Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL :)

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL :)

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248313 | Odgovora: 997 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragant
Dragan Tamburkovski
Beograd

Član broj: 44893
Poruke: 1
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 08:13 - pre 234 meseci
Par tehnickih informacija o ADSL-u

Telefonska parica naravno ide od centrale do telefona. ADSL je servis koji se na nju implementira. To moze biti dvojako.

1. U Centrali postoji oprema koja odvaja telefonski opseg od opsega za ADSL saobracaj. Postojeci pretplatnik se sa standardne telefonske opreme prebacuje na pomenutu opremu pri cemu mu naravno ostaje isti broj ukoliko je na istoj centrali. U Beogradu postoji 9 centrala sa pripadajucim udaljenim stepenima koji obezbedjuju ADSL prikljucak na oko 30 lokacija sa ukupno oko 350 ADSL prikljucaka. Oprema u centrali obezbedjuje samo analogni prikljucak sto znaci da onaj ko ima ISDN ne moze na ovaj nacin da koristi ADSL.

2. ADSL preko DSLAM-a. Na postojecu telefonsku vezu od cetrale do pretplatnika ubacuje se i ADSL saobraćaj ali sada preko splitera koji je smesten van centrale. U ovom slucaju i vlasnici ISDN prikljucka mogu da koriste ADSL. Broj lokacija gde su smesteni DSLAM-ovi kao i broj ADLS prikljucaka nije mi poznat. Broj prikljucaka ovako realizovanih treba u Beogradu da bude vise hiljada.


 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
195.178.35.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 08:23 - pre 234 meseci
Ja sam zvao PTT i saznao da imam tehnickih mogucnosti :D za adsl, pa sam zvao i beotel da vidim sta znaci to negarantovan protok i ona kaze da nas 16 deli 1 mbit :) bez obzira na vrstu paketa koju izaberes ;) znaci paltio im 2000 din za mini paket ili 5500 din za maksi paket ti uvek delis sa jos 15 ljudi taj protok :) znaci pitanje je hocete li za 2000din ili za 5500 din da imate 64kbits ;)

Sezam PRO kaze da nema deljenja protoka :) i kazu da ono sto su va ponudili u paketu to vam i garantuju :)
 
Odgovor na temu

jogi
Beograd

Član broj: 23676
Poruke: 30
*.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 09:01 - pre 234 meseci
Pitanje za Dejana Lozanovica. Na koji broj telefona se moze dobiti informacija o teh. mogucnosti za adsl? Hvala.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 09:42 - pre 234 meseci
Citat:
MyWay
Nije ga Telekom uveo - uvešće ga onaj i u onolikoj meri koliko bude štedeo na tvom ljubljenom transportu. A cene su relativna stvar koliko znaš - ako se roba proda znači da cena nije previsoka, ako se i pored atraktivnosti i dalje ne prodaje, to je čak i za državnu firmu znak da mora da obori cene...(tim pre što je roba trenutno atraktivna)


Stari dobri MyWay - zaboravio si da dodas "posto nemas drugu opciju (monopol), ti moras da kupis po toj ceni ili da ne nudis uslugu uopste" - naravno toliku visoku cenu nece platiti ISP, vec njegovi korisnici - bilo kroz kvalitet (primer: Beotel i deljenje) ili kroz paprene cene (vas "transport" je 50x skuplji od nemackog "transporta").

Krajnji rezultat je mizerni kvalitet interneta u Srbiji po ritmu koji forsira Telekom (verovatno par hiljada ISDN veza i cca par stotina ADSL prikljucaka do kraja ove godine)

Lepo je to ograniceno vidjenje biznisa kakvo se zastupa po nacionalnim firmama (Telekom Srbija, JAT)...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 10:57 - pre 234 meseci
na centali gde broj pocinje sa 3475-xxx (centrala konjarnik) postoje tehnicke mogucnosti
ugovor potpisan sa beotelom juce
 
Odgovor na temu

idFilip
Beograd

Član broj: 13882
Poruke: 28
*.rvkds.net.



Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 11:07 - pre 234 meseci
nisam Dejan, ali

3023-283
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.vdial.verat.net.



+16 Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 11:13 - pre 234 meseci
I šta su ti rekli, kada dobijaš ADSL? Mislim kada će te priključiti?
 
Odgovor na temu

Faraon zvezda i tame

Član broj: 44881
Poruke: 19
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 13:06 - pre 234 meseci
Da vas pitam, ja sam nešto živeo u ubeđenju da uzvodna brzina za 768 ADSL iznosi 192. Ali vidim na SezamPro-u piše 768/256.
Koje od to dvoje vama više liči na ispravno?
 
Odgovor na temu

operic
Beograd

Član broj: 2901
Poruke: 261
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 13:44 - pre 234 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic:Sezam PRO kaze da nema deljenja protoka i kazu da ono sto su va ponudili u paketu to vam i garantuju

gde to pise?
 
Odgovor na temu

sEaGhOsT
Beograd

Član broj: 133
Poruke: 433
*.dialup.sezampro.yu.

Jabber: seaghost@elitesecurity.org
ICQ: 65119403
Sajt: apple.com


Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 14:03 - pre 234 meseci
Citat:
A provajder moze da ima link ka svetu, nevezano od telekoma.



Trenutno ni jedan provajder nema link ka svetu nezavisno od Telekoma. Sve ide preko Telekomove infrastrukture, npr. Verat ima direktan link od Deutche Telekomu ali taj link ide preko Telekom Srbije tj. njihove optike...
Music is essential for my life...
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 14:05 - pre 234 meseci
I ja sam juce potpisao ugovor sa Beotelom. Rekli su za max 15 dana ce biti sve spremo i da cu tada moci da koristim ADSL. Jedino me sada malo buni ovo sa deljenjem tog 1Mbps na 16 korisnika, ali ako sa druge strane Sezam garantuje protok, a opet nije nesto skuplji, ne verujem da ce kod Beotela biti tako ocajna situacija. Na kraju, verovatno moze da se promeni provajder u najgorem slucaju.
 
Odgovor na temu

sEaGhOsT
Beograd

Član broj: 133
Poruke: 433
*.dialup.sezampro.yu.

Jabber: seaghost@elitesecurity.org
ICQ: 65119403
Sajt: apple.com


Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 14:06 - pre 234 meseci
Citat:
A provajder moze da ima link ka svetu, nevezano od telekoma.



Trenutno ni jedan provajder nema link ka svetu nezavisno od Telekoma. Sve ide preko Telekomove infrastrukture, npr. Verat ima direktan link od Deutche Telekomu ali taj link ide preko Telekom Srbije tj. njihove optike...
Music is essential for my life...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 14:13 - pre 234 meseci
Netacno - Verat ima 3.5 GHz wireless link kroz koga ide STM veza od 155 Mbit/s. Ovaj link nema nikakvih fizickih dodira sa infrastrukturom firme Telekom Srbija, AD.

Ostali ISP-ovi koriste ili Telekomovu ili Veratovu backbone mrezu za izlaz na medjunarodnu mrezu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

enes
BG-YUG

Član broj: 25814
Poruke: 506
*.beotel.net.

Sajt: www.exyuteam.org


+4 Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 14:38 - pre 234 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Nema to veze sa centralama, vec gde su postavili DSLAM uredjaje.

Pretpostavljam da su uzeli minimalan broj i da su to okacili na mesta gde ce biti najvise potencijalnih klijenata (zato su i sondirali javno mjenje "apliciraj za DSL" i sl...) .


Pa jel moguce da za centralu Bezanija (pokriva tzv. blokove, Bez. Kosu, Ledine i sl.) su instalirali samo 4 prikljucka?!?! Tako mi je rekao covek iz telekoma sa onog broja za proveru teh. mogucnosti. I sva 4 (cetiri) su uzeli iz Telekoma za "sopstvene potrebe"

Stvarno, jel se zna "gde su u toku instalacije" tj. ko bar moze da se nada skorom uvodjenju?

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 14:46 - pre 234 meseci
Citat:
enes: Pa jel moguce da za centralu Bezanija (pokriva tzv. blokove, Bez. Kosu, Ledine i sl.) su instalirali samo 4 prikljucka?!?! Tako mi je rekao covek iz telekoma sa onog broja za proveru teh. mogucnosti. I sva 4 (cetiri) su uzeli iz Telekoma za "sopstvene potrebe" :(

Stvarno, jel se zna "gde su u toku instalacije" tj. ko bar moze da se nada skorom uvodjenju?

Pozdrav.


Taj mali broj sto je instaliran i sto se naodi samo po nekoliko priklucaka potice iz tzv. testne faze.U toku je instalacija tj prosirenje ....
 
Odgovor na temu

operic
Beograd

Član broj: 2901
Poruke: 261
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 14:56 - pre 234 meseci
Citat:
smark: ali ako sa druge strane Sezam garantuje protok

aman ljudi, odakle vam to da sezam garantuje protok?
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 15:00 - pre 234 meseci
Mislim da je neko na ovom forumu tako napisao i da je tu informaciju dobio od Sezama... Nisam licno proveravao.

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 14.01.2005. u 19:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

operic
Beograd

Član broj: 2901
Poruke: 261
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 15:04 - pre 234 meseci
da, neko je na prethodnoj strani napisao da su mu tako rekli u sezamu. ali mene bi vise zanimalo da to vidim napismeno, a jos bolje u praksi
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 16:14 - pre 234 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Netacno - Verat ima 3.5 GHz wireless link ...


Samo da napomenem da nije ova frekvencija, već neke druge, ali to ne menja ostatak priče.
 
Odgovor na temu

Milan Ogrizovic
Milan Ogrizovic
Jakovo

Član broj: 9789
Poruke: 281
217.26.67.*

Sajt: www.ogrizovic.com


+2 Profil

icon Re: ADSL :)14.01.2005. u 16:22 - pre 234 meseci
Citat:
operic: da, neko je na prethodnoj strani napisao da su mu tako rekli u sezamu. ali mene bi vise zanimalo da to vidim napismeno, a jos bolje u praksi :)


Da meni su to rekli
bas sam ih pitao za to deljenje na 16 korisnika i za minimalnu brzinu koju garantuju
njihov odgovor je bio da ce biti 256/512/768 tj ono sto uzmes...na pitanje da li garantuju rekli su da
a kako ce biti u radu...videcemo
u svakom slucaju deluju mi ozbiljnije od beotela

Citat:
Ivan Dimkovic: Netacno - Verat ima 3.5 GHz wireless link kroz koga ide STM veza od 155 Mbit/s.


da li je samo 155 Mbit/s ...


Citat:
smark: Na kraju, verovatno moze da se promeni provajder u najgorem slucaju.


procitaj beotelov ugovor..otkazni rok 3 meseca
prakticno ti mozes otkazati ali moras placati pretplatu jos 3 meseca
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL :)

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248313 | Odgovora: 997 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.