Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje PC Videa i TV

[es] :: Ostali hardver :: Povezivanje PC Videa i TV

[ Pregleda: 3664 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Žika

Član broj: 59930
Poruke: 10
212.62.59.*



Profil

icon Povezivanje PC Videa i TV07.08.2006. u 13:34 - pre 215 meseci
Moj PC i TV su povezani jednim kablom koji na strani PC-ja ima S-video, a na strani TV-a SCART Priključak. TV antena je dovedena na antenski ulaz TV-a i sve to radi relativno dobro.

Nedavno sam nabavio Video na kome se nalazi jedno mesto za SCART priključak, jedan antenski ulaz i jedan antenski izlaz.

Ja sam TV antenu izvadio iz TV-a i uključio u Video. Kratkim kablom sam povezao antenski izlaz na Videu i antenski ulaz na TV-u. Vezu između PC-ja i TV-a nisam dirao. Sve ovo radi, ali je slika na TV-u dosta lošija nego ranije.

Pošto imam na raspolaganju još jedan kablić sa SCART-om na oba kraja, želim da pitam iskusnije kolege da li postoji neka bolja kombinacija za povezivanje ova tri uređaja?

Pozdrav,
Žika.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Povezivanje PC Videa i TV07.08.2006. u 15:54 - pre 215 meseci
Slika ti je losija zato sto ti signal sa antene sada prolazi kroz video....
Vrati antenski prikljucak nazad,a TV,video i PC vezi preko SCART-a.Potrudi se malo i nadji semu....
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Povezivanje PC Videa i TV07.08.2006. u 18:41 - pre 215 meseci
Nema razloga da mu se slika pokvari zato što sada antena ide preko videa. BTNJ, koja slika je gora? Da li na TV programu ili ona koja ide sa PC? Ako je prvo, onda ili video nije u redu (uključen je u struju?) ili taj kratak kabl nije dobar. To je jedini normalan način za ovo povezivanje ako planiraš da nekad snimiš TV program na video rekorderu. Nisam siguran da je dobro da ih vezuješ paralelno na jedan SCART na TV, jedino da napraviš/nađeš preklopnik pa biraš šta ide na TV.
 
Odgovor na temu

Žika

Član broj: 59930
Poruke: 10
212.62.59.*



Profil

icon Re: Povezivanje PC Videa i TV08.08.2006. u 08:21 - pre 215 meseci
Hvala Sasa022. Ako vratim antenu u TV a Video i TV povežem SCART-om, da li ću onda moći da snimam TV programe na Video-traku?
 
Odgovor na temu

Žika

Član broj: 59930
Poruke: 10
212.62.59.*



Profil

icon Re: Povezivanje PC Videa i TV08.08.2006. u 08:29 - pre 215 meseci
Hvala na brzom odgovoru CALEXX.

TV antena je uključena u Video, a na Videu je memorisano 20-tak TV programa.

Kada se gleda TV sa isključenim videom, onda je slika za nijansu lošija nego kada antenski kabal ide direktno u TV.

Kada se gleda TV sa uključenim Videom (snimanje) onda je slika još lošija.

Da li je u pitanju fizičko povezivanje i postoji neko podešavanje?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Povezivanje PC Videa i TV08.08.2006. u 13:21 - pre 215 meseci
Citat:
Žika: Hvala Sasa022. Ako vratim antenu u TV a Video i TV povežem SCART-om, da li ću onda moći da snimam TV programe na Video-traku?
Teoretski da ali ne na onaj uobičajen način. Tada bi mogao da snimaš program sa televizora što znači da njegov SCART mora da ima povezan OUT što nije baš uvek slučaj a i snimao bi samo ono što se gleda, sve u svemu glupost.
Citat:
Žika: Kada se gleda TV sa isključenim videom, onda je slika za nijansu lošija nego kada antenski kabal ide direktno u TV.

Kada se gleda TV sa uključenim Videom (snimanje) onda je slika još lošija.
Pod isključenim misliš baš iz struje ili samo na dugme?
Kakva je slika sa kaseta snimljenih na njemu i na nekom drugom rekorderu? Probaj taj SCART-SCART kabl, ubodi antenu u video a program gledaj na AV ulazu televizora tj koristeći SCART kabl.
Da nemaš neki lokalni program koji je na ili blizu 36. kanala? Video najčešće ima izlaz na tom kanalu pa ako je neki program tu negde, pojavljuju se smetnje. Ako ima, probaj da malo pomeriš out kanal videa, trebalo bi da pozadi ima trimer kojim se to podešava.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Povezivanje PC Videa i TV08.08.2006. u 16:30 - pre 215 meseci
@calexx
U BG-u i okolini je prilican haos u etru - sve oko i 36 kanal su zauzeti.

@Žika
Pokusaj da izbegnes da ti video bude prijemnik TV signala sem u slucaju kad nesto snimas.
 
Odgovor na temu

Žika

Član broj: 59930
Poruke: 10
212.62.59.*



Profil

icon Re: Povezivanje PC Videa i TV09.08.2006. u 13:01 - pre 215 meseci
Nisam stigao da isprobam sve vaše predloge, ali ću to svakako da uradim za vreme vikenda.

TV program gledam preko SBB kablovske televizije i mislim da na svakom kanalu ima po neki program (nisam brojio, ali ih sigurno ima više od 70).

Pomenuti trimer sam šrafcigerom pomerio u neki drugi (proizvoljan) položaj, jer je u prethodnom položaju slika bila još gora.

Reprodukcija slike i tona sa kvalitetne video trake je dobra, pa mi se čini da su kablovi u redu.

Radi ilustracije navedenog problema, navodim sledeće: Kada ubodem antenu u TV, onda je slika odličan 5. Kada ubodem antenu u Video, koji je isključen na dugme, onda je slika na TV-u vrlo dobar 4. Kada uključim Video radi snimanja neke emisije, onda je kvalitet slike dobar 3. Imam utisak da antenski signal gubi na snazi kada se povećava otpor, odnosno broj prepreka preko kojih prelazi.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Povezivanje PC Videa i TV09.08.2006. u 22:31 - pre 215 meseci
Citat:
sasa022: @calexx
U BG-u i okolini je prilican haos u etru - sve oko i 36 kanal su zauzeti.

@Žika
Pokusaj da izbegnes da ti video bude prijemnik TV signala sem u slucaju kad nesto snimas.
Pa i ovde je haos mada mislim da niko ne koristi 36. kanal a i SBB ga je valjda preskočio. Sećam se da sam još odavno video da neka televizija u BG koristi taj kanal i komentarisao sam da samo debili to mogu da urade. U svakom slučaju tu je trimer.
Ako mu antena bude uključena u televizor a u video ide samo kad snima, to praktično izbacuje video iz normalne upotrebe.
Citat:
Žika: Pomenuti trimer sam šrafcigerom pomerio u neki drugi (proizvoljan) položaj, jer je u prethodnom položaju slika bila još gora.

Radi ilustracije navedenog problema, navodim sledeće: Kada ubodem antenu u TV, onda je slika odličan 5. Kada ubodem antenu u Video, koji je isključen na dugme, onda je slika na TV-u vrlo dobar 4. Kada uključim Video radi snimanja neke emisije, onda je kvalitet slike dobar 3. Imam utisak da antenski signal gubi na snazi kada se povećava otpor, odnosno broj prepreka preko kojih prelazi.
Proveri kako su raspoređeni kanali oko 36 pa probaj da okrećeš na onu stranu gde ima lufta. Tačnije, okreći sve dok ne dobiješ upotrebljivu sliku, ako to uopšte može.
To je jedino normalno rešenje, sve ostalo je krpljenje. Ako hoćeš da snimaš program, antena mora u video. Ako tako povežeš, program možeš da gledaš preko SCART kabla ali onda TV mora da bude stalno upaljen.
 
Odgovor na temu

Žika

Član broj: 59930
Poruke: 10
212.62.59.*



Profil

icon Re: Povezivanje PC Videa i TV10.08.2006. u 07:56 - pre 215 meseci
Hvala vam, momci, na veoma korisnim savetima. Sinoć sam isprobao sledeće:

Antenu sam uključio u Video. Video i TV sam povezao SCARTOM + kratkim antenskim kablom (dupla veza). Na Videu sam memorisao 20-tak programa koje najčešće gledam, a na TV-u sam već imao 70-tak memorisanih programa.

Kad gledam TV bez uključenog Videa, onda se signal prenosi preko tog kratkog antenskog kabla i kvalitet slike je vrlo dobar. Kad uključim Video i postavim TV na AV1, onda se signal prenosi preko SCARTA i kvalitet slike je odličan. Moj problem je rešen.

Jedini nedostatak kod ovakve veze je sledeći: moj TV ima samo jedan SCART priključak, pa moram naizmenično da ga koristim kad upotrebljavam Video i PC. Naime, moj PC ima DVD čitač i povezan je sa TV-om preko SCARTA, pa na taj način, ponekad, gledam filmove.

Što se trimera tiče, tu mi stvari nisu baš najjasnije. To je jedna obična rupa u kojoj se nalazi jedan običan šrafčić, pored koga piše: kanali 32-40. Pretpostavljam da se 36. kanal traži okretanjem toga šrafa levo-desno. Ne vidim način kako ću ja da znam da sam našao baš 36. kanal. Možda su problemi nastali baš iz toga razloga, pa ne bi bilo loše da i to odgonetnemo. Verovatno će ovo naše ćaskanje još nekome da koristi.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Povezivanje PC Videa i TV10.08.2006. u 08:05 - pre 215 meseci
Pa ne moras da nabodes bas 36-i...sustina je da nadjes slobodnu frekvenciju...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Povezivanje PC Videa i TV10.08.2006. u 11:25 - pre 215 meseci
Izgleda da je najveći problem što nisi shvatio čemu služi taj šrafčić. :) Njime podešavaš kanal na kome će video da šalje signal televizoru. Taj kanal je najčešće 36 a šrafčićem ga menjaš između (kod tebe) 32 i 40. Najprostije, okreni šrafčić malo na jednu stranu pa onda na televizoru potraži sliku sa videa (ili pusti test signal ili neku kasetu da bi razlikovao njega od TV programa). Ako ne valja, pomeri još malo pa opet potraži sliku. Ako ne uspeš, vrati se pa okreći šrafčić na drugu stranu. Ili jednostavnije, okreni ga skroz do jednog kraja pa počni odatle sve dok ne dobiješ dobru sliku.
Ako ovo ne uspe tj previše je gust saobraćaj, ostaje kombinacija da probaš da napraviš kabl koji ide iz PC u video a odatle dalje u televizor. To bi trebalo da radi mada nikad nisam probao. U SCART konektor koji ide u video na video i audio IN povežeš kabl od PC a na video i audio OUT kabl prema televizoru. Možda nije loše rešenje razdelnik u koji uključiš dva postojeća kabla koji idu u TV i PC a onda preklopnikom biraš šta ćeš da gledaš.
Ja sam kupio jedan takav pre nekoliko godina i nikad ga nisam isprobao. Mislio sam da ga koristim baš za ovakvo povezivanje, eventualno da na treći postojeći ulaz kasnije uključim DVD plejer. Pošto video skoro uopšte ne koristim a na plejeru gledam sve što imam, odustao sam od toga.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Povezivanje PC Videa i TV

[ Pregleda: 3664 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.