Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Xft

[es] :: Linux desktop okruženja :: Problem sa Xft

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4892 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
195.66.174.*



+1365 Profil

icon Problem sa Xft16.02.2003. u 13:03 - pre 257 meseci
Pokusao sam da kompajliram mozillu sa xft podrskom, ali posto nisam imao xft skinuo sam sa fontconfig.com i instalirao sve sto je postojalo u tom paketu tj. xrender, xft, xf1 i fontconfig.
Ali mozilla i dalje nije htjela da se kompajlira. Kao ne moze naci neki fajl xft.pc
I ja uzmem i restartujem komp, ali X nece da se podigne.
Sve ok prodje dok ne pocne da se podize X. Vidim i onaj nvidiin splash i taman da izbaci login prozor on se restartuje i tako stalno.
Sta da radim?
Mislim da sam nesto zeznuo sa instaliranjem xft-a. I nisam ova cetri paketa instalirao odjednom, nego sam instalirao xft1 i fontconfig, pa pokusao da instaliram mozillu, pa kad nije htjelo vratio se i instalirao xrender i xft.....

p.s ja sam pocetnik :)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Član broj: 59
Poruke: 1290
*.016le.net

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: Problem sa Xft16.02.2003. u 22:19 - pre 257 meseci
daj log, da vidimo šta se zbilo sa XFree serverom...
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Problem sa Xft17.02.2003. u 01:26 - pre 257 meseci
Možda Mozilla koristi pkgconfig da pronađe xft.pc (pošto je to pkg config fajl), pronađi ga na http://ftp.gnome.org/pub/GNOME/sources/pkgconfig (ovo je napamet, ali tako nešto), i instaliraj Xft a ne Xft1 (ovaj prvi je zapravo Xft 2).

XRender mi nije poznato da Mozilla koristi, osim možda za PNG, ali za to im ne treba podrška u X serveru.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Problem sa Xft17.02.2003. u 01:31 - pre 257 meseci
A možda, samo možda ćeš morati da uradiš „su -c fc-cache“ (ako koristiš fontconfig sa Owen Taylor-ovom dopunom, nema potrebe za tim; GARNOME 0.21.x već uključuje taj peč).


Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
195.66.174.*



+1365 Profil

icon Re: Problem sa Xft17.02.2003. u 12:42 - pre 257 meseci
towk, mislim da si u pravu sto se tice tog pkgconfig.
Kako da sad izbrisem sve ovo sto sam instalirao i ispocetka da sve stavim?
I jos problem sto ne mogu sad da udjem u X jer je runlevel 5 i automatski ulazi u X, ali kao sto rekoh kad krene da se startuje cim dodje do login prozora on se restatuje i tako stalno....
aj probacu sad da udjem ali vi ipak napisite ako ne uspijem....
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Problem sa Xft17.02.2003. u 13:20 - pre 257 meseci
Pomoću čega pokrećeš Linux jezgro?

U svakom slučaju, dodaj opciju 3 na kraj komande (U LILO-u među parametre, možda neki runlevel, u grub za kernel naredbu, loadlin samo dodaš 3 na kraj naredbe, itd.)

Ovo bi ti trebalo pokrenuti text-mode, i onda pokreni se uloguj kao root, i pokreni fc-cache. Probaj X sa startx.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
195.66.174.*



+1365 Profil

icon Re: Problem sa Xft17.02.2003. u 17:06 - pre 257 meseci
ajjj, towk pomagaj
unistio sam X ))
sredio sam ono sa runlevelom lako, ali ne mogu nista da sredim sa X-om. Nece da se podigne....
Milion puta sam restartovao komp danas. Ono prije mi se restartovao X, ali sad sam nesto petljao i vise se ne restartuje vec pocen da se podize i stane taman kad treba da izbaci login prozor (ali ga ne izbaci). I nista mi ne preostaje nego ctrl+alt+f2.
Kad iskljucim xfs izbaci mi poruku fatal server error: could not open default font 'fixed'

ufffffff, ne mogu ni da obajsnim ovo dobro......
vidim ja da ce ovjde pasti jedan reinstall....
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Problem sa Xft17.02.2003. u 20:11 - pre 257 meseci
Ok, evo pretpostavke šta si uradio.

Xft si instalirao na mesto onog koji je dolazio uz tvoj XFree86, i sada neki program ima problema da se pokrene, pošto očekuje Xft 1 (taj je najverovatnije bio na sistemu, nema koji drugi da bude).

Izaberi neko od rešenja za vraćanje svega na staro.

Prvo, složenije rešenje:
Instaliraj Xft1 iz fontconfig-a u /usr/X11R6/lib, i proveri sve simboličke veze u istom direktorijumu (znači svaka libXft.so* treba da pokazuje na jedan isti libXft.so.1, ili kako se već zove, a sve libXft.so.2* možeš ukloniti, kako ne bi došlo do poremećaja).

Varijanta na prvo rešenje
Ukoliko ne uspeš da na ovaj način situaciju vratiš na staro, možda je bolje da probaš da napraviš ono što ti je i cilj.

Kako si instalirao fontconfig, proveri da li si u /etc/fonts stavio fonts.conf iz fontconfig paketa. Tada pokreni (kao root) fc-cache, i zatim fc-list. Ako ti fc-list vrati listu (malo veću listu) fontova, onda fontconfig radi.

Zatim, sa „ldd /usr/X11R6/bin/X“ proveri da nema nekih „library not found“, ili slično. Isto uradi (pomoću „ldd“) za ostale programe koje pokrećeš (proveri za gnome-*, ako njih koristiš, ili kde*, xterm itd.). Možda je najbolje (pošto je jednostavnije) da u tvoj .xinitrc staviš samo jedan „exec xterm“ (da ti to bude sadržaj celog fajla), i zatim da probaš da pokreneš „startx“.

Ukoliko ovo uspe (pokrene ti se X i dobiješ jedan terminal), onda je sve u redu sa X-om. Sad, problem najverovatnije nastaje zato što KDE/GNOME koji je došao uz tvoj sistem koristi Xft1, i ne može da se pokrene kada je na njegovom mestu Xft2 (da to rešiš pogledaj prvi deo poruke).

Drugo, jednostavnije rešenje
Drugo rešenje je da te fajlove (libXft*) preuzmeš sa CD-a tvoje distribucije i da ih samo ubaciš u /usr/X11R6/lib. Ako koristiš neku RPM baziranu distribuciju, samo instaliraj neki Xbase paket (najverovatnije se zove nešto slično tome). Možda treba dodati „force“ opciju. Ovo će ti gotovo sigurno vratiti istu funkcionalnost kakva je i bila.


I tek onda fontconfig...
Kada dobiješ sistem kakav je bio, instaliraj Xft u neki direktorijum koji se razlikuje od standardnog X-a (npr. u /opt/fontconfig) zajedno sa ostalim (XRender, fontconfig) iz istog paketa. Pre toga je najverovatnije potrebno da imaš pkg-config na raspolaganju kako bi Mozilla umela da pronađe parametre za Xft. Da li ti to uspešno radi, proveri sa pkg-config --list-all | grep xft, i ako ti ovo vrati nešto, onda radi.

Onda nastavi sa kompajliranjem Mozille i nećeš imati problema.

Nadam se da će neko od ovih rešenja pomoći, ali svakako prvo probaj najjednostavnije.

PS. Najverovatnije već imaš instaliran pkg-config ako imaš GNOME 2.0, i onda samo prebaci xft.pc fajl iz Xft direktorijuma među ostale *.pc fajlove iz GNOME-a. Ovaj fajl služi za prosleđivanje parametara pri kompilaciji i linkovanju (tradicionalno imepaketa-config skripte, ali sada objedinjeno).

PPS. Nema potrebe za čestim resetovanjem. Kada se jednom uloguješ u tekstualni mod, možeš X pokretati beskonačno mnogo puta, i gasiti ga. Tako sve možeš probati bez resetovanja.
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
195.66.174.*



+1365 Profil

icon Re: Problem sa Xft17.02.2003. u 20:41 - pre 257 meseci
jao, hvala ti na strpljenju i ovolikom pisanju! Imas piće... ako sredim i ako ne sredim...
Idem sad probam.....
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
195.66.174.*



+1365 Profil

icon Re: Problem sa Xft17.02.2003. u 22:02 - pre 257 meseci
I HAIL YOU!

Vratio sam X! :)))

E sad ako imas jos strpljenja, da iskompajliram mozillu sa xft-om tj. ono sto je i napravilo citavu ovu frku.

Nisam bas najbolje shvatio ovaj dio u kojem mi objasnjavas to.
Najprije ovako. Kad uradim pkg-config --list-all | grep xft dobijem:
Code:

[mark@endor mark]$ pkg-config --list-all | grep xft
pangoxft            Pango Xft - Xft font support for Pango

Pitanje oko instalacije u /opt/fontconfig. Da bi ga usmjerio u /opt/fontconfig kod ./configure treba da mu dodam opciju --prefix=/opt/fontconfig jel tako?

Evo sto mi izbaci kad pokusam da kompajliram mozillu ponovo (mada nista od ovoga sto si ti rekao nisam uradio)
Code:
checking for xft... Package xft was not found in the pkg-config search path.
Perhaps you should add the directory containing `xft.pc'
to the PKG_CONFIG_PATH environment variable
No package 'xft' found

configure: error: Library requirements (xft) not met; consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if your libraries are in a nonstandard prefix so pkg-config can find them.



I jos ovo. Kad uradim locate xft.pc on mi izbaci ovo: /usr/lib/pkgconfig/pangoxft.pc

hvala!

Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Problem sa Xft17.02.2003. u 22:13 - pre 257 meseci
I da, kada udješ u text mod i prijaviš se, komandom startx startuješ X. Ne moraš da restartuješ, ako pukne možeš ili sa CTRL+ALT+F3 da se prebaciš u drugi runlevel i nakon login-a uradiš killall X; killall startx, ili će se skripta sama prekinuti i dati ti ponovo konzolu.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Problem sa Xft18.02.2003. u 00:17 - pre 257 meseci
Ovako, za Mozillu će ti najverovatnije trebati Xft2 (direktorijum Xft u fcpackage 2.1).

Preporučujem da ga kompajliraš i staviš u direktorijum gde ćeš staviti i Mozillu, ako već ne želiš da ponovo kompajliraš sve ostale stavke u tvom sistemu koje koriste Xft.

Ako planiraš da kompajliraš, onda koristi GARNOME (može i za KDE i za GNOME), i nećeš imati problema ;)

Problem je što se xft.pc pravi samo uz Xft2, a ukoliko ne želiš da ga kompajliraš, možeš uraditi i sledeće. Uzmi xft.pc.in iz ove arhive koji izgleda kao:
Code:

prefix=@prefix@
exec_prefix=@exec_prefix@
libdir=@libdir@
includedir=@includedir@
freetypelibs=@FREETYPE_LIBS@
freetypecflags=@FREETYPE_CFLAGS@
xrenderlibs=@XRENDER_LIBS@
xrendercflags=@XRENDER_CFLAGS@

Name: Xft
Description: X FreeType library
Version: @PACKAGE_VERSION@
Requires: fontconfig
Libs: -L${libdir} -lXft ${freetypelibs} ${xrenderlibs}
Cflags: -I${includedir} ${freetypecflags} ${xrendercflags}


Zatim zameni sve definisane promenljive sa odgovarajućim vrednostima (sve ovo što je između majmuna ;).

Tako bi npr. rezultujući xft.pc koji ćeš staviti zajedno sa ostalim .pc fajlovima mogao da izgleda kao:
Code:

prefix=/usr/X11R6
exec_prefix=/usr/X11R6/bin
libdir=/usr/X11R6/lib
includedir=/usr/X11R6/include
freetypelibs=-lfreetype
freetypecflags=-L/usr/X11R6/lib
xrenderlibs=-lXrender
xrendercflags=-L/usr/X11R6/lib

Name: Xft
Description: X FreeType library
Version: 1
Requires: fontconfig
Libs: -L${libdir} -lXft ${freetypelibs} ${xrenderlibs}
Cflags: -I${includedir} ${freetypecflags} ${xrendercflags}


Ovo je samo primer, i sigurno neće raditi iz prve. Bitne su one opcije koje se moraju dodati da bi se neki program kompajlirao, i zato prvo proveri šta je zaista potrebno. Veliki nedostatak ovoga je što ćeš onda moći da koristiš samo Xft1, a ko to još želi?

I zato:
Code:

(cd fontconfig && ./configure --prefix=/opt/mozilla && make && make install) && \
(cd Xft  && ./configure --prefix=/opt/mozilla && make && make install) && \
cd ../mozilla && ./configure --prefix=/opt/mozilla --disable-debug --ostale-opcije

i na kraju make i make install za Mozilu.

E da, kada instaliraš Xft u /opt/mozilla, opet ti neće moći pronaći xft.pc, pa ti postavi
Code:

export PKG_CONFIG_PATH=/opt/mozilla/dir/gde/ti/je:/opt/gnome/ostali/.pc

i neće više biti problema.

A locate xft.pc ne može da pronađe novije fajlove (dok se ne izvrši updatedb, a njega sigurno nisi pokrenuo).

Valjda će ovo konačno pomoći.

I još nešto: koje si rešenje od ponuđenih koristio da bi podigao X? (baš me zanima ako je neko od „težih“ dalo dobre rezultate ;)

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
195.66.174.*



+1365 Profil

icon Re: Problem sa Xft18.02.2003. u 14:03 - pre 257 meseci
Jos problema, ali da ti odgovorim najprije kako sam sredio X.
Probao sam najprije najjednostavnije, ali najpribliznije sto sam nasao Xbase paketu (btw, ovo se sve desava na RH 7.3) na instalacionim CD-ovima je Xfree-base-fonts-xxx.rpm
Ne vjerujem da si na tako nesto mislio, ali sam ipak probao da instaliram ovaj paket, ali nije htio ni sa force opcijom (vjerovatno nisam ja nesto dobro stavio od opcija) jer je kao paket vec instaliran.
Onda sam presao na teze rijesenje. I u principu sam uradio otprilike ovako kako si napisao i proradilo je :)

E sad novi problem.
Kad sam krenuo da ponovo kompajliram mozillu opet sam uradio kako si rekao i ./confiure je odlicno prosao, ali make nece da se zavrsi.... Evo sta mi izbaci
Code:
In file included from nsGfxFactoryGTK.cpp:65:
nsFontMetricsXft.h:248: syntax error before `*'
nsGfxFactoryGTK.cpp: In function `nsresult
nsScriptableRegionConstructor (nsISupports *, const nsIID &, void **)':
nsGfxFactoryGTK.cpp:171: warning: `nsIScriptableRegion *inst' might be
used uninitialized in this function
make[4]: *** [nsGfxFactoryGTK.o] Error 1
make[4]: Leaving directory `/opt/mozilla-source/mozilla/gfx/src/gtk'
make[3]: *** [libs] Error 2
make[3]: Leaving directory `/opt/mozilla-source/mozilla/gfx/src'
make[2]: *** [libs] Error 2
make[2]: Leaving directory `/opt/mozilla-source/mozilla/gfx'
make[1]: *** [tier_9] Error 2
make[1]: Leaving directory `/opt/mozilla-source/mozilla'
make: *** [default] Error 2


???
samo da jos jednom napomenem da sam ja pocetnik sa linuxom :))
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Problem sa Xft18.02.2003. u 17:52 - pre 257 meseci
Verzija Mozille (preporučujem 1.3b, mada ja koristim 1.3a, ali novija je valjda bolja ;)?

Drugi su već nailazili na takve probleme, a njihovo rešenje pročitaj ovde:
http://archive.linuxfromscratc...blfs-support/2002/11/0136.html

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
195.66.174.*



+1365 Profil

icon Re: Problem sa Xft18.02.2003. u 20:59 - pre 257 meseci
mmmmmm ok! Verzija mozille je 1.2.1 Probacu ovo

Jao jos samo ovo imaj strpljenja :)) Jos jednom, ja sam pocetnik i to glup! :(((
Nije vezano za ovo, ali mozda i jeste....
Nisam gasio komp odkad sam instalirao fontconfig u /opt/fontconfig.
I struja mi blicnu na sekundu (!@#$% elektrodistribuciju) dovoljno da se komp restartuje. I kad se sistem ponovo podigao ikonice su treptale, mis kocio pomalo i procesor bio zauzet iznad 70% stalno.......
??????

mozda nesto znaci, kad sam instalirao xft nisam uradio fc-cache i fc-list... Da li je mozda neki "sukob" izmedju novog xft koji se nalazi u /opt/fontconfig i necega....
Ili mi je ovo restartovanje s****o nesto u sistemu?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Problem sa Xft19.02.2003. u 02:30 - pre 257 meseci
Sudeći po onome što se moglo pročitati na datom linku, radi se o problemu u Mozilla configure alatu koji ne koristi odgovarajući Xft.h ako već imaš staru verziju na sistemu. I zato ljudi preporučuju da dodaš punu putanju do njega (možda kod tebe sada /opt/fontconfig/include/X11/Xft/Xft.h ili nešto slično; proveri, naravno, sam) u fajl u kome ti prijavljuje grešku.

Međutim, okruženje ti je već sada dosta zabrljano, i možda ćeš morati da počneš da prevodiš Mozillu ponovo (ako je nešto već linkovano na pogrešni Xft, svakakve čarolije se mogu dogoditi: od Segmentation fault-a, do običnog pucanje Mozille ili odbijanja da se pokrene).

Tada je bitno da pokušaš da postaviš ispravno okruženje, ali možda će ti biti lakše da preuzmeš Garnome 0.21.2 i da pustiš njega da ti izgradi Mozillu 1.3a.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
195.66.174.*



+1365 Profil

icon Re: Problem sa Xft19.02.2003. u 10:44 - pre 257 meseci
ok, vjerovatno cu uzeti da skidam 1.3b
A sta sa ovim da radim?
Citat:
Nisam gasio komp odkad sam instalirao fontconfig u /opt/fontconfig.
I struja mi blicnu na sekundu (!@#$% elektrodistribuciju) dovoljno da se komp restartuje. I kad se sistem ponovo podigao ikonice su treptale, mis kocio pomalo i procesor bio zauzet iznad 70% stalno.......
??????


Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Problem sa Xft19.02.2003. u 12:03 - pre 257 meseci
To mi je prilično čudno ponašanje...

Nego, da li ti je to sada tako stalno, ili samo prvi put posle resetovanja?

Uostalom, proveri sa "top" koji ti proces troši najviše vremena, i pokušaj da ga se rešiš
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
195.66.174.*



+1365 Profil

icon Re: Problem sa Xft19.02.2003. u 16:57 - pre 257 meseci
evo proslo je samo od sebe :)
palim ga 4. put odkad ga je struja presjekla i sad radi ok, ali prije toga nije......

moram sad da probam da sredim kompajliranje sa ovim linkom sto si ostavio, pa ako nece skinucu 1.3b

u svakom slucaju, towk, sta da ti kazem..... hvala puno
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
195.66.174.*



+1365 Profil

icon Re: Problem sa Xft23.02.2003. u 14:10 - pre 257 meseci
Ovaj xft me bas ne voli.... :))
Kompajliranje je proslo ok i to sa 1.3b verzijom, ali kad krenem da pokrenem mozillu
[root@endor mozilla]# ./mozilla
./mozilla-bin: relocation error: /common/mozilla/mozilla/components/libgfx_gtk.so: undefined symbol: XftLockFace


grrrr
towk ako imas jos strpljenja da nesto predlozis za ovo....?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: Problem sa Xft

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4892 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.