Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li više volite da fotografišete i gledate fotografije?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Da li više volite da fotografišete i gledate fotografije?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6022 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

siviX_

Član broj: 104839
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li više volite da fotografišete i gledate fotografije?14.08.2006. u 15:54 - pre 215 meseci
Reč foto-grafija u prevodu znači zapis svetlosti. Svetlost je talas i ima talasne osobine. Tako da je osnovna razlika između digitalne i analogne fotografije način zapisivanja informacija koje uđu kroz objektiv. Digitalni zapis se sve više koristi jer je brži i lakši za obradu. I baš zbog te jednostavne obrade, dostupne svima, se postavlja pitanje autentičnosti digitalne fotografije.

A genom se ne može uslikati nikakvom foto opremom. Npr. Boja nečega se određuje tako što se meri talasna dužina svetlosti koju predmet reflektuje. A genom ne može da reflektuje svetlost koju mi možemo zabeležiti. Za to se koristi hemijska analiza s tim što se rezultati mogu predstaviti grafički. Čak i elektronski mikroskop ne beleži svetlost već elektrone koji su dovoljno mali da se sudare sa nekom ćelijom.

Ja sam ranije rešavao dosta zadataka iz geometrijske i talasne optike, i jedva dobih šesticu :) Bilo je primera sa ogledalima, sočivima, objektivima, mikroskopima i sl. A sada većinu tih mukotrpnih poslova računanja "peške" može da odradi neki aparat. Po mom mišljenju foto aparati su i dalje isti kao i ranije, s tim što je informaciona tehnologija našla način da olakša obradu i skladištenje tih informacija. I naravno ista ta tehnologija je foto aparatima nakačila baterije bez kojih oni sada ne mogu da rade.
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Da li više volite da fotografišete i gledate fotografije?14.08.2006. u 18:23 - pre 215 meseci
Citat:
pantmil: Može li digitalizovana slika genoma, u biološkom smislu, biti autentična ?
Ne može, ni pod razno. Nikada i nikad.
Biološki uzorak je neophodan i obavezan.

AAAaaa???
Neka me neko ispravi ako grešim, nisam biolog ni genetičar, ali čini mi se da su elementi genoma manji od talasne dužine vidljive svetlosti pa se i ne mogu snimiti.
 
Odgovor na temu

siviX_

Član broj: 104839
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li više volite da fotografišete i gledate fotografije?14.08.2006. u 19:00 - pre 215 meseci
Grešiš...........Evo slika :)

 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
195.252.123.*



+1 Profil

icon Re: Da li više volite da fotografišete i gledate fotografije?15.08.2006. u 06:20 - pre 215 meseci
To nije fotografija genoma. To je kompjuterski generisan crtež.
 
Odgovor na temu

siviX_

Član broj: 104839
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li više volite da fotografišete i gledate fotografije?15.08.2006. u 09:13 - pre 215 meseci
Ma znam, šalim se. Nemoj da se nerviraš. :)
 
Odgovor na temu

.silja.
Rollerland
Temerin

Član broj: 99058
Poruke: 133
*.neobee.net.



+179 Profil

icon Re: Da li više volite da fotografišete i gledate fotografije?15.08.2006. u 09:21 - pre 215 meseci
Naravno da to nije LW fotka i jos dugo nece biti (mozda nikada).
Sitne "cestice" se ne posmatraju optickim putem. To se radi drugim metodama a slika o njima se gradi na osnovu pokazanih osobina i logickih pretpostavki.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Da li više volite da fotografišete i gledate fotografije?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6022 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.