Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li kupiti wide tft 19 monitor?

[es] :: Video karte i monitori :: da li kupiti wide tft 19 monitor?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9270 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
212.200.218.*



+5 Profil

icon Re: da li kupiti wide tft 19 monitor?16.01.2007. u 12:07 - pre 210 meseci
Citat:
kako ima manju povrsinu?


Slika je namerno preterana, cisto radi ilustracije.
Ali dobro, nije to ni nesto toliko strasno. Pa, ne kupujemo monitore na kilo (cm^2). ;)

Nemojte pogresno da me shvatite, nisam sad ja neki nadrndan tip pa da smaram sa nepoverenjem i slicno, ali ne rastaje se covek tako lako od 200-300 evra, pa vazi ono: "tri puta meri - jednom plati". Zapravo moja najveca paranoja su losi pixeli i reklamacija. Inace, u prodavnici su mi pustali neki slideshow na monitorima. Neki vodopadi, zivotinje, zalazak sunca i slicno (kao da se vide lepe boje i tako to), ali nisam imao prilike da vidim ikonice, taskbar, da otvorim neki prozor. "Nisu imali mogucnosti" da mi to prikazu.

Mada, treba covek malo da promeni navike i sve to. Ako nista, ono bar stalno moze da tera Winamp sa strane da bude vidljiv. :)



Pozdrav svima!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miki Rudinski

Član broj: 126586
Poruke: 1
195.252.113.*



Profil

icon Re: da li kupiti wide tft 19 monitor?16.01.2007. u 12:40 - pre 210 meseci
Takodje imam isti problem, samo je u pitanju 20".
A ono sto me interesuje je da li u pripremi stampe WIDE monitor ima prednost ili ne?
 
Odgovor na temu

DarkHorus
Rastko Z
Hell !!

Član broj: 119273
Poruke: 489
213.240.37.*



Profil

icon Re: da li kupiti wide tft 19 monitor?16.01.2007. u 12:42 - pre 210 meseci
ima, ukoliko ima pivot, i mozes da ga okrenes uspravno, tako da ti A4 papir stoji uspravno (bice mnooogo veci)
Every man is a STAR!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: da li kupiti wide tft 19 monitor?16.01.2007. u 13:22 - pre 210 meseci
@optix

Vidis, nikad nisam ni pomislio da to stavim na papir i izracunam
Ali mogao si primetiti inicijalnu nevericu ka takvoj racunici sto svedoci koliko to malo utice na ukupni utisak o widescreen monitorima.
U svakom slucaju, hvala na informaciji

@andreja dulovic

Vidim ja da ces uzeti 4:3 cim si onako prikazao wide u crtezu


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.co.yu.



+101 Profil

icon Re: da li kupiti wide tft 19 monitor?17.01.2007. u 08:44 - pre 210 meseci
Citat:
alkion: Ali mogao si primetiti inicijalnu nevericu ka takvoj racunici sto svedoci koliko to malo utice na ukupni utisak o widescreen monitorima.


Tacno je, verujem da vecina ljudi i ne racuna te stvari. Meni se nikako nije svidjalo to sto gubim vise od 5 cm visine, zarad malo vece sirine i to je na kraju presudilo. Kazem gubim jer mi je bio crkao 21" crt koji je iste velicine kao i ovaj, pa ima i tog efekta
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: da li kupiti wide tft 19 monitor?17.01.2007. u 21:06 - pre 210 meseci
Suprotno alkionovim predvidjanjima, uzeo sam wide. :) :)

Pa da prenesem utiske, mozda nekome bude korisno da procita ako je u istoj dilemi:

Meni je ovo nekako "logicnije" od 4:3. Nisam konzervativan covek, volim da s vremena na vreme promenim ponesto, pa mozda moje odusevljenje potice odatle. :) Elem, sad mogu da redjam prozore jedan pored drugog i da zaista vidim sta se desava na dva-tri fronta, a ima situacija kad je to bas zgodno. Zavisi ko sta radi, naravno. Vec sam pisao sta mi je zgodno za ono testiranje programa..

U nekom svakodnevnom radu, mogu stalno da drzim foobar i NetLimiter na 1/4 ekrana sa jedne strane (jedan iznad drugog), a da browser ili commander otvaram u drugom, vecem delu, itd... Nekako, kad je odnost 4:3, ne mozes da ga podelis, niti po vertikali, niti po horizontali.

Jeste da se "gubi" u visini, ali meni to nije nesto bitno, jer i onako moram da skrolujem kroz kod i kroz veliku vecinu tekstualnih podataka sa kojima radim. Zavisi od afiniteta. Mogu da razumem da je nekome bitno da vidi sto vise teksta i da mu to bude primarno.

Pretpostavljam da je wide dusu dao za muzicku i video produkciju.

Dugme "Maximize" je izgubilo smisao. File explorer ko fudbalski teren, to je besmisleno. :) Da li postoji nacin da se desktop izdeli "logicki" na dva dela, putem jedne vertikale? Na primer ako sam u levom i kazem Maximize da on uvelica prozor do neke vertikale koju sam ja odredio?

Jos nisam probao pod Linuxom, ali sumnjam da jedno pisanije po xorg.conf nece resiti stvar. ;)

Kao zakljucak, mogu da kazem da ne vidim neku univerzalnu prednost 16:10 u odnosu na 4:3 niti obratno, i mislim da to zaista zavisi od afiniteta. Mislim, moze covek da radi i na jednom i na drugom, ne mogu da kazem da je jedno _apsolutno_ superiornije od drugog jer to zavisi od primene.



p.s. Jedno pitanje ako neko zna. Naime, monitor ima DVI ulaz, ali kabl koji sam dobio uz njega je previse kratak. Da li se kod nas moze negde naci DVI kabl od jedno 3-4 metra?


 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: da li kupiti wide tft 19 monitor?17.01.2007. u 22:21 - pre 210 meseci
Kao sto sam i rekao
Ne postoji mogucnost da se zeznes

Ne rece koji si uzeo

A sto se tice linuxa, mislim da ti xorg nece ni trebati.
Imao sam ubuntu kad sam ga nabavio, i proradio je iz prve u native rezoluciji
Evo skoro sam instalirao SUSE i samo je trebalo da odaberem 1440*900 u desktop/monitor properties
Prema tome ... uzivaj u livadi
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: da li kupiti wide tft 19 monitor?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9270 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.