Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GRUB meni se ne pojavljuje

[es] :: Linux :: GRUB meni se ne pojavljuje

[ Pregleda: 2098 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon GRUB meni se ne pojavljuje24.08.2006. u 15:47 - pre 214 meseci
Ne nadjoh slicnu temu pa da pitam, mozda je neko imao slicno iskustvo.

U pitanju je Fedora Core 5 (upgrade po upgrade od neke tamo verzije RH-a ... mozda7 ili 8, nije bitno).

Zezao sam se sa suspend2 paketom i pokusavao da namestim tu novu finu hibernaciju, elem hibernacija i radi ali resume nikako (sigurno zezaju neki drajveri). Na kraju sam sve to batalio i skinuo suspend2 pakete i kernel (de-instalirao) ali ostao je probem da se GRUB meni ne pojavljuje, on (GRUB) odmah ucita default entry i vozi dalje ali meni nikako da se pojavi iako je u grub.conf-u sve po propisu (proveravao sa starim verzijama). Menjao sam grub.conf, dodavao, brisao, ma jok .. nista ...

Ima li neko neku ideju

p.s. Da, probao sam i da uradim setup GRUB-a opet .. i sve to prodje ali ne oporavi se, skidao sam i backgraund image .. ma jok ..


<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
82.117.201.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: GRUB meni se ne pojavljuje24.08.2006. u 19:53 - pre 214 meseci
u /boot/grub/menu.lst
pogledaj na koliko ti je namešteno timeout. Recimo kod mene je namešten na 15.
Druga stvar pogledaj isto tako da nije uključeno da ti se grub hide-uje pa zbog toga ni ne možeš da ga vidiš (mada bi trebao da ti odbrojava na ekranu). Ako ti odbrojava neke 2-3 sekunde, onda se (čini mi se) ESC -om ulaziš u meni odakle možeš da biraš.
U ovom slučaju reinstalacija gruba ne verujem da će pomoći jer mislim da je problem u konfiguraciji gruba pa zato ti je uvek isto...
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: GRUB meni se ne pojavljuje25.08.2006. u 08:21 - pre 214 meseci
Timeout je na 5 mada sam probao i druge vrednosti naravno. GRUB ne odbrojava i ne ceka ni trenutak vec odmah bootuje default entry, kao da je timeout=0. O hide-ovanju GRUB-a ne znam nista, nisam video takvu opciju u dokumentaciji, ali u mom grub.conf-u je svakako nema.

p.s. menu.lst je link na grub.conf, cisto da ne bude zabune.
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.static.sbb.co.yu.



+257 Profil

icon Re: GRUB meni se ne pojavljuje25.08.2006. u 09:16 - pre 214 meseci
A sto ga skrivas ako hoces pomoc? Mogao si lepo da copy/paste taj grub.conf, tj. /boot/grub/menu.lst, pa da vidimo.

Na pretrazivacima vidim da su imali slucaj da treba da se komentarise hiddenmenu ako ga imas u tom fajlu, i da npr. umesto
default=0
timeout=5
treba da bude bez jednako vec sam razmakom:
default 0
timeout 5

Ali nista necemo saznati ako nam ne das fajl....
I ako je nesto od ova dva, mogao bi da napises sta da znaju ljudi za ubuduce (da ne bude - problem resen, ali niko ne zna kako jer nisi napisao).

P.S. Primer sa jednog racunara, SuSE 9.0:
Citat:

color white/blue black/light-gray
default 0
timeout 8
gfxmenu (hd0,1)/boot/message

title Linux
kernel (hd0,1)/boot/vmlinuz root=/dev/hda2 vga=0x317 splash=silent desktop showopts
initrd (hd0,1)/boot/initrd

title Floppy
root (fd0)
chainloader +1


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: GRUB meni se ne pojavljuje25.08.2006. u 09:39 - pre 214 meseci
Ih bre JByn4e sto si ti jutros ustao na neku "krivu" nogu ... Ne skrivam grub.conf ali racunar mi nije "pri ruci".

Za hiddenmenu opciju vec sam reko da je nemam garantovano, a vrednosti su mi sa = ali ne verujem da je to problem jer i default Fedora grub fajl ima timeout=5 i default=0 (anyway, provericu jos jednom, cisto za svaki slucaj).

Postovacu fajl veceras ako se setim .... sta da radim, ne mogu od dece da pridjem komp-u :)

A sto se tice resenja problema ne moras da brines, ako malo pregledas moje stare postove videces da sam uvek opisivao resenje problema da se nadje onima koji nalete na isti.

Inace, na goolge-u mogu da se nadju slicni problemi, ali ispostavlja se da se vecina njih resavala sklanjanjem background image-e (splash) ili popravkom lokacije ove slike, ali to kod mene nije pomoglo.

Pozdrav

<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: GRUB meni se ne pojavljuje25.08.2006. u 12:10 - pre 214 meseci
Citat:
... a vrednosti su mi sa = ali ne verujem da je to problem jer i default Fedora grub fajl ima timeout=5 i default=0


Mislim da si u pravu, nije bitno da li je sa "=" ili ne.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.static.sbb.co.yu.



+257 Profil

icon Re: GRUB meni se ne pojavljuje25.08.2006. u 12:51 - pre 214 meseci
@tweester: Tak'i sam uvek petkom :)

Ozbiljno: nije to nista bilo usmereno ka tebi , vec generalno, ljudi tako malo ostave podataka a hoce resenje.. najvise volim "ne radi mi nesto" :), ili "resio sam problem" bez objasnjenja kako je resio. Tako da izvini ako si se nasao pogodjen, nisam mislio direktno na tebe (vec indirektno, posto nisi ostavio dovoljno podataka... ;))

Drugo, sto se tice = i space-a, video sam na jednom postu negde da je coveku to resilo problem... pa rekoh, mozda.. ko zna...

P.S. probaj da komentarises timeout - onda bi trebalo da ceka dok ne odaberes sta ces... (ako ti se uopste pojavi meni...)

P.P.S. a da deca nisu nesto "popravljala" windows pa presle preko MBR-a ? :O
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.scnet.yu.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: GRUB meni se ne pojavljuje26.08.2006. u 23:49 - pre 214 meseci
Eto reseno, teskom mukom. grub.conf je naravno sasvim bio u redu, ali je trebalo da reinstaliram grub, i to ne sa grub-install vec is grub shella sa kobajom nalik ovoj

Code:

grub> root (hd0,1)    # Assumes your / ( or /boot ) partition is hda2
grub> install (hd0,1)/grub/stage1 d (hd0) (hd0,1)/grub/stage2 p (hd0,1)/grub/grub.conf


onda je konacno sve proradilo po propisu, naravno, ne treba da pominjem koliko sam puta sj*bao grub dok mi nije uspelo da se pohvatam sa ovim putanjama


<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: GRUB meni se ne pojavljuje28.08.2006. u 08:30 - pre 214 meseci
Svaka cast na resenju. Kod suse-a ima opcija kad ubacis instalacioni disk da popravis ili iznova instaliras grub - to sam uvek koristio, nije mi palo na pamet da moze ovako :) - eto nesto novo naucih :)
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: GRUB meni se ne pojavljuje28.08.2006. u 08:40 - pre 214 meseci
Eh, lako bih ja da sam imao instalaciju Fedore, jedino sto sam imao bio
je Knoppix ...
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: GRUB meni se ne pojavljuje

[ Pregleda: 2098 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.