Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Auto grafika i program koji pomaže u prikazu gotovog rada.

[es] :: Grafički dizajn :: Auto grafika i program koji pomaže u prikazu gotovog rada.

[ Pregleda: 8319 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanmaksimovic1976
Dejan Maksimović
graficki dizajner, brendiranje vozila,
priprema stampe, fotograf,
pecatorezac...
Velika Plana

Član broj: 108361
Poruke: 177
*.donet.co.yu.



+3 Profil

icon Auto grafika i program koji pomaže u prikazu gotovog rada.29.08.2006. u 08:17 - pre 214 meseci
Potreban mi je softver koji u sebi ima vektorske prikaye modela automobila koji treba da se brendira s'time što ima mogućnost da se priprema uveye u njega i prikaže kako će izgledati automobil ili neko drugo vozilo posle brendiranja, a isto tako izveze fajl pripremljen za štampu sa tačnim merama i oblikom koji se posle samo iseče po ivicama i zalepi na auto. Potrebam mi je taj program zbog vizuelizacije pripreme na konkretnom modelu auta kako bi mušterija stekla pravi utisak kako će to izgledati u prirodi. Dosada sam to radio u fotošopu i gubio poprilično vremena na taj deo posla iako meni nije toliko bitno jer sam već ušao u fazon ali su problem invenstitori, tako da oni žele da vide kako to izgleda. Potrban mi je naziv programa i ako neko zna gde može da se kupi. Hvala na strpljenju.

Maksa Velika Plana
Dejan Maksimovic
 
Odgovor na temu

Wega
Novi Sad

Član broj: 31412
Poruke: 127
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.format.co.rs


+1 Profil

icon Re: Auto grafika i program koji pomaže u prikazu gotovog rada.29.08.2006. u 11:31 - pre 214 meseci
http://www.ccvision.de/de/0faa...58420127/Fahrzeugvorlagen.html

evo ti link za kolekciju automobila u vektorima. aktuelna je verzija 12 u kojoj se nalaze vozila 2005 i 2006 godiste.
dimenzije nisu 100% tacne i nema bas svih modela(npr neki modeli vw caddy)


sto se tice programa koji bi to sve uradio, sto si naveo, mislim da ne postoji.

moje iskustvo sa klijentima, ma koliko se ti trudio da im docaras, 90% ljudi ne moze da skonta, kada gleda na ekranu, papiru, kako to stvarno izgleda.

auto grafika se uvek stampa, bar 5cm veca sa svake strane, od automobila. prilikom lepljenja folija se greje, rasteze, skuplja, nateze...tako da je nemoguce tacno iseci i zalepiti.


A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing
 
Odgovor na temu

dejanmaksimovic1976
Dejan Maksimović
graficki dizajner, brendiranje vozila,
priprema stampe, fotograf,
pecatorezac...
Velika Plana

Član broj: 108361
Poruke: 177
*.donet.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Auto grafika i program koji pomaže u prikazu gotovog rada.29.08.2006. u 14:59 - pre 214 meseci
Na ovom sajtu nemogu da se snađem jer je sve na nemačkom. Imam i ja jedan sajt sličan ovom: www.mr-clipart.de/ger/cars.php
tu se takodje nalaze prikazi automobila a ima čak i program za 3D vizuelizaciju.
Interesuje me neki sajt gde je to moguće skinuti za džabe.

Ja se već duže vremena bavim autografikom i solventnom štampom i znam sve to oko lepljenja i štampe, ali mi je potreban program po kome ja mogu da dobijem mere i bez dovoženja vozila ili odlaska na teren radi merenja jer su vozila često na putu tako da je teže uskladiti vremena i to kada je vozilo u garaži a kada na terenu. Mnogo je lakše imati dimenzije, uraditi štampu i samo uzeti vozilo radi lepljnja.
Dejan Maksimovic
 
Odgovor na temu

Wega
Novi Sad

Član broj: 31412
Poruke: 127
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.format.co.rs


+1 Profil

icon Re: Auto grafika i program koji pomaže u prikazu gotovog rada.29.08.2006. u 18:00 - pre 214 meseci
besplatno (pa cak i nelegalno), jako tesko.

zarade na autografici i uopste solventnoj stampi su jako velike. primera radi: uradis kompletnu autografiku za jedan iveco daily(20+ m2) i mozes da kupis 6 cd-a sa modelima 2005/2006 i da ti ostane nesto sitno para.
A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Auto grafika i program koji pomaže u prikazu gotovog rada.

[ Pregleda: 8319 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.