Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

RPM vs. tar

[es] :: Linux :: RPM vs. tar

[ Pregleda: 2292 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon RPM vs. tar22.02.2003. u 15:06 - pre 257 meseci
Mozda i nije najbolje receno u naslovu, ali me zanima razlika u brzini izmedju programa koje rekompajliramo, kao i izmedju i386 i i686 rpm paketa (na i686 procesoru). Koliko se moze dobiti na brzini upotrebom ROCK ili Gentoo distribucije (koliko sam shvatio kod njih se celi sistem kompajlira) u odnosu na RedHat? Dajte samo proverene informacije, po moguctvo sa sto vise brojeva :-)).
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: RPM vs. tar22.02.2003. u 15:16 - pre 257 meseci
Pa bolje je iskompajlirati određeni program iz sourcea nego uzeti binarni paket..
Jel će program iskompajliran in sourcea raditi brže i biće što više optimizovan za mašinu na kojoj se instalira.
Getoo i ROCK, nisam probao..
Čini mi se da se Gentoo distribucja može komplenta iskompajlirati iz sourcea, a ako nemaš vremena za sve to, pošto je to dug i naporan posao, mogu se skinuti i delovi instalacije, koji su binarni.. (stages)
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.verat.net



Profil

icon Re: RPM vs. tar22.02.2003. u 16:50 - pre 257 meseci
Citat:
VRider:
Mozda i nije najbolje receno u naslovu, ali me zanima razlika u brzini izmedju programa koje rekompajliramo, kao i izmedju i386 i i686 rpm paketa (na i686 procesoru). Koliko se moze dobiti na brzini upotrebom ROCK ili Gentoo distribucije (koliko sam shvatio kod njih se celi sistem kompajlira) u odnosu na RedHat? Dajte samo proverene informacije, po moguctvo sa sto vise brojeva :-)).



To se tesko moze videti na nekim svakodnevnim programcicima tipa ls itd itd
Takve stvari se najbolje vide kod iskoriscavanja naprednih funkcija procesora pocev od mmx-a pa nadalje ... A to se najbolje vidi kod igrica ... uzmi na linu i386 paket neke 3d igrice i iskompailraj istu za i686 i videces razliku.


A sto se tice toga dal rpm ili source ili srpm to je vec pitanje u tvojoj glavi sta tebi odgovara. Meni licno rpm otudjuje voljenu mi distribuciju.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: RPM vs. tar22.02.2003. u 20:28 - pre 257 meseci
Znam da se rekompajlirani programi rade brze.
Znam da rekompajliranje sistema traje "vecnost". Tri dana sam kompajlirao KDE3 pa sam odustao.

Da li vredi potrositi nedelju dana za rekompajliranje da bi se dobilo 15-20% na brzini? Sto se mene tice - vredi! Sad vas samo pitam da li cu na kraju dobiti tih 15-20%. Brzi KDE, Mozilla, OpenOffice - to je ono sto trazim. A gledam malo i u buducnost. Umesto smakog leta da dajem novih par stotina maraka (evra) za pojacavanje masine, pare mogu da mi ostanu u dzepu, a da drenovinu koju sada imam iscedim jos malo.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: RPM vs. tar22.02.2003. u 21:21 - pre 257 meseci
15-20%???? nemoj da se zanosiš. ja sam mozilla-u rekompajlirao i apsolutno nisam primetio razliku u odnosu na i386 paket. E sada možda jer mi je mašina katastrofa pa i ne može da bude brže ali onu gore brojku nemaš teorije da dostigneš.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: RPM vs. tar23.02.2003. u 00:40 - pre 257 meseci
Citat:
[rammstein]:
Pa bolje je iskompajlirati određeni program iz sourcea nego uzeti binarni paket..
Jel će program iskompajliran in sourcea raditi brže i biće što više optimizovan za mašinu na kojoj se instalira.

Samo ako ukljucis optimizaciju za taj procesor
Citat:

Getoo i ROCK, nisam probao..
Čini mi se da se Gentoo distribucja može komplenta iskompajlirati iz sourcea, a ako nemaš vremena za sve to, pošto je to dug i naporan posao, mogu se skinuti i delovi instalacije, koji su binarni.. (stages)


Prvo ko ti je rekao da ce iskompajlirana verzija da radi brze??! Pa sta je onda u RPM-u?!!?! gremliniji koji usporavaju ?? Slonce Dambo? Mozes jedino da ga ubrzas nesto malko (tipa reda % u nekim situacijama i vise) ako je program u rpm kompajliran za i386 a ti imas P4 ili XP pa ga onda iskompajliras sa optimizacijama za taj procesor, ali ako ukljucis/iskljucis opcije koja ga ubrzavaju/usporavaju. RH 8.0 (i 7.x serija ako se ne varam) je kompajliran za pentijume i nece raditi na 486, isto vazi za Mandrake i Turbo. Ali Slack i Debian ce da rade bez problema.
A sto je bitnije mozes i da usporis program kompajliranjem:))
Poz, mrzi me da cukam vise i prilazem dokaze
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: RPM vs. tar23.02.2003. u 16:01 - pre 257 meseci
ako juris brojeve i ostale stvari onda je pravo merilo otici na Intelov sajt i videti koliko ima novih instrukcija na novijim generacijama procesora u odnosu na i386 arhitekturu. fora sa tim instrukcijama je da one zamene po nekoliko klasinih instrukcija sa jednom i tu se dobija na ubrzanjima, kada se koriste takve "specijalizovane" instrukcije. Negde optimizacija donosi mnogo a negde i ne bas nesto narocito. Recimo najvise ces osetiti ako rekompajliras kernel za svoj procesor... ja sam u svojim prvim linux danima osetio vidno obrzanje u grafickom rezimu nakon sto sam kernel rekompajlirao kernel.... opet pitanje da li ima smisla nesto skinuti kao tar i kompajlirati 3 dana zavisi najvise od tvoje potrebe za takvim programom ako je to program sa kojim svakodnevno dosta radis ima smisla optimizovati u odnosu ako neki program pokrenes jednom nedeljno ili mesecno na 5-10 minuta.... ili opet nema smisla juriti optimizaciju ako se program jako kratko izvrsava primer komanda tipa ls ...


Opet za kraj ako juris brojke onda bi trebalo da citas specifikaciju procesora pa ces znati sa brojkama sta cega i koliko....
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: RPM vs. tar23.02.2003. u 17:14 - pre 257 meseci
@flylord: Trudim se da ostanem kulturan u svakoj situaciji. Recicu "smatram da nisi u pravu".
configure skripta koju (gotovo) uvek pokreces kada kompajliras program proverava tvoj sistem i prilagodjava Makefile tvojoj konfiguraciji (optimizuje). Ukljucivanje i isljucivanje raznih opcija optimizuje program bez obzira za koju ga konfiguraciju kompajliras.

U rpm fajlu (obicna arhiva sa par fajlova) se nalazi kompajliran program za odredjenu konfiguracijum, ni gremlin i dambo.

Citat:
Mozes jedino da ga ubrzas nesto malko (tipa reda % u nekim situacijama i vise) ako je program u rpm kompajliran za i386 a ti imas P4 ili XP pa ga onda iskompajliras sa optimizacijama za taj procesor


Da si citao moju prvu poruku mogao si da procitas da te ja upravo pitam koji je to "red % u nekim situacijama". Ostali uslovi stoje i u mojoj poruci.

Citat:
RH 8.0 (i 7.x serija ako se ne varam) je kompajliran za pentijume i nece raditi na 486

Varas se! Gadno se varas i za 7.x i za 8.x.

Citat:
A sto je bitnije mozes i da usporis program kompajliranjem:))

Odusevi me, molim te! Kako da ga usporim?

Citat:
mrzi me da cukam vise i prilazem dokaze


Da si "cukao", "cukao" si! Ali ti corav dokaz nisi dao.

U svakom slucaju hvala i tebi i posebno ostalima za odgovore.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: RPM vs. tar

[ Pregleda: 2292 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.