Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konkurs: grafičko rešenje Kombib Web prezentacije

[es] :: Web razvoj :: Konkurs: grafičko rešenje Kombib Web prezentacije

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12352 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Veliki Web konkurs...za grafičko rešenje Web prezentacije...Za najbolje rešenje 10.000 dinara neto26.02.2003. u 20:13 - pre 257 meseci
Paa, pošto je konkurs zvanično okončan pre par dana...uskoro ćemo (MOŽDA) imati i pobednika...posle ovolike spike interesuje me kako će se ista dalje odvijati, a po proglašenju "winnera"....
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Veliki Web konkurs...za grafičko rešenje Web prezentacije...Za najbolje rešenje 10.000 dinara neto26.02.2003. u 22:03 - pre 257 meseci
Jedino merilo je da li se svidja onome ko daje pare. Isto kao za slike, da li se svidja onome ko kupuje sliku... Ne postoji tu sitem bodovanja ili nesto slicno :-) ili kao kod programiranja postoje 3 osnova statusa: 1. ne radi 2. radi 3. radi u picku materinu.
Da objasnim razliku izmedju 2 u 3. To je upravo razlika izmedju programera i odlicnih programera, znaci nije problem napisati program da radi nesto, veci je problem da on bude efikasan, elegantan, intuitivan.... e ako ima sve to onda je pod 3.
Slazes se?
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.elfak.ni.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Veliki Web konkurs...za grafičko rešenje Web prezentacije...Za najbolje rešenje 10.000 dinara neto26.02.2003. u 23:05 - pre 257 meseci
:)

zaboravio si status: "if it doesn't crash the system, it works!" ;)




inace za slike: tvrdish da oni koji kupuju pikasa, to rade zato sto im se svidja slika? u stvari nije bitan pikaso. bilo koja slika koja kosta preko $100k, da li mislish da ima veze sa "lepotom", ili "svidjanjem" slike...


ali poceo sam previse da filozofiram.. evo, necu vise..

 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.verat.net



Profil

icon Re: Konkurs: grafičko rešenje Kombib Web prezentacije28.04.2003. u 23:52 - pre 255 meseci
Pa ja nesto ne vide da su promenili sajt ?
Sta bi ? Niko nije konkurisao ili ...... ? :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Konkurs: grafičko rešenje Kombib Web prezentacije29.04.2003. u 13:41 - pre 255 meseci
IZBRISANE SU PORUKE U POSLEDNJA DVA MESECA... niko nije "zadovoljio"
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Konkurs: grafičko rešenje Kombib Web prezentacije29.04.2003. u 15:50 - pre 255 meseci
Žao mi je što sam tek danas video ovu temu, jer poznajem vlasnika Kompjuter biblioteke. Čak sam pre više od godinu dana bio nekim preliminarnim pregovorima za izradu sajta.

Ovaj čovek se nalazi u kategoriji osoba koje bi po svaku cenu da pronađu najpovoljniji odnos cena/kvalitet. Ovo nije nelegitiman sistem pronalaženja partnera generalno, jer je to i jedna od karakteristika bilo kog tržišta - ima puno firmi/pojedinaca, pa ko pobedi. Problem je u tome što ovakav tip postavljanja po svaku cenu dovodi do neminovnog pada ugleda firme zbog velike opasnosti da je šira zajednica proglasi "šibicarskom" firmom.

Naravno, onaj "konkurs" se mogao osmisliti mnogo bolje da je angažovana neka firma koja se ozbiljno bavi kreiranjem događaja, ali za to su potrebna velika sredstva, a upravo suprotno je bio cilj.

Imam jednog poznanika u NS-u koji ima veoma veliku ovdašnju firmu, ali je takav lik da u poslednje vreme ozbiljne firme neće ni da uđu u priču s njim zato što je veoma gadna mušterija - malo plaća a obavezno pravi probleme koji se obično završavaju na sudu. Pregovarao je s ozbiljnim firmama za izradu sajta, a kasnije je izabrao nekog amatera koji mu je za male pare napravio glupost, a onda se ponovo javio onima s kojima je prethodno pregovarao. Ovo je drastičan primer prethodno spomenutog ponašanja.

Prava priča ovog tipa jeste kreiranje ozbiljnog tendera, gde svi konkurišu pod istim uslovima. Nadam se da će ovo uskoro postati i praksa kod nas.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.beotel.net



+3 Profil

icon Re: Konkurs: grafičko rešenje Kombib Web prezentacije21.05.2003. u 13:28 - pre 255 meseci
Citat:
Dragan Varagic:
Prava priča ovog tipa jeste kreiranje ozbiljnog tendera, gde svi konkurišu pod istim uslovima. Nadam se da će ovo uskoro postati i praksa kod nas.


Postovanje,

elem ozbiljan tender podrazumeva recimo jednu od dve situacije:
1. Klijent ima resurse da napravi projekat na osnovu kojeg ce neko da mu predlozi svoja resenja i cene. (takozvani predmer za koji se dobija predracun)
2. Klijent ce angazovati treceg subjekta koji ce pripremiti materijal za tender i uraditi evaluaciju ponuda.

Cesto sam bio u situaciji da tokom sklapanja nekog IT posla ucestvuju narucilac, izvodjac i nezavisni konsultant koji moze biti agencija ili pojedinac. I ja se nadam, u stvari mislim da bi to trebalo da postane praksa kod nas, ali iskreno cisto sumnjam.

Ovde svi prvo kazu: "Nemo' samo da me oderesh"...
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Konkurs: grafičko rešenje Kombib Web prezentacije24.05.2003. u 09:28 - pre 254 meseci
Moja firma je učestvovala nekoliko puta kao treće lice u formiranju zahteva za ponudom/tenderom. Retko se dešava, ali je moguće :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Konkurs: grafičko rešenje Kombib Web prezentacije

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12352 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.