Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SIP not registered, kako do registracije?

[es] :: VoIP :: SIP not registered, kako do registracije?

[ Pregleda: 3219 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

varelg

Član broj: 24494
Poruke: 187
*.ipt.aol.com.



+2 Profil

icon SIP not registered, kako do registracije?26.08.2006. u 20:28 - pre 214 meseci
Zdravo,
Pokushavam povezati SJPhone softphone sa serverom na susednoj mashini, ali stalno dobijam poruku SIP not registered.
Mrezha: dva kompa povezanih direktno preko kabla (nema switch, hub i sl.), adrese statichno odredjene, adresa kompa na kojoj je IP telefon je uredno najavljena kod servera. Kada zovem drugi IP telefon na istoj mashini na kojoj je server, pozivi rade.
Obe mashine uspeshno pinguju sami sebe i medjusobno. Firewalls na obe mashine su iskljucheni.
Kako naterati da se SIP registrira?
P.S. Zajedno sa porukom SIP not registered, dobijam i NAT/Firewall blocked. Iako su firewalls islkjucheni??
Estamos listos?
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.



+267 Profil

icon Re: SIP not registered, kako do registracije?27.08.2006. u 19:41 - pre 214 meseci
Verovatno nisi mnogo cackao oko setingsa. Ostavljeno je programu da sam donosi neke odluke. U takvom okruzenju prvo pokusa da odredi tip fajavola. Kontaktira neki STUN server ( vec predefinisan u programu). Ocito da ne dobija nikakav respond i donosi zakljucak da se radi o nekom vrlo rigidnom zidu. Zato iskljuci to istrazivanje. Kako si u lokalu sa serverom ne trebaju ti STUN i SIP proksi. Ako nemas DNS ili neznas kako da registrujes SIP server u DNS bazi budi istrajan u izbacivanju svih imena i doslednom koriscenju IP brojeva.

Sto se registracije na serveru tice dobro bi dosao log. Ovako na budak, mozda problemi sa portom, tip kodiranja, ne spominjes da si kreirao par juzer/pasvord, mozda server ne podrzava taj kodek .....

U predhodnim postovima ti je sa x-lajtom isao SIP ( signalizacija , uspostavljanje kontakta ), ali te je kocio RTP ( sama razmena glasa ). Koliko sam shvatio to si resio, ali te sa novim programom blokira opet SIP. Probaj da se registrujes na server sa x-lajtom pa pogledaj parametre...

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

varelg

Član broj: 24494
Poruke: 187
*.ipt.aol.com.



+2 Profil

icon Re: SIP not registered, kako do registracije?29.08.2006. u 02:38 - pre 214 meseci
Nakon izmene u timu dovodjenjem novog igracha (Xlite umesto SJPhone) i promene u conf fajlu kod servera (host=dynamic umesto host=<ip_adresa_od_klijenta>) SIP registracija proshla uspeshno, iako su IP adrese statichno odredjene (?!?)
E sad, josh samo da nadjem kako pozvati IP adresu iz XLite-a i reshenje je potpuno... iako na prvi pogled deluje kao jednostavan zadatak, nije bash tako... koristim XLite 3.0 i ako iko ima iskustva s biranjem IP adrese iz XLite-a nek slobodno uputi na nachin na kojem se bira IP adresa...
Estamos listos?
 
Odgovor na temu

varelg

Član broj: 24494
Poruke: 187
*.ipt.aol.com.



+2 Profil

icon Re: SIP not registered, kako do registracije?29.08.2006. u 03:51 - pre 214 meseci
Izgleda da XLite 3.0 ne poddrzhava otvaranje novih naloga ("Add" dugme je sivo) osim ako se ne radi o doplati za XPro. Ali i taj problem nestaje kada SJPhone pozove IP adresu od servera koji sluzhi kao proxy za XLite...
"Excelent!!!!" -reche zli genije...
Estamos listos?
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+267 Profil

icon Re: SIP not registered, kako do registracije?29.08.2006. u 07:31 - pre 214 meseci
Uh, gde mu je verzija, jel ovo ...

X-Lite release 1105x build stamp 21407

Fonbuk i njuentri normalno rade .... unosis broj telefona ili SIP URL. Ja sam naprimer kod finaree

To: savic <sip:[email protected]>


U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: SIP not registered, kako do registracije?

[ Pregleda: 3219 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.