Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

meta name="description" isto za svaku stranu ili ne ?

[es] :: Pretraživači i SEO :: meta name="description" isto za svaku stranu ili ne ?

[ Pregleda: 3559 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SqlByte
bg

Član broj: 65900
Poruke: 269
194.106.187.*



+3 Profil

icon meta name="description" isto za svaku stranu ili ne ?30.08.2006. u 17:20 - pre 214 meseci
Znachi konkretno me zanima da li za svaku stranu na mom sajtu da stavim poseban description ili jedan, kao na pochetnoj strani ?
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.beobug.com.



+26 Profil

icon Re: meta name="description" isto za svaku stranu ili ne ?30.08.2006. u 20:30 - pre 214 meseci
Ja stavljam za svaku stranicu poseban, description ti se prikazuje pri google pretrazi pa ako npr tvoja glavna stranica govori o automobilima bilo bi lepo da imas za stranicu koja govori o gumama neki drugi description.
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

zokiiii
Zagreb

Član broj: 47412
Poruke: 174
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.logicamera.com


Profil

icon Re: meta name="description" isto za svaku stranu ili ne ?30.08.2006. u 22:23 - pre 214 meseci
Naravno da bi trebao ici drugi description, stranice su razlicite i bave se drugacijim stvarima ..
 
Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
Poruke: 1143
*.neobee.net.



+17 Profil

icon Re: meta name="description" isto za svaku stranu ili ne ?31.08.2006. u 01:09 - pre 213 meseci
Različito!
Nema štetnih posledica, a korisne se podrazumevaju.

Jer sajt na kome je svaka stranica optimizovana za različitu ključnu reč imaće više poseta od onog gde je sve isto. Ako ih pretraživači uopšte indeksiraju :). Znači, page title i description definitivno uvek - različito.

PS
U "title" (skoro) svake stranice neka obavezni deo bude glavna ključna reč sajta.
 
Odgovor na temu

SqlByte
bg

Član broj: 65900
Poruke: 269
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: meta name="description" isto za svaku stranu ili ne ?31.08.2006. u 16:19 - pre 213 meseci
Ok, tako sam logichki i ja mislio, hvala.
A za title kako je "pravilno" staviti prvo neshto.com pa opis te strane ili opis strane pa neshto.com ?
reko bih neshto.com pa opis strane...
ali shta ja znam ipak su search engine ne predvidljivi, shta ja znam shta je njima lakshe da indeksiraju itd..
hvala.
 
Odgovor na temu

WawaHOO!
Karaburma

Član broj: 86823
Poruke: 602
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.infobuk.com


Profil

icon Re: meta name="description" isto za svaku stranu ili ne ?31.08.2006. u 16:54 - pre 213 meseci
Nemoras da stavljas nesto.com , npr. ako na nekoj stranici imas glavnu vest tipa "Google je danas posetio i indeksirao moj sajt" treba tako da ti pise i u <title> tagu. Vidis da je na ES-u na svakoj strani drugi title, tj. naslov title-a je naslov poruke. Znaci, glavni naslov na strani = title tag.
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: meta name="description" isto za svaku stranu ili ne ?01.09.2006. u 00:31 - pre 213 meseci
Meni su stranice na jednom sajtu koji ima isti description usle u suplemential results na googlu. (ako sam dobro napisao suplemen..)
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.beobug.com.



+26 Profil

icon Re: meta name="description" isto za svaku stranu ili ne ?01.09.2006. u 10:34 - pre 213 meseci
Citat:
djordje: Meni su stranice na jednom sajtu koji ima isti description usle u suplemential results na googlu. (ako sam dobro napisao suplemen..)


suplement

Da, i to se desava, jos ako nemas dovoljno razlicitog teksta na stranici ode ti u suplement
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: meta name="description" isto za svaku stranu ili ne ?01.09.2006. u 10:52 - pre 213 meseci
Zapravo, "Supplemental Result"
 
Odgovor na temu

zokiiii
Zagreb

Član broj: 47412
Poruke: 174
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.logicamera.com


Profil

icon Re: meta name="description" isto za svaku stranu ili ne ?01.09.2006. u 12:17 - pre 213 meseci
To se desava ako imas isti title ili description na vise stranica.
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: meta name="description" isto za svaku stranu ili ne ?01.09.2006. u 12:32 - pre 213 meseci
Nije baš tako, stvari su malo naprednije i kompliciranje od crno-bijelo.

Stranice ne odlaze u supplemental zbog istog title ili descriptiona na više stranica, u protivnom bi značilo
da stranica recimo sa 3 A4 formata unikatnog sadržaja zbog title taga i description može završit u supplementalu, što nije točno.

Google gleda i u stanju je potpuno na svakoj stranici nać makar jednu unikatnu rečenicu, točno zna što se ponavlja kroz razne stranice,
a što ne.

Inače ima stručan tekst na temu kako to sve funkcionira:
http://www.miislita.com/search...uplicated-content-patents.html
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: meta name="description" isto za svaku stranu ili ne ?01.09.2006. u 12:57 - pre 213 meseci
Ja nisam siguran. Pogledaj ovo:

http://www.google.com/search?h...ore.com&btnG=Google+Search

Sve su u suplement. a sve su razlicite. imaju isti title i description tag
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: meta name="description" isto za svaku stranu ili ne ?01.09.2006. u 13:28 - pre 213 meseci
Da, ali to je samo jedan web :) Što ako recimo imaš članak sa istim title tagom i descriptionom od početne koji ima 200 linkova prema sebi zbog kvalitete, hoće i on u supplemental zbog title taga? :) Sumnjam.
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: meta name="description" isto za svaku stranu ili ne ?

[ Pregleda: 3559 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.