Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SLED 10.1 - problemčić sa otvaranjem .zip fajlova

[es] :: Linux desktop okruženja :: SLED 10.1 - problemčić sa otvaranjem .zip fajlova

[ Pregleda: 2477 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

urkozamanje
Milosavljevic Marko

Član broj: 36977
Poruke: 138
80.93.239.*



Profil

icon SLED 10.1 - problemčić sa otvaranjem .zip fajlova29.08.2006. u 14:27 - pre 214 meseci
nesto se ozbiljno razmatra da se u okviru firme predje na Suse Linux Enterprise Desktop umesto njindonjsa. e sad, posto nam se firma ne sadrzi samo od IT sektora (imamo i sekretarice, projektante, sefove itd.), moramo da napravimo to sto bezbolnije. treba da napravim okruzenje koje ce se sto je moguce manje razlikovati od njindonjsa. znaci moram ici do nasitnijih sitnica.

verovatno cu vas u sledecih nekoliko dana smarati sa gomilom pitanja (za mnoga sam vec ovde nasao odgovor), pa se unapred izvinjavam sto cu biti dosadan.

problemcic:

za file manager sam izabrao krusader jer je najslicniji total commanderu. naravno on handluje vecinu tipova arhiva (tar, rar, zip, gzip, rpm ..). e sad, npr. imam neki zipovan .ppt, prilikom otvaranja ga krusader otvori, ali open office ga ne moze otvoriti jer je putanja do file-a nesto ovako : /root/krarc:/root/Desktop/file.zip/file.ppt i kaze da ne postoji. kapiram da dva puta ponavlja root u putanji, zanima me ima li nacina da ovo promenim?
---- nasa online podrska je trenutno offline ----

 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: SLED 10.1 - problemčić sa otvaranjem .zip fajlova29.08.2006. u 19:01 - pre 214 meseci
Za pocetak nemoj da radis kao root u grafickom okruzenju.
Pokusaj da prekpiras nesto iz zip arhive pa onda da ga otvoris.
 
Odgovor na temu

urkozamanje
Milosavljevic Marko

Član broj: 36977
Poruke: 138
80.93.239.*



Profil

icon Re: SLED 10.1 - problemčić sa otvaranjem .zip fajlova30.08.2006. u 14:45 - pre 214 meseci
Citat:
Pokusaj da prekpiras nesto iz zip arhive pa onda da ga otvoris.


hm.. pa nije da mi nije palo na pamet :) mozda nisam lepo objasnio problem. znam ja da se to nece desavati ako ga otpakujem pa otvorim. ali recimo na win-u ne moram da ga otpakujem. arhivu otvara Total commander, i bez problema joj prilazi bilo koja aplikacija (iz recimo office-ovog paketa). a sa Krusaderom na SLED-u mi se putanja do tog fajla s.ebava na vec pomenuti nacin:

/root/krarc:/root/Desktop/file.zip/file.ppt

znam da je u pitanju sitnica, ali se broj dodatnih klikova na veliki broj korisnika, na duzi vremenski period moze posmatrati kao kriterijum pri odredjivanju efikasnosti sistema. razmatram Krusader kao adekvatnu zamenu za Total commander, a naisao sam na ovaj problemcic.
primetio sam da se isti slucaj desava i sa recimo Konqueror-om, dok npr. Nautilus ipak otvori arhivu u Ark-u, pa tih problema nema.

interesuje me moze li se to promeniti?

Citat:
Za pocetak nemoj da radis kao root u grafickom okruzenju.


ok, necu. mozes li mi objasniti zasto? predostroznost?
---- nasa online podrska je trenutno offline ----

 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: SLED 10.1 - problemčić sa otvaranjem .zip fajlova

[ Pregleda: 2477 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.