Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

tClientDataSet - Midas

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: tClientDataSet - Midas

[ Pregleda: 2534 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon tClientDataSet - Midas10.02.2003. u 14:00 - pre 258 meseci
hi!

jel neko razvijao neke klijent-server aplikacije koristeci tClientDataSet ili neki od derivata?

ili bar desktop aplikacije, gde se xml fajl koristi umesto file-based baze? (bilo datapacket ili custom-format preko xmlProvajdera).

koja su iskustva. ja nisam koristio za nista konkretno, samo se igram vec neko vreme sa tim.

mnogo me nervira sto ne mogu da koristim nikako sql u kombinaciji sa ovim (osim ako se ClientDataset ne veze za neki sql server - sto nije ono sto mi treba). mislim, znam da moze skoro sve da se odradi kao sa tabelama, ali nisam navikao tako da radim.. jednostavno ne volim..

jel postoji neki nacin da se ClientDataset veze na nesto, ili da se nesto veze na njega, pa da mogu da koristim klasicne sql komande? bilo kako?

meni je bash cudno zasto ne moze. pa i dbf (i neki drugi) file-based formati podrzavaju preko BDE-a normalne sql komande. zasto nisu tako nesto mogli da implementiraju i sa midas. bilo bi mnogo jaka fora..

poz
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: tClientDataSet - Midas10.02.2003. u 14:10 - pre 258 meseci
Ne obezbedjuju formati baza SQL podrsku nego databse engine, u tvom slucaju BDE. Bde ne zna da radi sa MIDAS tabelama e tako nema ni SQL-a.

Medjutim, resenje postoji. Potrazi freeware komponentu XSQL. Ona sadrzi prilicno dobar SQL engine koji moze da se nakaci na bilo koji dataset. To prakticno omogucava da se SQL funkcionalnost koristi nad bilo kojom vrstom tabele.

Naravno, stvar nije za intenzivnu upotebu posto radi relativno sporo. Za sitne poslice je vise nego dobro.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: tClientDataSet - Midas10.02.2003. u 16:24 - pre 258 meseci
Citat:

Ne obezbedjuju formati baza SQL podrsku nego databse engine, u tvom slucaju BDE. Bde ne zna da radi sa MIDAS tabelama e tako nema ni SQL-a.


ili db serveri ;)

da, znam to, zato sam i pravio poredjenje da ako moze bde za dbr & co. formate, sigurno (bi) mogao i midas za xml..

fala za info.. sad cu da ga potrazim.. btw, jel podrzava potpun ansi sql (sa sve join-ovima i ostalo) ili ne? na sta treba da obratim paznju? josh nesto iz iskustva?


btw, mene i dalje interesuje iskustvo ljudi sa midas-om. da li je bash toliko upotrebljivo koliko se meni cini, da li postoje josh neke zackoljice (osim sql). sta ste zanimljivo napravili uz pomoc midasa..

poz.
 
Odgovor na temu

Riste Pejov
Team Leader/Senior Software Developer @
Ein-Sof ltd Skopje
Skopje, Macedonia

Član broj: 128
Poruke: 571
212.110.70.*

Jabber: richie@bagra.net.mk
ICQ: 154236769
Sajt: riste.softver.org.mk


Profil

icon Re: tClientDataSet - Midas10.02.2003. u 22:37 - pre 258 meseci
TClientDataSet ti je samo nacin da se nakacis na tvog MIDAS Application servera, on nema nista ni sa SQL-a ni sa sta drugo, sto mu application server servrira, on sa time radi. Ustvari u tome je i prednost midas technologije, a nikako nedostatak :)

Ali ipak ukoliko ima i takvih koji zele da direkt koriste SQL naredbe na application server-a postoji resenje (bar ja sam tako resio slican problem).

Jednostavno mozes uz pomoc socket komunikacije da kazes application serveru sta klient zeli da vidi, pa da onda to application server odradi, i klient se fino lepo poveze i dobije rezultat iste SQL komande koje je on poslao application serveru. Sve sto treba je da uradis tvoj custom messaging protocol za to preko socketa. Preporucio bi ti da za messaging koristis XML poruke, najlakse za parsiranje i pretstavljivanje :)
People who think they know everything tend to irritate those of us who do.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: tClientDataSet - Midas11.02.2003. u 15:35 - pre 258 meseci
Evo link http://www.sigmap.com/txquery.htm
Medjutim u medjuvremenu izgleda komponenta vise nije besplatna.

Sto se Midas-a tice, ja sam to dugo koristio kao memory tabele u svojim projektima gde nisam hteo da petljam BDE, i ostalo... Radilo je posao.

Cak sam svojevremeno na newsu dao dosta detalja oko bugova koje sam nalazio (i otklanjao)...

 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: tClientDataSet - Midas

[ Pregleda: 2534 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.