Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko kosta na veratu .com domen + 100 MB

[es] :: Hosting :: Domeni :: Koliko kosta na veratu .com domen + 100 MB

[ Pregleda: 6100 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan

Član broj: 429
Poruke: 87
*.cg.yu

Sajt: Uskoro!


Profil

icon Koliko kosta na veratu .com domen + 100 MB12.08.2001. u 12:32 - pre 275 meseci
Zanima me koliko kosta na veratu da registruju ti .com domen i + 100 MB prostora na njihovim serverima???

Zanima me za jednu godinu:
 
Odgovor na temu

m r v a

Član broj: 8
Poruke: 1843
*.yubc.net



Profil

icon Re: Koliko kosta na veratu .com domen + 100 MB12.08.2001. u 12:46 - pre 275 meseci
>=70 $ za .com domain ( za nsi.com + ugradnja verata) + 1000 din hosting na secondu ....
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.172.EUnet.yu

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Koliko kosta na veratu .com domen + 100 MB12.08.2001. u 16:28 - pre 275 meseci
ma ne vrse oni regstraciju .com domena to moras sam da uradis...

a inace regstracija .com domena ti je od 15 do 35 $ za godinu dana
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Koliko kosta na veratu .com domen + 100 MB12.08.2001. u 17:17 - pre 275 meseci
Pogledaj >>>link<<<
 
Odgovor na temu

lexus

Član broj: 546
Poruke: 17
*.urc.rs.ba



Profil

icon Re: Koliko kosta na veratu .com domen + 100 MB14.08.2001. u 22:30 - pre 275 meseci
kad smo vec kod verata, vidim da im je hosting izuzetno jeftin.
interesuje me da cujem vase komentare na tu temu, da li to sto je servis jeftin ne znaci da je los (ili: valja li to cemu:)?
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Koliko kosta na veratu .com domen + 100 MB14.08.2001. u 23:33 - pre 275 meseci
pa ono jebiga...

dobijes 100 mb, cgi, php, mysql, ssi, www.tvojafirma.co.yu

po mom misljenju to je najpovoljnija stvar
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.verat.net



+7169 Profil

icon Re: Koliko kosta na veratu .com domen + 100 MB16.08.2001. u 10:35 - pre 275 meseci
Citat:
lexus je napisao:
kad smo vec kod verata, vidim da im je hosting izuzetno jeftin.
interesuje me da cujem vase komentare na tu temu, da li to sto je servis jeftin ne znaci da je los (ili: valja li to cemu:)?


Servis im je vrlo dobar - moj kolega iz holandije je dovlacio neke stvari sa mog sajta (hostovanog na veratu) brzinom od 40 KB/s sto je vrlo fino.

Dobijes cgi/php/MySQL/100 MB sto je za te pare fenomenalno. Ne meri ti se protok, naravno ako preteras moraces da platis extra :)

Ekipa koja radi tamo je cool i stvarno se trude da to sljaka kako treba. Downtime je vrlo mali. Mana je sto za sada nemaju nocno dezurstvo pa se nekad (jednom u par meseci) desi da se server zatupi u sred noci pa mora da se ceka do 9 AM da to neko sredi, ali kao sto rekoh to se retko desava.

E, a sad - sta nemaju:

- posebne POP3 naloge za svakog usera (dobijes 1 POP3 nalog)
- neke ekstra usluge tipa zasticeni direktorijumi, secure HTTP, ...
- posebnu IP adresu (ovo moze da se plati, pod uslovom da imaju slobodnih)
- SMTP server radi samo kad se logujes u lokalu
- POP server je isto vidljiv samo sa veratove mreze (dialin + 9819)

Ali, ovakve stvari se i ne ocekuju za 33 DM godisnje koliko kosta hosting. Za tu lovu je stvarno fantasticno.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lavina
Perovic Vladimir
bg

Član broj: 532
Poruke: 86
195.66.174.*

Jabber: vlad@elitesecurity.org
ICQ: 42882076
Sajt: www.vladimirperovic.com


Profil

icon Re: Koliko kosta na veratu .com domen + 100 MB19.08.2001. u 17:00 - pre 275 meseci
I ja sam mislio da zakupim prostor jer je stvarno dzabe ali chuo sam da su laki na napade.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.verat.net



+7169 Profil

icon Re: Koliko kosta na veratu .com domen + 100 MB19.08.2001. u 17:08 - pre 275 meseci
Ne verujem da su laki na napade - sistem se redovno upgrade-uje i patchuje. Poslednja "rupa" je bila u MySQL serveru i sa direktorijumima, ali kad su prezentacije prebacili sa seconda na vd0 sistem radi mnogo bolje.

Verat ne koristi IIS i/ili FrontPage ekstenzije, tako da si miran sto se toga tice.

Ako hoces dobar hosting (sto se bandwidth-a tice), onda je bolje da nadjes nekog ko bi ti placao hosting u USA (ima stvarno jeftinih provajdera) - treba ti samo neko sa kreditnom karticom (na primer, rodjak, prijatelj, itd...)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lavina
Perovic Vladimir
bg

Član broj: 532
Poruke: 86
195.66.174.*

Jabber: vlad@elitesecurity.org
ICQ: 42882076
Sajt: www.vladimirperovic.com


Profil

icon Re: Koliko kosta na veratu .com domen + 100 MB19.08.2001. u 21:42 - pre 275 meseci
ok.. ok... ma bili laki za upad ili ne ipak cu da zakupim uskoro.. a ovo o upadimia procitah na forumu ne znam na kom. kako je neko nesto kod njih mijenjao...
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.telekom.yu

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Koliko kosta na veratu .com domen + 100 MB19.08.2001. u 23:12 - pre 275 meseci
heh bas da su laki za upade pa i nisu :)

a sto se tice zastice zasticenih direktorijuma to mozes sam preko .htaccess-a da napravis ako se ne varam
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

lexus

Član broj: 546
Poruke: 17
*.urc.rs.ba



Profil

icon Re: Koliko kosta na veratu .com domen + 100 MB19.08.2001. u 23:38 - pre 275 meseci
to za 33 dm je, ako ispravno radi, stvarno dzabe stvar.
e sada, pitanje je recimo kakva je brzina servera, koliko korisnika ima i slicno, recimo da se ne dese stvari tipa par ljudi istovremeno koriste neki skript koji vrslja po mysql bazi pa se stvar uspori ili recimo pocnu da iskacu svakakve poruke i slicno...
pretpostavljam da po toj liniji ne bi trebalo biti problema, na kraju, vecina prezentacija koje se tamo hostuju su par mb cistog htmla bez nekih dodatnih stvari.
ako pop3 dozvoljavaju samo iz lokala to je losa stvar (ja sam sa zapadnog zapada :), ne znam kako su organizovali stvari tipa forwarding i da li je .htaccess podrzan (ako nije to je onda malo komplikuje stvari), domen pointeri i slicno, ali to ce se vec kod njihove sluzbe raspraviti kad dodje vrijeme za to.
sve u svemu, kontam da 33 marke i nije neka velika para pa i da se covjek z* (kod mene slican hosting naplacuju na taj period oko 1000 maraka), a ne znam ima li u svijetu jeftinijeg hostinga?

nego, kad smo vec kod hostinga i slicnog, moram da se pohvalim da sam i ja dao svoj doprinos borbi za otadzbinu :)))
oni lopovi na interpacket.net stavili u spisak zemalja kosovo, mal' me srcka ne strefi. naravno, jedan mali argumentovani feedback ispravio je stvari i problem je rijesen, mada ne u potpunosti, posto vidim da na listu nisu ubacili republiku srpsku.
ima jos na netu dosta sajtova, pogotovo ove orjentacije, na kojima su poceli kosovo stavljati kao samostalnu drzavu, valja to povremeno podijeliti upozorenja.


[Ovu poruku je menjao lexus dana 08-19-2001 u 11:42 PM GMT]
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.telekom.yu

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Koliko kosta na veratu .com domen + 100 MB20.08.2001. u 00:25 - pre 275 meseci
pa pazi imali su problema sa mysql-om al sad su prebacili na drugi server sve prezentacije i nije se desilo da pada mysql i sl.
a .htaccess jeste podrzan

i postoji mail forwarding tipa [email protected]

a mozes da im trazis da podese mx pa da drzis one free email kombinacije tipa everyone.net i sl.

btw. nije u svetu vala 500 dolara godisnje hosting...
prosek je nekih 200 $ za ovakve usluge
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

lexus

Član broj: 546
Poruke: 17
*.urc.rs.ba



Profil

icon Re: Koliko kosta na veratu .com domen + 100 MB20.08.2001. u 02:31 - pre 275 meseci
ma daleko smo mi (ovdje) od svijeta - www.blic.net, www.rstel.net pa ce ti biti jasno.
:)
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Koliko kosta na veratu .com domen + 100 MB

[ Pregleda: 6100 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.