Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako reklamirati sajt?

[es] :: E-Marketing :: kako reklamirati sajt?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 45627 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
*.dynamic.sbb.rs.



+111 Profil

icon Re: kako reklamirati sajt?23.05.2014. u 09:49 - pre 119 meseci
^
Ako se radi o sajtovima iz potpisa, pogledao sam ih ja. Title tagovi su ti duzi od preporucenih 70 karaktera, i prepuni kljucnih reci, description tagovi takodje (duzi od preporucenih <156)... Na svakom razvijenijem trzistu ili jacoj nisi, bi tvoji sajtovi (iz potpisa) bili sankcionisani od strane google-a...

@milosbasbas i inace, sto se tice izbora firme ili pojedinca za optimizaciju, napravices gresku svakako. Nema sanse da izaberes nekog da ti radi SEO i da budes zadovoljan. U sustini, ako nemas ozbiljan plan i budzet za marketing (celokupan ili online) sve je bacanje novca.

Jeftinije ti je da placas google adwords oglase i to samo za pretragu. Definises kljucne reci koje bi neko ko je zaista kupac, a ne blejac, neko ko ne zeli uopstene informacije i sl, i placas da budes medju prvih nekoliko reklama za te kljucne reci. Placanje je po kliku, placas google-u (nema lazi...). Kampanje mozes da vodis i sam, a ako nemas vremena, nije ti skupo da nadjes firmu koja ce ti voditi sve to, za procenat od ukupnog budzeta.

SEO (optimizacija za google) je koncept koji je napusten (ili da budem blazi izmenjen) u razvijenim trzistima, sada se govori o inbound marketing-u (sto je siri pristup...).

Tako da je moj savet, ili da investiras vise novca, truda i vremena u ceo online marketing... kako bi za godinu, dve bio ozbiljan igrac u nekoj nisi ili da placas google da budes prvi za odredjene kljucne reci. Ostalo je sve gubljenje vremena i novca.
 
Odgovor na temu

BitiPrvi
BitiPrvi
Novi Sad

Član broj: 149856
Poruke: 166
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oglasi-besplatni.in.r..


+9 Profil

icon Re: kako reklamirati sajt?25.05.2014. u 00:59 - pre 119 meseci
cozi - ne slažem se
Citat:
Ako se radi o sajtovima iz potpisa, pogledao sam ih ja. Title tagovi su ti duzi od preporucenih 70 karaktera, i prepuni kljucnih reci, description tagovi takodje (duzi od preporucenih <156)... Na svakom razvijenijem trzistu ili jacoj nisi, bi tvoji sajtovi (iz potpisa) bili sankcionisani od strane google-a...

Dobro si napisao "preporučeni karakteri".
To ne znači da je to obavezno.
I drugi to rade ali ne rade na pravi način i ne radi se samo o tome. Optimizacija je mnogo više od "dužine tajtla".
Citat:

@milosbasbas i inace, sto se tice izbora firme ili pojedinca za optimizaciju, napravices gresku svakako. Nema sanse da izaberes nekog da ti radi SEO i da budes zadovoljan. U sustini, ako nemas ozbiljan plan i budzet za marketing (celokupan ili online) sve je bacanje novca.

Ne slažem se , uz svo poštovanje.
Neko optimizaciju zaista uradi na pravi način pošteno i korektno.
Zašto ne bih nekom optimizovao sajt koji "prodaje pločice"?
Nije mi konkurencija i znam da će me preporučiti sutra nekom drugom ako to dobro uradim.
Mnogi greše prilikom pravljenja sajtova jer ne znaju i žele da ih izrada izadje što jeftinije, pa onda naidju na razne likove koji urade sajt na brzinu čak i bez osnovne optimizacije.
More sajtova se može videti po netu koji tako izgubljeni lutaju a prelepo uradjeni.
A kao primer savršene optimizacije navešću dva sajta koji prezentiju firmu koja radi štampu na šoljama, keramici, porcelanu... Zahvaljujući mojoj dobroj optimizaciji napravili su poslove vredne milione za nekoliko godina.
Nisam platio ni centa guglu za reklamiranje.
Kome god je trebalo bilo kakva štampa u Beogradu i okolini - morao je da naidje na te sajtove jer su bili na prvoj stranici i na google srbija i na google com.
Citat:
Jeftinije ti je da placas google adwords oglase i to samo za pretragu. Definises kljucne reci koje bi neko ko je zaista kupac, a ne blejac, neko ko ne zeli uopstene informacije i sl, i placas da budes medju prvih nekoliko reklama za te kljucne reci. Placanje je po kliku, placas google-u (nema lazi...).

U pravu si "nema laži i plaćaš guglu".
Tačno, ali potpuno pogrešno.
Za manje pare može savršeno da se uradi optimizacija i da taj sajt posete baš ti koji nisu blejači.
Ko želi pločice, to će i ukucati.
I sajt će se pojaviti odmah ispod onih koji su plaćeni da budu prvi.
Zašto bi guglu plaćao mnogo, kad za mnogo manje može trajno da se "parkira" na prvoj strani?
Citat:
Tako da je moj savet, ili da investiras vise novca, truda i vremena u ceo online marketing... kako bi za godinu, dve bio ozbiljan igrac u nekoj nisi ili da placas google da budes prvi za odredjene kljucne reci. Ostalo je sve gubljenje vremena i novca.

Ovde se slažemo.
Treba se uložiti truda, vremena i novca da bi bio prvi. Plaćanje guglu je privremeno i skuplje rešenje. Dobra optimizacija je najbolje rešenje.
PS.
Prekratak je potpis da bih stavio moje najbolje reference
A i nisam ovde da bih tražio mušterije jer se ozbiljno bavim raznim stvarima vezanim i za dizajn i za marketing i za novinarstvo i razne druge stvari.
Sajt može danas da uradi svako, ali da ga optimizuje pravilno može samo po neko
 
Odgovor na temu

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
*.dynamic.sbb.rs.



+111 Profil

icon Re: kako reklamirati sajt?25.05.2014. u 17:06 - pre 119 meseci
Nisam uopste imao nameru da osporavam tvoje kvalitete, a nemam nameru da pretvorim ovo u raspravu ciji je kung fu najbolji.

Jednostavno, optimizacija je samo mali deo online marketinga, deo koji je na globalnom trzistu u opadanju. A i u Srbiji, ako analiziras malo konkurentnije nise i kljucne reci poput: restoran Beograd, zubar Beograd, selidbe Beograd... videces da tu ulaganje u optimizaciju nema nikakvog smisla, i da je jedini nacin da nekoga novog ili lose rangiranog proguras na 1. stranu ili adwords ili ogromni resursi (reklamiranje, pr clanci, linkovi sa portala, sajtova, novina, fb, dobar pr, akcije, popusti) koji se opet svode na novac. Google diktira pravila igre, stalni update-ovi algoritma i sl. tera ljude da ili imaju nekoga ko ce im se svakodnevno baviti online marketingom ili da placaju adwords.

Iz mog iskustva, ja savetujem adwords za ovaj konkretan slucaj (i upste u vecini slucajeva gde se prodaje konkretan proizvod). Ako se pravilno izaberu kljucne reci, adwords uopste nije trosak, jer dovodi musterije koje placaju i iz tog novog prihoda se opet placa adwords. Zatvoren sistem koji daje rezultat.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: kako reklamirati sajt?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 45627 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.