Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pinovi na ADSL ulazu u modem

[es] :: ISP :: ADSL :: Pinovi na ADSL ulazu u modem

[ Pregleda: 5572 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Pinovi na ADSL ulazu u modem21.08.2006. u 23:29 - pre 213 meseci
Ima li neko semu pinova na ADSL modemu? Neki modemi imaju RJ11 a neki RJ45 konektore mada RJ11 moze u RJ45 i radi. Tim dolazim do zakljucka (a negdje sam i nashao ) da su bitna samo 2 SREDNJA kontakta tj na RJ11 - 2 i 3 a na RJ45 4 i 5. Moze li mi ko potvrditi ovo i reci da je kod svih ADSL modema tako jer imam jako cudne probleme i polako gubim nadu da cu da ih rijesim.

Drugo pitanje - da li postoji uredjaj ili nacin na koji mogu da utvrdim da je 'ADSL signal' prisutan u mojoj telefonskoj liniji? Imam sumnji da mi ga nisu pustili ali bih htio potvrditi to.?
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pinovi na ADSL ulazu u modem22.08.2006. u 12:18 - pre 213 meseci
Ovo je vrlo cudno pitanje. RJ11 je za telefonski prikljucak. RJ45 je za mrezni kabl, obicno se naziva Ethernet i povezuje se sa mreznom karticom ili nekim drugim uredjajem, ako nameravas da na taj modem povezes vise racunara.

Postoje modemi koji imaju samo RJ11, to je ulaz telefonske zice, kroz koju ti dolazi ADSL a iz modema ide USB zica do racunara.

Postoje modemi koji imaju RJ11, za ulaz telefonske, 1 USB, za jedan racunar i jos jedan RJ45, za drugi racunar (ili za isti, ako hoces da ga koristis preko mrezne kartice). Obicno je Ethernet prikljucak OS nezavisan, ne trebaju mu dodatni drajveri da bi radio.

Takodje postoje modemi koji imaju RJ11, za telefon, i RJ45, za povezivanje sa racunarom ili nekim drugim uredjajem, a nemaju USB prikljucak

Tacno je i da postoje nesto siri telefonski prikljuchci, mislim da su sa 6 zica, mozda si pomesao sa tim?

http://en.wikipedia.org/wiki/RJ-11

http://en.wikipedia.org/wiki/RJ-45

Kazes jos nesto cudno - modem radi, a ne znas da li imas signal. Kako to?

Koji modem imas? Nazim, model, tip,...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Pinovi na ADSL ulazu u modem22.08.2006. u 12:33 - pre 213 meseci
hvala na odgovoru.

Oki, pisao sam jako kasno, moguce je da sam bio konfuzan. Nije to nista cudno niti nista nepostojece.
Rijec je o US Robotics 9107 modelu koji ako pogledas na slikama vidjeces da i za ADSL ulaz ima klasican RJ45 - 8pinski/zilni konektor - klasican ethernet pored koga ima i 4 ulaza za mrezu. Znaci nista cudno, nije prvi modem koji ima to, cak mislim da moj Zyxel ima isto 8pinski ulaz.
Kako znam da modem radi - pa jednostavno, svjetli lapmpica na njemu, komuniciram sa njim i preko software-a (neki Java programcic, ne znam na koji nacin mu pristupa) i preko web konzole kojoj pristupam iz web browsera. Znaci komunikacija izmedju racunara i modema nije problem.
Poenta je sto sam pravio kabl (buduci da je uz modem doshao klasicni eth kabl ciji drugi kraj ne mogu ubosti jer imam klasicnu svicarsku telf. uticnicu) tako sto sam 2 telefonske zice spojio na srednje pinove (4 i 5) i to bi trebalo da radi - ali on kaze 'nema linije'. Sad, 99% sam siguran da sam spojio na pravo mjesto (4 i 5) pinove, ali bih ipak da provjerim da ne postoji neka specificnos za koju ne znam.

Iz provajdera su mi rekli da je ADSL linija pustena, ali ja nisam siguran da je tako, a interesuje me kako bih to mogoa provjeriti osim uspostavljanjem veze modemom??

btw. ti TF konektori sa 6 zica su RJ12 standard.
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pinovi na ADSL ulazu u modem22.08.2006. u 15:46 - pre 213 meseci
Evo, gledam, i postajem sve vise zbunjen. Na sajtu http://www.usr-emea.com/produc...07&page=specs&loc=mest

pise ovako:

Physical

* 4 RJ-45, 10/100 auto-sensing/auto-switching Ethernet ports
* RJ-11 ADSL port
* USB 1.1/2.0 port (for attaching USB printer)

a ti kazes da "i za ADSL ulaz ima klasican RJ45 - 8pinski/zilni konektor - klasican ethernet pored koga ima i 4 ulaza za mrezu." Evo i slike:



Nazalost, na slici se ne vide jasno detalji telefonskog prikljucka, ali meni nije poznato da se telefon prikljucuje na RJ45.

E, sada preokret: imam odavno jedan mali uredjaj, APC ProtectNet, Telephone Line Surge Protector for modems, fax, answering systems i on ZAISTA IMA PRIKLJUCKE RJ45, sa 8 kontakata, upravo sam pogledao! Onda oni to ugradjuju kako za koju zemlju, jer lepo pise RJ-11 ADSL port a ti lepo kazes RJ-45, kao na ovom mom malom aparaticu.

Sad sam malo manjen zbunjen, ali jos uvek ne znam odgovor na ono sto te zanima - da li ti je ADSL pusten. Treba li negde da uneses svoje korisnicko ime, pasvord, ime provajdera? Ja to sve imam upisano u modemu, preko web interfejsa, s tim sto je ime provajdera sadrzano u imenu korisnika: "ime_korisnika@ime_provajdera".

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 22.08.2006. u 17:00 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pinovi na ADSL ulazu u modem22.08.2006. u 17:33 - pre 213 meseci
Nema nikakvog problema da se rj11 konektor ubode u rj45 utičnicu, potrebno je da je sve povezano kako bi trebalo. Svojevremeno smo u firmi uradili mrežu tako što smo svuda stavljali duple rj45 pa povezivali jedan konektor na mrežu a drugu na tlf centralu.

Ipak, ovo na slici nije rj45 ADSL konektor. Koliko mogu da odmerim, to je običan rj11.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pinovi na ADSL ulazu u modem22.08.2006. u 17:53 - pre 213 meseci
Citat:
calexx: Ipak, ovo na slici nije rj45 ADSL konektor. Koliko mogu da odmerim, to je običan rj11.


Covek kaze da ima 8 zica i da je RJ-45. A evo kako izgleda moj gore spomenuti APC ProtectNet http://www.apcc.com/resource/i...hspec_index.cfm?base_sku=PTEL2 , on zaista ima RJ-45, sa 8 zica na sebi. Mozda je i modem pokretaca teme neka varijanta, dokumentacija nekad "kasni" za proizvodnjom a nekad ni ne poprave takve "sitnice".
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pinovi na ADSL ulazu u modem22.08.2006. u 18:23 - pre 213 meseci
Pa nije nemoguće, slika a i specifikacije kažu da je rj-11 ali možda su iz nekog razloga stavili rj-45.
Naravno da tvoj protektor ima rj-45 pošto mu u opisu piše da je namenjen i za Network ... Standalone data-line surge suppression for network, telecommunication and PC system protection.
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Pinovi na ADSL ulazu u modem22.08.2006. u 19:31 - pre 213 meseci
Ako stvarno nije RJ11, onda pretpostavljam da je u pitanju RJ48.

Što se tiče detektovanja adsl linka, modem bi morao da ima indikaciju toga (bez unošenja username-a i passworda, i bez konfiguracije). Različiti uredjaji to naravno prikazuju različito, ali proveri da li ima neku lampicu (oznaka ADSL, Link i sl.), da li negde u web meniju možeš da pronadješ detektovanu brzinu linka (trebalo bi da prikaže paket koji si zakupio) i slično tome.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pinovi na ADSL ulazu u modem22.08.2006. u 20:02 - pre 213 meseci
Eto kako i velike firme brljaju. Ovo sto si napisao je tacno - pise. Ali, iznad toga pise jos nesto a na kutijici (ambalazi) pise nesto trece i u specifikaciji cetvrto. Dakle:

Glavni naslov:

APC ProtectNet Standalone Surge Protector for one Analog Telephone Line
PTEL2

Podnaslov:

Standalone data-line surge suppression for network, telecommunication and PC system protection.

Na ambalazi:

Telephone Line Surge Protector for modems, fax, answering systems

U Specifikaciji:

Dataline protection RJ-45 Modem/Fax/DSL protection (four wire dual line)

U prilozenom uputstvu (papir) pise da sluzi za zastitu duple telefonske linije, sa 4 zice, koje mogu imati RJ-11 ili RJ-45 konektor*), i da su zasticene zice 4 i 5, odnosno 3 i 6, tako da mislim da se o zastiti networka moze govoriti samo kao o posrednoj zastiti - sto ne prodje kroz telefonsku zicu, nece uci u modem pa ni otici u mrezu. Dakle, nigde se izricito ne govori o UTP kablu, odnosno mreznom kablu, koji bi se ukljucivao u ovaj "gromobran".

* Kako se ovde govori, telefonska linija moze imati i RJ-45 konektor, sto, priznajem, nisam znao, i onda je njima sasvim normalno da na modem stave RJ-45 i za nju. Valjda u SAD, jer evo covek kaze da je u Svajcarskoj drugaciji.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Pinovi na ADSL ulazu u modem22.08.2006. u 21:06 - pre 213 meseci
Oki, rijesio sam danas misteriju.
Slika stvarno ne govori previshe. Poenta je sto imaju 2 ISTA modema samo za razlicite tf tehnologije - analogni i digitalni (isdn). Juce sam greskom dobio ISDN i to nisam skontao. Danas kad sam ishao da reklamiram i kazem kako ne radi, rekli su mi 'pa to je ISDN, nece raditi' i zamjenili mi za analogni.
Zakljucak ide ovako : ISDN ADSL konektor je 8pinski vjerovatno ovaj sto kaze mangel - RJ48 mada i ISDN se vodi sa 2 zice i to 4 i 5 pins. NE znam zasto se koriste pinovi 1,2.
Taj isti modem u analognoj izvedbi ima RJ12 a ne RJ11 jer ima 6 kontakata a ne 4. Uz njega se isporucuje klasicni RJ11 kabl koji funkcionishe opet preko dvije sredisnje zice - 2 i 3.
Namjestio - proradilo, pichi .. A zamalo sam se posvadjao sa provadjerom i telekomom :)

Zahvaljujem svima na ucescu.
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Pinovi na ADSL ulazu u modem

[ Pregleda: 5572 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.