Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Server housing u Srbiji

[es] :: Hosting :: Server housing u Srbiji

[ Pregleda: 2705 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goran-su

Član broj: 43318
Poruke: 32
*.suonline.net.



Profil

icon Server housing u Srbiji03.08.2006. u 19:47 - pre 215 meseci
Tražio sam po ovom forumu neku svežu temu koja se tiče mojeg interesovanja i nažalost nalazio sam samo bajate informacije... naime, imam svoj server, živim u Subotici, želeo bih da svoju mašinu "okačim" na neki stabilan i širokopropusan link kod domaćeg provajdera ali želeo bih da čujem neke preporuke od osoba koje su imale neka skorija iskustva...

Imam sasvim solidnu mašinu, poprilično nabudženu, treba da drži sajt koji će mesečno da troši minimalno 100GB transfera i za te potrebe mi je neophodan stabilan link... Subotički provajderi ne dolaze u obzir, iako bi mi to bila najbolja varijanta zbog fizičkog održavanja pa više geldam u pravcu Beograda i Novog Sada........

Zamolio bih za par linkova i koju reč obrazloženja koji je naš provajder sposoban (nudi tu uslugu) i povoljan za tako neke potrebe.

Unapred hvala.
---
passing by...
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Server housing u Srbiji03.08.2006. u 23:30 - pre 215 meseci
Nemoj to da radis. Ima ih koji to nude. EUnet na primer, ali je preskupo i bolja ti je varijanta da iznajmis negde neki server. Za OKO 100-150$/mesecno mozes nadjes jako solidan server sa oko 1TB protoka mesecno. I to bilo u USA bilo u EU. I moja preporuka je da razmislis o ovoj soluciji
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Server housing u Srbiji04.08.2006. u 15:14 - pre 215 meseci
Preporucujem da iznajmis server kod 1and1.

Ja sam prezadovoljan uslugom a cene su pristojne.

S obzirom da su dosta jeftini, tech support prakticno ne postoji, vec sve sam radis.

Prilicno su se potrudili da ti omoguce da SVE uradis sam: pored standardnog pristupa serveru preko e.g. SSHm imas pristup i preko "serial console" (ovo znaci da cak i ako upucas OS i dalje ces imati pristup racunaru); takodje mozes vrsiti remote hardware reboot (ovo je JAKO bitno ako se server "zaglavi").

A vrh svega je sto imas mogucnost da samostalno re-image server: ukoliko nedajboze sje*es ceo OS ili neko provali u sistem imas mogucnost da automatski reinstaliras OS.

Takodje, dobijes hardware firewall, 60gb prostora za backup (koji na drugom serveru).

Eto toliko od mene.

Mozda postoji jos kompanija sa slicnom ponudom, ali 1and1 sam zeleo da preporucim na osnovu licnog iskustva.
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Server housing u Srbiji05.08.2006. u 16:18 - pre 215 meseci
A koji ti paket koristiš na 1and1?
 
Odgovor na temu

SqlByte
bg

Član broj: 65900
Poruke: 269
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: Server housing u Srbiji05.08.2006. u 19:55 - pre 215 meseci
uvek je pametno proveriti neke vece sajtove/forume koji diskutuju o trazhenoj temi... ;)
webhostingtalk.com

pretrazhi teme u kojima se spominje 1and1, ja naidjoh na http://webhostingtalk.com/show...p?t=535279&highlight=1and1

Ne kazhem da 1and1 ni'e pouzdan i bilo shta loshe i dobro o njemu.
ipak ne kupujesh domen za 5e vec ceo server od par stotina evra ;) isplati se progooglati.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Server housing u Srbiji05.08.2006. u 20:00 - pre 215 meseci
Uzeo sam root business sever 2

http://order.1and1.co.uk/xml/o...b?__frame=_top&__lf=Static

Ne kazem da je 1and1 najbolji niti bilo sta slicno, samo kazem da na osnovu licnog iskustva pruzaju kvalitetnu uslugu po pristojnim cenama.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Server housing u Srbiji06.08.2006. u 00:11 - pre 215 meseci
Polako, mozda decku bash treba server housing, gde ste se zaleteli. Recimo, VoIP karticu ne nudi gotovo niko standardno, mada verujem da bi je ubacili, po zahtevu, ali onda kanda ne bi bilo 100-150$ mesecno ;)

Elem, goran-su: reci zasto zelis to sto zelis i sta ti je cilj?

Poz,
Sale

PS. i ja licno imam 2 dedi servera, kod 'lokalnih' u NL jer mi je to prakticnije...
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

g-024
381.24

Član broj: 104166
Poruke: 2
213.244.212.*



Profil

icon Re: Server housing u Srbiji07.08.2006. u 10:12 - pre 215 meseci
Pa.... za početak, hvala svima koji su dosada učestvovali u diskusiji....

Da zakupim hosting u inostranstvu je poprilično jasna stvar, ja sam se ipak odlučio za varijantu hostinga odnosno housinga u Srbiji jer bi sajt po gruboj pretpostavci bio 70% orjentisan ka Subotici a ostatak od 30% za ostatak Srbije i inostranstvo...

Pri finalizaciji smo projekta koji bi predstavljao portal grada i biće mnogo servisa od kojih će neki zahtevati i fizička kačenja eksternih uređaja (npr. mob-tel), deljenje mašina na servere koji će imate dedicated uloge (Apache-Stats&Log-Sql / Mail-MiscStorage / DedicatedBackup / ...) i zasada će sve to da ide na jednoj bržoj mašini ali vrlo uskoro planiramo proširenje i rasterećenje te jedne mašine, mašina koja je već operativna i online (dok traje razvoj softvera) na jednom linku zanemarljive propusne moći...

Sa jednim drugim projektom imam dosta lepa iskustva sa kompanijom KeyWeb (keyweb.de), kod kojih imam full dedicated rental server koji plaćam ~90e mesečno (Intel P4 CPU 3.00GHz, 2GB Ram. 2x120gb HDD… širokopropusni link (više info-a na sajtu), datacentar u nemačkoj imaju neke u amsterdamu – što nama dođe kao fino rešenje)

Treba mi alternativa u slučaju da ga ne budem mogao hostovati u Subotici (zbog lokalne brzine i eventualnih mirror-a među provajderima) Za ovu stvar koju sad radim treba mi (po mogućnosti) domaći provajder, da ja mogu kad mi se ćefne da sednem u kola, nakačim šta mi treba, uradim fizički backup i slično a da pri tome ne moram da koristim pasoš i vizu…

Nadam se da sam uspeo adekvatno da objasnim moje razloge…


P.S. goran-su is now known as g-024
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Server housing u Srbiji

[ Pregleda: 2705 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.