Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AutoLISP (ili šta već) HELP

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: AutoLISP (ili šta već) HELP

[ Pregleda: 1799 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Chameleonbg
Petar Peruiničić
Beograd

Član broj: 74320
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon AutoLISP (ili šta već) HELP23.08.2006. u 12:21 - pre 215 meseci
Ćao svima,
da ne dužim sa uvodom, potrebna mi je pomoć.
Koristim AutoCAD, ali se ne razumem u termine tako da ću objasniti najbolje što mogu.
Imam neku aplikaciju, neki file 'AutoLISP Application source'.
Služi mi za prebrojavanje blokova u crtežu, međutim ne sviđa mi se kako funkcioniše iz dva razloga

1. Ukoliko je blok sastavljen iz više blokova, moram da ga razbijem (explode) da bih prebrojao blokove u njemu.
2. file sa .blc extension zapiše ko zna gde u computeru pa onda svaki put moram da ga tražim preko search-a.

Recimo da u crtežu imam 100 blokova od kojih je svaki sastavljen iz dva bloka. Svaki od ta dva je (opet) sastavljen iz dva ili tri bloka. Da bih dobio broj tih krajnjih blokova ja moram prvo ovih 100 da rasturim (explodiram) pa onda dobijene blokove iz njih da rasturam pa tak onda mogu da se komandom SPEC prebroje krajnji blokovi.
Zanima me da li postoji način da se napravi takav LISP da može da prebroji krajnje blokove, znači one najniže u hijerarhiji, ali bez explodiranja.

Što se tiče druge stvari, mnogo me nervira što, kao što sam rekao, zapiše file bilo gde. Mislim da nije problem da se zapiše file na lokaciji gde je i .dwg file.

Eto tako, nadam se da mi možete pomoći. Ukoliko neko to može neka mi se javi na mail: [email protected] i za sve ostalo se možemo dogovoriti.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: AutoLISP (ili šta već) HELP

[ Pregleda: 1799 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.