Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program koji prati "protok interneta" na drugim racunarima?

[es] :: Windows mreže :: Program koji prati "protok interneta" na drugim racunarima?

[ Pregleda: 5055 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AstroDule
Dule Astro
Programer
Beograd

Član broj: 78877
Poruke: 244
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.dusanpopovic.com


+6 Profil

icon Program koji prati "protok interneta" na drugim racunarima?23.08.2006. u 08:46 - pre 214 meseci
Imam jedan modem/ruter (Planet ADW-4300) i 5 kompjutera koji "uzimaju" internet vezu od njega!
Koji program mi moze pokazivati koliki je trenutni download i upload sa svakog racunara (iz mreze) prema internetu. (Nesto kao Net Limiter ali da vidim sve racunare u mrezi)
Znaci hocu da instaliram program na jednom od racunara i da sa njega vidim koliko drugi racunari "trose internet".
Hvala

Nisam ja onaj Astrodule sto se pojavljuje na TV. "Astro" je od astronom, a ne od astrolog.
www.dusanpopovic.com
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Program koji prati "protok interneta" na drugim racunarima?23.08.2006. u 15:10 - pre 214 meseci
Koliko sam skapirao iz tvog posta, izgleda mi da ti taj modem/ruter ima ethernet portove, i da je svaki komp nakačen direktno na ruter. U tom slučaju, možeš jedino da iskoristiš logovanja na ruteru, za koje verujem da su extra limitirani, ako ih uopšte ima. Lepo logovanje protoka možeš da imaš ako ti sav saobraćaj ide na jednu mašinu, pa onda od nje ka ostalima.
 
Odgovor na temu

AstroDule
Dule Astro
Programer
Beograd

Član broj: 78877
Poruke: 244
*.ptt.yu.

Sajt: www.dusanpopovic.com


+6 Profil

icon Re: Program koji prati "protok interneta" na drugim racunarima?23.08.2006. u 19:00 - pre 214 meseci
Tako je. Svaki komp ide direktno na ruter.
Da li tu mogu da pomognu SNMP?
Nisam ja onaj Astrodule sto se pojavljuje na TV. "Astro" je od astronom, a ne od astrolog.
www.dusanpopovic.com
 
Odgovor na temu

akaikaze
Beograd

Član broj: 62392
Poruke: 13
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Program koji prati "protok interneta" na drugim racunarima?24.08.2006. u 14:40 - pre 214 meseci
Ako su svi ti racunari nakaceni na switch, a pretpostavljam da jesu, mislim da je jedini nacin da pratis protok i radis sa njim sta hoces, da promenis arhitekturu mreze tako da imas jedan gateway kroz koji ide sve pa na njemu da stavis proxy ili sta ti vec sve treba.
 
Odgovor na temu

zikson
Nikola Živković
BitCom
Aranđelovac

Član broj: 94499
Poruke: 14
195.178.58.*

ICQ: 85049902
Sajt: www.arandjelovcani.com


Profil

icon Re: Program koji prati "protok interneta" na drugim racunarima?25.08.2006. u 08:20 - pre 214 meseci
www.byteometer.com
Ima mogucnost pracenja jednog interfejsa preko SNMP. Meni radi odlicno sa MTom.
Arandjelovac - Arandjelovcani Forum - http://www.arandjelovcani.com/
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Program koji prati "protok interneta" na drugim racunarima?

[ Pregleda: 5055 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.