Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne mogu da instaliram SQL 2005 EE na Win XP Pro SP2 - Molim za pomoc!!

[es] :: MS SQL :: Ne mogu da instaliram SQL 2005 EE na Win XP Pro SP2 - Molim za pomoc!!

[ Pregleda: 2223 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gagoo
Kraljevo

Član broj: 26860
Poruke: 40
*.tron-inter.net.



Profil

icon Ne mogu da instaliram SQL 2005 EE na Win XP Pro SP2 - Molim za pomoc!!29.08.2006. u 12:28 - pre 215 meseci
Nabavio sam DVD sa iso slikom programa i otvorio je kroz Alchohol120%.Velicina instalacije je oko 900 MB. Instalirao sam SQL Server 2005 i onda probao da se konektujem, ali nije islo. Onda, kada sam hteo da vidim da li je sve instalirano ispostavilo se da pri instalaciji mi ne nudi instaliranje vise stavki pod Component to Install vec samo stavku Workstation components, Book online, Developer Tools. Posto sam pocetnik interesuje me da li je razlog ovome windows XP, neispravna instalacija ili nesto drugo?
 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ne mogu da instaliram SQL 2005 EE na Win XP Pro SP2 - Molim za pomoc!!29.08.2006. u 13:03 - pre 215 meseci
Citat:
gagoo: Nabavio sam DVD sa iso slikom programa i otvorio je kroz Alchohol120%.Velicina instalacije je oko 900 MB. Instalirao sam SQL Server 2005 i onda probao da se konektujem, ali nije islo. Onda, kada sam hteo da vidim da li je sve instalirano ispostavilo se da pri instalaciji mi ne nudi instaliranje vise stavki pod Component to Install vec samo stavku Workstation components, Book online, Developer Tools. Posto sam pocetnik interesuje me da li je razlog ovome windows XP, neispravna instalacija ili nesto drugo?


Problem nije u XP-u, nije ni neispravna instalacija, vec moras da nabavis SQL Server 2005 Personal Edition, jer Enterprise Edition prakticno ima samo klijentske komponente i zato ti ne dozvoljava instaliranje vise stavki. To instaliras samo na klijentima dok na serveru mora da postoji Personal Edition. Naravno, posto ces ti imati "server-klijent" komunikaciju na desktop masini, treba da nadjes Personal Edition.
 
Odgovor na temu

gagoo
Kraljevo

Član broj: 26860
Poruke: 40
*.tron-inter.net.



Profil

icon Re: Ne mogu da instaliram SQL 2005 EE na Win XP Pro SP2 - Molim za pomoc!!30.08.2006. u 07:25 - pre 215 meseci
Nasao sam u helpu da je izgleda u pitanju OS WInXP SP2, jer pise da se na njega instaliraju samo klijentske komponente kada se instalira verzija EE. Treba mi verzija Standard Edition ili Developer Edition, pa ako neko ima a treba mu EE neka se javi da se menjamo.

EE moze da se instalira ceo na Win Server 2003 SP1. Windows imam ali bez SP-a. Da li neko zna kako da dodjem do SP1.
 
Odgovor na temu

gagoo
Kraljevo

Član broj: 26860
Poruke: 40
*.tron-inter.net.



Profil

icon Re: Ne mogu da instaliram SQL 2005 EE na Win XP Pro SP2 - Molim za pomoc!!30.08.2006. u 07:38 - pre 215 meseci
Zaboravio sam da napomenem da sam instalirao MSDE 2000, i to sada kobajagi nekako sljaka.
 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
212.62.53.*



Profil

icon Re: Ne mogu da instaliram SQL 2005 EE na Win XP Pro SP2 - Molim za pomoc!!04.09.2006. u 13:54 - pre 214 meseci
Citat:
gagoo: Nasao sam u helpu da je izgleda u pitanju OS WInXP SP2, jer pise da se na njega instaliraju samo klijentske komponente kada se instalira verzija EE. Treba mi verzija Standard Edition ili Developer Edition, pa ako neko ima a treba mu EE neka se javi da se menjamo.

EE moze da se instalira ceo na Win Server 2003 SP1. Windows imam ali bez SP-a. Da li neko zna kako da dodjem do SP1.


Ako imas dobar Internet, mozes da ga download-ujes sa Microsoft-ovog sajta.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Ne mogu da instaliram SQL 2005 EE na Win XP Pro SP2 - Molim za pomoc!!

[ Pregleda: 2223 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.