Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

rar export fajlova

[es] :: Oracle :: rar export fajlova

[ Pregleda: 2858 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_simma_
Predrag Simovic
Kragujevac

Član broj: 89818
Poruke: 32
213.137.106.*



Profil

icon rar export fajlova12.07.2006. u 10:09 - pre 216 meseci
Treba mi mali savet. Imam nekih 45Gb exportovanih fajlova sa baze. To su neke particije iz neke tabele na godišnjem nivou. LM tu ima 12 fajlova po 4-5 Gb. Da ne bi zauzimao prostor na diskovima mi smo rešili da to lepo rarujemo i uz najbolju kompresiju jedan faj od recimo 5Gb se zapakuje u 300Mb, što nam odlično vrši posao.
E sad ono što me zanima je da li je neko imao iskustva sa arhiviranjem exportovanih fajlova (zip, rar ... sve jedno ), i da li ima nekih problema sa kasnijim importom tih fajlova kad se ukaže poteba za tim podacima?
Ja sam napravio mali test sa nekim manjim exportovanim fajlom (100M). Zapakovao sam ga, pa sam ga otpakovao posle i uradio import na bazu. Sve je radilo super. E sad to što je meni sve super radilo ne mora da znači ništa, možda neko ima neka drugačija iskustva pa bi voleo da mi ukaže na ista


BTW naišao sam na ovog bugarina ima odličan blog http://dba-blog.blogspot.com/2...lashback-database-feature.html



 
Odgovor na temu

dusanmiloradovic
Dusan Miloradovic
Abu Dabi

Član broj: 38080
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: rar export fajlova12.07.2006. u 14:02 - pre 216 meseci


Imam iskustva i to negativnog. Kompresovao sam bekap arhive logova i dbf fajlova bzip2 komresijom,
i to prebacivao na drugi server preko ssh protokola. Tu su se cuvali svi bekap fajlovi, jer je produkcioni server bio
hostovan na drugom mestu, i nije imao nikakve medijume za bekap.
U svakom slucaju, sama kompresija traje jako dugo, i sto je jos gore, vrlo cesto se desava da arhiva bude neispravna.
Diskovi su danas poprilicno jeftini, u svakom slucaju mnogo jeftiniji nego podaci kojima raspolaze tvoja firma, tako da bih ti
preporucio da nista ne kompresujes, nego sve bekapuj na bekap medijume ili na druge diskove, ako vec nemate neki sistem
za skladistenje.

Pozdrav,
Dusan
 
Odgovor na temu

_simma_
Predrag Simovic
Kragujevac

Član broj: 89818
Poruke: 32
213.137.106.*



Profil

icon Re: rar export fajlova13.07.2006. u 09:20 - pre 216 meseci
Ma znam nije ni meni baš najmilije da pakujem fajlove ali moji u firmi nisu čuli da su diskovi jeftini :-(
Kad već moram onda ću da uradim sledeću varijantu: Napraviću dve nezavisne rar arhive od tih exportovanih fajlova i čuvaću ih na dva različita mesta. Za toliko imam prostora. Ovo iz razloga ako mi se oštete fajlovi pri komprimovanju da smanjim rizik.

hvala puno S.
 
Odgovor na temu

dusanmiloradovic
Dusan Miloradovic
Abu Dabi

Član broj: 38080
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: rar export fajlova13.07.2006. u 10:27 - pre 216 meseci

Kako zelis... 45 Gb podataka... Za nase uslove to je firma koja ima dosta razvijen posao...
Ako je njima draze da se oproste od podataka nego da odvoje 100Eu za disk, sta te briga.
U svakom slucaju to je slika i prilika zalosnog stanja IT-a u nasoj zemlji.
Puno srece
Pozdrav,
Dusan
 
Odgovor na temu

noctua

Član broj: 10671
Poruke: 185
*.edn.co.yu.



Profil

icon Re: rar export fajlova13.07.2006. u 10:40 - pre 216 meseci
Pozdrav!

Moja iskustva su pozitivna...
Mi u firmi imamo dosta manju bazu (12G) al je zato vrednost informacija u bazi nemerljiva...
BackUp radimo dnevno, a stare dumpove cuvamo sve. Zapravo, radimo 2 vrste backupa (oracle + Win backup) i sve se to smesta na Trake i na DVD.
E sad, sto se tice troskova, jesu veliki i pakujemo svaki export/dump radi ustede prostora.
Do sada (od kako sam ja u firmi - 2ga godina) je bilo 4 kataklizmicka otkaza: 2x hardver 2x ljucki faktor. Restor je prosao glatko iz "zapakovanih" arhiva.
Doduse, prilikom pakovanja uvek stoji opcija test arhive...

http://noctua4u.blogspot.com
http://moourl.com/shfb0
..:: Aquila non captat muscas ::..
 
Odgovor na temu

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.it-austria.net.

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Re: rar export fajlova13.07.2006. u 10:54 - pre 216 meseci
Vise ces vremena i zivaca izgubiti da dovedes kompresiju u red, nego da kupis jod jedan hard disk.
Mi imamo jedan sedmicni "cold backup" na trake, a svaku noc vrsimo hot backup na hard disk. Trenutno razvijamo strategiju inkrementalnog hot backupa. Pri svemu tome ne koristimo nikakvu kompresiju.
Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

_simma_
Predrag Simovic
Kragujevac

Član broj: 89818
Poruke: 32
213.137.106.*



Profil

icon Re: rar export fajlova13.07.2006. u 12:03 - pre 216 meseci
Ma nije problem u ceni. Svi ste bili u vojsci valjda, znate kako fukcioniše veliki sistem. Sve jedno je šta tražiš olovku ili spejs šatl, procedura je ista i imaš iste šanse da dobiješ i jedno i drugo. A nemam ni jednog zastavnika da poznajem u beogradu da mi ubrza proceduru

Vreme mi nije problem. To se i onako jednom godišnje radi, tako da mogu da pustim da mi komprimuje fajlove 3 dana, jedino što ću morati dva puta da radim da bi bio siguran da nisam kreirao oštećenu arhivu. To je još uvek mnogo manje prostora nego što mi sad trenutno fajlovi zauzimaju. Za sad mi je bitno da znam da može nešto da se desi, kao što se Dušanu desilo. Lepo ćemo mi da napišemo sve na papir i da kažemo da procedura ne garantuje vraćanje podataka pod određenim okolnostima, pa direktor nek potpiše i gotovo To ti je informatika in the land of Serbia.

Što se tiče same procedure backup-a i tu ima problema, opet u glavnom zbog prostora. Ali ta tema iziskuje pokretanje posebnog topic-a pa ako ste raspoloženi?.....



 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: rar export fajlova13.07.2006. u 18:02 - pre 216 meseci
Budi oprezan kod rarovanja ili zipovanja velikih falova. Zavisno od veličine originalnog fajla, veličine komprimovanog fajla, operativnog sistema i verzije arhivera može da se desi da naletiš na neki limit tipa 2 ili 4GB. Meni se to dešavalo, pa sam koristio komandu split (ili fsplit) da iseckam fajl pre kompresije. Za svaki slučaj, DB fajlove uvek pravim da budu maksimalno 2000MB (što je malo manje od 2GB), a dmp fajlove seckam (ponekad).
Pre sam čak imao problem da ne mogu da napravim dmp fajl, pa onda exp preusmerim u pipe, pa pipe seckam i komprimujem, a kod povratnog bekapa radim imp iz pajpa.
Naravno, u "normalnim" uslovima ovo nije potrebno, pa ti preporučujem da probaš kompresiju i dekompresiju nekog većeg fajla (a ne samo 100MB) da bi video da li će arhiver i fajl sistem da se snađu sa veličinama fajla
 
Odgovor na temu

[es] :: Oracle :: rar export fajlova

[ Pregleda: 2858 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.