na temu

dmn
Nebojša Milić
Minhen

Član broj: 17795
Poruke: 122
*.cam-comp.de.



+1 Profil

icon Re: XNA Express Beta31.08.2006. u 11:12 - pre 213 meseci
mislio sam na cenu ovoga:
Citat:

If it just so happens that you're the next John Carmack, you may be in luck. Microsoft will release a professional version of Game Studio this spring that will not only support development, but will also allow users to sell their games on Xbox Live Arcade, on disc, or on Windows. While commercial developers may initially be the ones most attracted to Game Studio Professional, Microsoft's game plan (pun intended) clearly includes stoking amateur development in an effort to broaden the creative landscape and possibly bring some new commercial competition to the floor.

Pricing for the professional version has not been announced. The final version of Games Studio Express will be available this holiday season.
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: XNA Express Beta31.08.2006. u 18:39 - pre 213 meseci
Citat:
dmn: mislio sam na cenu ovoga:
Citat:
If it just so happens that you're the next John Carmack, you may be in luck. Microsoft will release a professional version of Game Studio this spring that will not only support development, but will also allow users to sell their games on Xbox Live Arcade, on disc, or on Windows. While commercial developers may initially be the ones most attracted to Game Studio Professional, Microsoft's game plan (pun intended) clearly includes stoking amateur development in an effort to broaden the creative landscape and possibly bring some new commercial competition to the floor.

Pricing for the professional version has not been announced. The final version of Games Studio Express will be available this holiday season.

Imaš odgovor u citatu koji si naveo... ;)

Inače profesinalni razvojni sistemi se uzimaju na lizing (znači ne pripada tebi i ne možeš da ga prodaš dalje) i koštaju do $25K.

 
Odgovor na temu

Yu Raider
Ivan Djordjevic
Bg

Član broj: 40731
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: XNA Express Beta31.08.2006. u 19:10 - pre 213 meseci
I don't like it ONE BIT. Verovatno zato što mrzim C# :). Jeste da je offtopic, ali nekako odkako M$ fura prokleti C# kao glavni dev alat, sve više gubi kredibilitet na polju dev alata...
SLIder.
 
Odgovor na temu

Filip Strugar
Filip Strugar
UK

Član broj: 9871
Poruke: 383
...52.130.235.dc.telemach.net.



+1 Profil

icon Re: XNA Express Beta31.08.2006. u 19:23 - pre 213 meseci
Citat:
Yu Raider: I don't like it ONE BIT. Verovatno zato što mrzim C# :). Jeste da je offtopic, ali nekako odkako M$ fura prokleti C# kao glavni dev alat, sve više gubi kredibilitet na polju dev alata...

Navikni se ili polako odumri zajedno sa Delphi zaljubljenicima i slicnima, umesto sto dajes takve promasene procene kredibiliteta firme u koju ni ti ni ja ne bi bili primljeni ni da hocemo ;)
M$ ima mnogo para, a od C#-a nece odustati, na stranu toga sto je C# sada stvarno daleko bolji od svega ostalog (u toj oblasti, jelte, ne poredim ga sa C++-om i slicno).

Kakav je XNA ne znam, niti imam vremena sada da ucim jos jednu novotariju, ali bilo bi jako lepo ako se neko igrao sa istim, pa da pojasni makar osnove - sta konkretno obuhvata i koja je stvarno sustina XNA-a?
 
Odgovor na temu

Yu Raider
Ivan Djordjevic
Bg

Član broj: 40731
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: XNA Express Beta31.08.2006. u 19:32 - pre 213 meseci
Delphi? Ne, ne, ja mnogo više volim good ol' C/C++ ;). Suština je verovatno ono što Microsoft pokušava da postigne i samim C#om - lakoća korišćenja, a velika efikasnost. Naravno, performance cost je i dalje veliki, a ni njihov sopstveni demo nisam uspeo ni da pokrenem. Tj. pokrene se main screen i tu sve stane :). Tipično za M$ ;). Ne mogu ni da nateram da se taj prozor pokrene u fullscreen modu iako sam lepo stavio fullscreen mod. Verovatno je to 90% do mene/moje mašine, al zar svemogući M$ nije mislio na to? Zašto najjobičniji techdemo ne radi a plain DirectX igre rade kao sat? Hmmmm makes ya wonder...
SLIder.
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: XNA Express Beta31.08.2006. u 19:59 - pre 213 meseci
Citat:
Filip Strugar: sta konkretno obuhvata i koja je stvarno sustina XNA-a?

XNA je veoma širok pojam kao što je bio .NET i sada Live.
XNA je praktično sve što ima veze sa grafikom i igrama, uključujući i kompajlere, editore, konvertere, XNA Build (kao GNU Make, samo uzima u obzir i run-time zavisnost između objekata), itd. Takođe XNA su i internet servisi koji će omogućiti da se igre na svim MS platformama povežu (X360, WinCE, Windows Vista, itd.).

 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
195.252.90.*



Profil

icon Re: XNA Express Beta31.08.2006. u 21:15 - pre 213 meseci
Citat:
Filip Strugar:
M$ ima mnogo para, a od C#-a nece odustati, na stranu toga sto je C# sada stvarno daleko bolji od svega ostalog (u toj oblasti, jelte, ne poredim ga sa C++-om i slicno).

Kakav je XNA ne znam, niti imam vremena sada da ucim jos jednu novotariju, ali bilo bi jako lepo ako se neko igrao sa istim, pa da pojasni makar osnove - sta konkretno obuhvata i koja je stvarno sustina XNA-a?


<irony>
Nece sigurno odustati od C#... Isto kao sto nije odustao WinG-a, VFW-a, DirectShow-a, COM-a, MFC-a, WTL-a, ActiveX-a...
</irony>
 
Odgovor na temu

Filip Strugar
Filip Strugar
UK

Član broj: 9871
Poruke: 383
213.253.84.*



+1 Profil

icon Re: XNA Express Beta01.09.2006. u 08:28 - pre 213 meseci
Hej, yooyo, nesto si jako pobrkao, u IT industriji niko i nije odustao od MFC-a, COM-a, ActiveX-a - to su tehnologije koje se jos koriste i odradile su svoj zivotni vek (10+ godina, veoma uspesno), i zamenjuju ih nove iz .NET 'paketa'. Pa DirectX je josuvek baziran na COM-u, na tehnologiji staroj 15tak godina, koja i dalje savrseno dobro (iako malo prekomplikovano) obavlja svoj posao.

DirectDraw je takodje deprecated za PC, zamenjen DirectX-om (znas, ono sto je u vecini industrije zamenilo OpenGL ;) ), ali se na primer koristi na WinCE-u (npr za divx playere za PocketPC).

Zato, ne razumem cemu takva netacna i flame-war-inducing izjava ;) Istina je da M$ ima obicaj da napusti neuspesne tehnologije, ali ove koje si naveo niti su napustene niti neuspesne.

Cudi me to da retko ko vidi dalje od uske oblasti IT-a u kojoj radi...
 
Odgovor na temu

Filip Strugar
Filip Strugar
UK

Član broj: 9871
Poruke: 383
213.253.84.*



+1 Profil

icon Re: XNA Express Beta01.09.2006. u 16:59 - pre 213 meseci
Slicna tema (Java vs C# za gamedev):

http://www.gamedev.net/community/forums/topic.asp?topic_id=412462

:)
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
195.252.90.*



Profil

icon Re: XNA Express Beta02.09.2006. u 00:16 - pre 213 meseci
<offtopic>
Filipe, Filipe... pa seti se samo ko se sve smejao (dok ste jos bili u gameyus-u) kada neko kaze da koristi MFC. Zasto? Da nije zbog toga sto je Microsoft odustao od unapredjivanja MFC-a ili zbog .NET/C# hype-a koji je vladao u tom trenutku?
Zasto je MS "pozajmio" driver model od "depricated" OpenGL-a za DX10, pa su sad izvadili deo drivera iz kerel moda u user mode. Stari D3D (sve do DX9) je mnoogo zavisio od batchinga, dok se to u OpenGL-u nije primecivalo. Novi DX10 ce istom brzinom raditi iste stvari kao i OpenGL.
</offtopic>


C# & .NET je platforma za pravljenje jednostavnih programcica gde UI mozes da napravis vrlo brzo i to od ponudjenih kontrola. Ako treba da napravis iole komplikovaniji program koji treba da radi nesto sto nije predvidjeno .NET frameworkom, odvalices se da to uradis.


Iz http://msdn.microsoft.com/directx/xna/faq/ ...

Citat:
Q: How widely used is C# in the gaming industry?
A: The vast majority of game studios recognize the productivity benefits of C# and are already using it for creating internal tools within their studios. There are even a few great games for Windows written using C#. But before the advent of the XNA Framework, doing true cross-platform development with C# targeting both the Windows desktop and the Xbox 360 was not a reality. That’s why we believe the XNA Framework represents an exciting opportunity for game studios. Managed DirectX Q&A


 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.ubisoft.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: XNA Express Beta02.09.2006. u 03:01 - pre 213 meseci
Citat:
yooyo:C# & .NET je platforma za pravljenje jednostavnih programcica gde UI mozes da napravis vrlo brzo i to od ponudjenih kontrola. Ako treba da napravis iole komplikovaniji program koji treba da radi nesto sto nije predvidjeno .NET frameworkom, odvalices se da to uradis.

Ovo nikako nije tačno. Ekstra je jednostavno napisati bilo šta u C#/.NET.
 
Odgovor na temu

Filip Strugar
Filip Strugar
UK

Član broj: 9871
Poruke: 383
...52.130.235.dc.telemach.net.



+1 Profil

icon Re: XNA Express Beta02.09.2006. u 03:03 - pre 213 meseci
[offtopic]
Svaki geek ima svoju pricu ;)
Zaista ne znam na sta mislis sa tim 'ko se sve smejao' (pamcenje mi i nije neko), ali znam da sam svojih prvih godinu dana profesionalnog programiranja proveo u firmi uspesno radeci na MFC projektu, koristeci COM i ActiveX. MFC je tada bio bog za Win32 desktop programiranje, kao sto je to sad .NET Framework. Uostalom, ako pogledas zastupljenost MFC-a u gamedev tools programiranju nekada, (i sada C# .NET Forms u istoj oblasti), makar samo gledajuci oglase za poslove, videces o cemu pricam.

A izjava da je 'C# & .NET je platforma za pravljenje jednostavnih programcica gde UI mozes da napravis vrlo brzo i to od ponudjenih kontrola.' je toliko sumanuta da je ne vredi ni komentarisati, samo pokazuje do kojeg nivoa mogu da idu predrasude, a uostalom sve sto pisemo ovde moze se procitati na forumu na gore pomenutom linku, kao i verovatno na mnogim drugima.
[/offtopic]
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
195.252.90.*



Profil

icon Re: XNA Express Beta02.09.2006. u 18:55 - pre 213 meseci
Samo napred... koristite C# i .NET. Mozda vama zavrsavaju posao. Meni ne!
 
Odgovor na temu

bobby63
Nis

Član broj: 11398
Poruke: 180
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: XNA Express Beta23.10.2007. u 00:02 - pre 200 meseci
Auuuuuuuu, "koji je programski jezik najbolji?" koje je to mlacenje prazne slame.
Zar nije bitniji rezultat od alata.
c++ jeste za neki procenat brzi od C#, ali je u odnosu na .net muka do neba i to na svakom cosku.

XNA
Posto sam isprobao isti, ne verujem da ima jednostavnijeg nacina da se napravi 3D program. Takodje sam ubedjen da gubitak u performansa uopste nije takav da potpuno onemoguci pravljenje AAA naslova u XNA, ko naravno nadje finansijera voljnog da izgura takav projekat. Da ne komentarisem uopste koliko je bitno sto se XNA projekat lako portuje na Xbox.


Hear all, trust nothing!
 
Odgovor na temu

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: XNA Express Beta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7394 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.