Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Corel i sitotisak

[es] :: Vektorska grafika :: Corel i sitotisak

[ Pregleda: 3134 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branko125

Član broj: 68749
Poruke: 9
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Corel i sitotisak05.08.2006. u 14:17 - pre 215 meseci
Imam jedan problem u Corelu. Lijepo napravim sliku kakvu želim i sad bi je trebalo isprintati. To je sve u redu, ali meni bi trebalo da to mogu isprintati tako da slika bude sastavljena od puno točkica. To je važno zbog toga jer je potrebno za sitotisak. Skužio sam i kako sa onim separate alatom kad se ide printat svaku boju odvojiti ali zna li netko kak postići to što mi treba. I treba li uopće sliku pretvoriti u točkice tj. kako bi izgledalo da sliku u vektorskom formatu isprintam u da to bude predložak za sitotisak? Fora je u tome što bi tamo gdje je tamnije na situ trebalo biti puno točaka, a kako se ide prema svijetlijemu sve manje, tj. da recimo svaka druga točka u situ bude popunjena. E kako to napraviti na papiru? Ako ste skužili što trebam bio bih zahvalan na pomoći.
 
Odgovor na temu

Miqel
Milan Miskov
Novi Sad

Član broj: 79155
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Corel i sitotisak14.08.2006. u 22:14 - pre 215 meseci
Bitmapu pretvoris u CMYK 140 dpi , Razdvoji boje u print dijalogu Obavezno ostavi textove u crnoj ako su crni, Da nebi imao problema sa pasovanjem texta u sve cetiri boje bice mrljav. Ako pravis pripremu za Sito izvuci je na foliji ne na pausu jer se paus tegli i svakako deformise. Obavezno stavi pasere. i to je to. Stampas sitom od 140 linija . Srecno!
 
Odgovor na temu

Big_Brother
Nenad Lecic
Beograd

Član broj: 85235
Poruke: 24
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Corel i sitotisak27.08.2006. u 21:20 - pre 214 meseci
Naravno, tebi to ne treba samo za stampu pun-kolor otisaka...
Treba ti samo stampac sa postscriptom i post script driverom. Onda u "SEPARATIONS" mozes da menjas linijaturu u rasponu 5-133 lpi. Ja koristim 20-60 zavisno od gustine sita sa kojim radim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vektorska grafika :: Corel i sitotisak

[ Pregleda: 3134 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.