Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija PHP 4.3 na Apache 2 - pomagajte!!!

[es] :: PHP :: Instalacija PHP 4.3 na Apache 2 - pomagajte!!!

[ Pregleda: 3931 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

v_v
Software developer

Član broj: 5270
Poruke: 157
*.in-addr.btopenworld.com



Profil

icon Instalacija PHP 4.3 na Apache 2 - pomagajte!!!07.02.2003. u 14:29 - pre 257 meseci
Pozdrav narode... izgubih kosu dok teram PHP4.3 da radi sa Apačom 2.

OS: Win NT
Instalirao Apache 2.0.44.
Start the service -> sve radi bez greske..., stopirao sam onda proces, da instaliram PHP... Instalirao (unzipovao) PHP4.3.0, maknuo mu php.ini u C:\Winnt, i onaj DLL u C:\Winnt\system\

Otvorio Apačov httpd.conf fajl da dodam PHP modul... dodao
LoadModule php4_module c:/php/sapi/php4apache2.dll
...
AddType application/x-httpd-php .php .php3 .phtml .html
AddType application/x-httpd-php-source .phps

Otvorim Apache Monitor i opet probam Start Service, ako proradi onda je primio PHP modul, je li, naravno da nije radilo. Probam u DOS-u da startujem apache proces manuelno, da vidim ima li error poruka, kaže "Cannot load C:/php/sapi/php4apache2.dll into server: The specified procedure could not be found". Sad, znam 100% da path nije problem, namerno sam jednom ukucao pogrešan path do DLL fajla, i poruka je bila "specified MODULE could not be found", znači ne "procedure", što eksplicitno kaže da nešto nije u redu sa samim DLL fajlom.

Pogledao sam neke newsgroups, i ovo je dosta čest problem, veliki broj buildova php4apache2.dll nisu kompatibilni sa Apache 2 (?) i tek nekoliko njih ga je rešilo koristeći neki njihov php4apache2.dll koji su skinuli sa http://snaps.php.net/win32/, tako baš piše ovde

http://forums.devshed.com/showthread.php?threadid=41234

Ali koju god verziju da skinem odatle, NE RADI... čak sam probao i PHP5, ništa...

Da li neko možda ima da mi pošalje fajl php4apache2.dll koji provereno radi sa Apache 2, ili možda neki drugi način da se ovo sredi?

Pozdrav
Humax 5400Z
ToH 3.3 - HoT7.1
 
Odgovor na temu

FlatLine
Beograd

Član broj: 873
Poruke: 72
*.isionline-dialin.de



+1 Profil

icon Re: Instalacija PHP 4.3 na Apache 2 - pomagajte!!!07.02.2003. u 15:20 - pre 257 meseci
Kod mene Apache/2.0.43 Server + PHP 4.3.0 rade na WinXP, mada se sećam da sam imao isti taj problem. Sećam se da sam isprobavao razne načine da ga rešim (uključujući i snaps.php.net) ali ne mogu da se setim kako sam ga na kraju rešio :(
guru in training
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Instalacija PHP 4.3 na Apache 2 - pomagajte!!!07.02.2003. u 15:48 - pre 257 meseci
A zašto ne instaliraš na apache1.X dok ne proradi PHP4.3.0 na apache2?
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Instalacija PHP 4.3 na Apache 2 - pomagajte!!!07.02.2003. u 17:23 - pre 257 meseci
stvarmo, svi bi trebali da znaju da, sem ako ne zele da isprobaju/koriste nove apache2 mogucnosti, furaju i dalje sa apache 1.3.*

dovoljan broj ljudi ima problema sa ovim, a ja znam samo nekoliko poboljsanja u apache2, da ne vrede da se zamlacujem sa tim (a i ni jedan ISP ga josh nema...)


ovo sve naravno vazi dok god na php.net ili zend.com ne objave da je php production quolity sa apache2..
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teol.net

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Instalacija PHP 4.3 na Apache 2 - pomagajte!!!07.02.2003. u 18:29 - pre 257 meseci
Ne znam zašto se ljudi toliko živciraju i tjeraju Apache2 da sa PHPm radi pod WinNT?
WinNT ima IIS koji super radi sa PHP 4.3. Instaliranje je ultra-guba-mega-giga jednostavno a i podesešavanje.

Da sada će neko reći(neki `aker) IIS je šupalj i blabal... pa skini novi IIS (većina ga već ima uz XP) i ServicePack pa chilliraj, a i malo je nas uvjek na netu, većina su modemski korisnici tako da im sigurnost i nije nešto ugrožena a mogu se firewallovati softwerski besplatno(Sygate,Tiny i ostali fireewallovi).
Reć je to ako furaš Windoze za pisanje PHPa onda instaliraj i njegov WebServer pa se ""gotivi"".
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Instalacija PHP 4.3 na Apache 2 - pomagajte!!!07.02.2003. u 18:36 - pre 257 meseci
ovo nije tacno. php najbolje radi pod apache (a i neke funkcije rade samo pod apache), a i sam apache radi bolje pod win nego sam iis..

i uopste nije tesko instalirati. treba otpakovati php, editovati (u stvari samo otkomentarisati) dve linije u httpd.conf fajlu, i restartati apache. to li je tesko?

sa apache2 ponekad postoje komplikacije, ali to je druga prica (vidi moj prethodni pos)
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: Instalacija PHP 4.3 na Apache 2 - pomagajte!!!08.02.2003. u 04:46 - pre 257 meseci
Instaliranje php-a na novom Apachu je, kako da kazem, teranje sile....

Ako je vec potrebno da imate php koji sljaka kao apache modul, onda instalirajte lepo neku od prethodnih verzija apacha...Sve fino radi...
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teol.net

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Instalacija PHP 4.3 na Apache 2 - pomagajte!!!08.02.2003. u 14:06 - pre 257 meseci
Citat:
zombie / DDG:
php najbolje radi pod apache (a i neke funkcije rade samo pod apache), a i sam apache radi bolje pod win nego sam iis..


Ne znam baš da je tako.
Koje funkcije rade po apachom da ne rade pod IIS?
Kako to da apache radi bolje pod windosima od IIS?Imaš neki test?IIS se integriše u čitav OS.

tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

FlatLine
Beograd

Član broj: 873
Poruke: 72
*.isionline-dialin.de



+1 Profil

icon Re: Instalacija PHP 4.3 na Apache 2 - pomagajte!!!08.02.2003. u 17:07 - pre 257 meseci
Citat:
dr ZiDoo:
IIS se integriše u čitav OS.


To je baš i razlog zbog kog ne koristim IIS nego Apache. Osim toga, mnogo mi je lakše da konfigurišem Apache nego IIS.
guru in training
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Instalacija PHP 4.3 na Apache 2 - pomagajte!!!08.02.2003. u 17:50 - pre 257 meseci
http://www.php.net/manual/en/install.apache2.php <- pa koga zanima kako.....
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Instalacija PHP 4.3 na Apache 2 - pomagajte!!!08.02.2003. u 23:52 - pre 257 meseci
Citat:
dr ZiDoo:
Ne znam baš da je tako.
Koje funkcije rade po apachom da ne rade pod IIS?
Kako to da apache radi bolje pod windosima od IIS?Imaš neki test?IIS se integriše u čitav OS.


pa ja znam ;) http://php.net/apache

nisu ovo sve funkcije. neke druge i rade na iis, ali mozda ne bash skroz, ili malo drugacije, ili ovo ili ono. mislim da i header() funkcija radi, ali ne bash isto.

ima josh jedna caka. u apache, php je najbolje instalirati (i najcesce jeste tako) kao modul. u svim drugim serverima (pa i iis) se instalira kao cgi, pa se i tu gube neke funkcionalnosti. mislim da cak i header() funkcija mora da se koristi drugacije, a i neke varijable su lose postavljene (recimo PHP_SELF).

a testove nemam, ali ajde da kazem da imam takav "osecaj" da je i sam apache bolji nego iis. ali ako mi to ne verujete, onda mi bar verujte da php pod apache radi bolje..
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teol.net

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Instalacija PHP 4.3 na Apache 2 - pomagajte!!!09.02.2003. u 10:20 - pre 257 meseci
Ma vjerujem ja tebi, i ja pisem svoje PHP skripte 90% u linuxu(apache 2.0.43 i PHP 2.3) tamo 100% ne radi IIS, samo kažem da IIS može u potpunosti zamjeniti Apache pod Windwsima pogotovo za ovo što treba njemu.
Možda si me pogrešno shvatio, ne kažem ja da IIS bolje dihta od Apacha samo kažem da je dobar za ono što njemu treba.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

kopija
web administrator
Beograd

Član broj: 991
Poruke: 47
*.halooglasi.co.yu

Sajt: www.kopija.rs/blog


Profil

icon Re: Instalacija PHP 4.3 na Apache 2 - pomagajte!!!10.02.2003. u 11:48 - pre 257 meseci
Citat:
v_v:
OS: Win NT
Instalirao Apache 2.0.44.
Start the service -> sve radi bez greske..., stopirao sam onda proces, da instaliram PHP... Instalirao (unzipovao) PHP4.3.0, maknuo mu php.ini u C:\Winnt, i onaj DLL u C:\Winnt\system\

Otvorio Apačov httpd.conf fajl da dodam PHP modul... dodao
LoadModule php4_module c:/php/sapi/php4apache2.dll


LJudi, vi se bre mnogo zamlacujete time da li bolje radi ovo pod onim ili ono pod ovim umesto da pokuste da pomognete coveku. Ja radim sa IIS+PHP4 i do sada nisam imao vecih problema. Najbolje ti radi ono sto ti je najlakse da podesis na svakom novom racunaru za koji sednes i gde imas sav potreban alat da radis (razvijas).

Pokusaj ovako: iskopiraj php4apache2.dll u c:/php/ direktorijum i promeni path u httpd.conf fajlu pa restartuj apache. U c:/php/ direkotrijumu bi trebalo da ti se nalazi i fajl php4ts.dll i php4ts.lib, jer je php4apache2.dll ustvari neka vrsta loadera koji poziva funkcije is php4ts.dll-a.

pozdrav
Kopija


----------------------------------------------------------------------------------
"Absence of evidence is not evidence of absence!"
----------------------------------------------------------------------------------
 
Odgovor na temu

nukeshack
nukeshack
/serbia

Član broj: 4232
Poruke: 26
*.yunord.net.

Jabber: nukeshack@jabber.com
Sajt: nukeshack.org


Profil

icon Re: Instalacija PHP 4.3 na Apache 2 - pomagajte!!!10.02.2003. u 15:40 - pre 257 meseci
Citat:
Judge Dred:
Instaliranje php-a na novom Apachu je, kako da kazem, teranje sile....
Ako je vec potrebno da imate php koji sljaka kao apache modul, onda instalirajte lepo neku od prethodnih verzija apacha...Sve fino radi...


Imao sam prilike da isprobam stvar na vise platformi, i ovako: Apache 2.0.44 i PHP 4.3.0 rade perfektno pod WinXP Pro, dok bukvalno identicna konfiguracija nije htela da funkcionise pod Win2000. Isprobao sam ovu kombinaciju na FreeBSD i OpenBSD platformama, kao i pod Linuxom, ali bezuspesno.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Instalacija PHP 4.3 na Apache 2 - pomagajte!!!10.02.2003. u 20:16 - pre 257 meseci
ja imam "_SERVER["SERVER_SOFTWARE"] = Apache/2.0.43 (Unix) PHP/4.2.3 " i sve radi bez problema.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

v_v
Software developer

Član broj: 5270
Poruke: 157
*.in-addr.btopenworld.com



Profil

icon Re: Instalacija PHP 4.3 na Apache 2 - pomagajte!!!11.02.2003. u 15:15 - pre 257 meseci
Narode, hvala vam mnogo, ali sam u međuvremenu rešio problem.

Ne možete misliti šta sam uradio... prekopirao sam taj DLL fajl i u System32 folder, a ne samo u System folder kako sam radio po uputstvu... i sve je radilo! Da čovek počne praviti vudu lutkice sa Gejtsovim likom...

Inače, naravno da mi je palo napamet koristiti neki drugi IIS ili raniji Apache, ali tek počinjem da se bakćem sa svime time, i knjiga po kojoj učim daje baš te primere, pa sam želeo da budem što bliži.

Thanks anyway!
Humax 5400Z
ToH 3.3 - HoT7.1
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Instalacija PHP 4.3 na Apache 2 - pomagajte!!!

[ Pregleda: 3931 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.