Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Remote administracija?

[es] :: Windows desktop :: Remote administracija?

[ Pregleda: 3267 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeleni
Beograd

Član broj: 5954
Poruke: 56
*.yubc.net



Profil

icon Remote administracija?04.02.2003. u 20:45 - pre 258 meseci
Dakle, firma je na bezicnom netu preko jednog naseg provajdera. Komunikacija se vrsi preko cisco rutera (nisam ga ja namestao), a tu je (nije jos ali bice) windows 2000 server koji ja namestam. On ce biti mail server i sluziti za logovanje radnih stanica (roaming profili i bla - bla - bla). Ono sto mene interesuje je kako bih ja mogao da se nakacim na bezicni internet od kuce i da ga koristim, pritom da vrsim administraciju racunara? Mora da se podesi RAS i dodeli pravo korisniku (pristup), sta dalje? Da li je varijanta da od kuce zovem firmin telefon i fakticki se nakacim na modem od servera (u firmi) i preko modema dobijem pristup wireless mrezi ili nesto drugo?

Hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Remote administracija?04.02.2003. u 23:22 - pre 258 meseci
Mozes da koristis RAS (Remote Access) ili Terminal Server. Ako koristis RAS onda moras da imas modem na tom serveru i zoves sa tvog racunara kao kad se kacis kod provajdera. Po meni bolja varijanta je Terminal Server. Instaliras klijenta na racunar na koji hoces (moze Win2k Server, Pro, WinNT, 9x, cak i PocketPC) i zakacis se na net. Das IP i zakacis se. Dobijas LogIn prompt, logujes se i sve radis kao da si na tom racunaru. To je zapravo kao Telnet ali imas ceo GUI. Prednost je sto mozes sa bilo kog racunara da pristupis (instalacija klijenta je na dve diskete mada mozes i samo mstsc.exe da kopiras on je reda velicine 100KB i radice).
 
Odgovor na temu

zeleni
Beograd

Član broj: 5954
Poruke: 56
*.yubc.net



Profil

icon Re: Remote administracija?06.02.2003. u 09:10 - pre 258 meseci
Jel postoji neko bolje resenje od Terminala, da li si koristio Go to my pc, laplink ii nesto slicno?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Remote administracija?06.02.2003. u 09:42 - pre 258 meseci
Nisam a pretpostavljam da ti programi snimaju sliku kakva je na ekranu i to salju (kao trojanac samo sto je legalno ) ali Terminal Service ne radi po tom principu. Kod njega imas novu sesiju. Ulogovan si dodatno. Onaj ko radi na racunaru ne mora nista da zna o tome (on ima svoju sesiju). Sto se tice samog racunara on ne mora da bude ulogovan (na monitoru se vidi LogIn prompt) a osim toga moze se vise njih logovati sa razlicitim accountima itd. To je zapravo ta prednost o kojoj ja govorim.
 
Odgovor na temu

Zox
Belgium

Član broj: 4402
Poruke: 197
*.upc.chello.be



+1 Profil

icon Re: Remote administracija?08.02.2003. u 03:57 - pre 258 meseci
zavisi sta podrazumevas pod "administracijom"
za prenos ka i od tebe nekog fajla, mozes da koristis bezmalo sta hoces.
Za ozbiljniju administraciju... hm... ogranicavajuci faktor su telefonske veze, jer ako sam shvatio jedini nacin da se vezes na tu mrezu je telefonom.
ALi kad vec pitas za LapLink, ja sam ga vise nego uspesno koristio (i koristim jos uvek mada retko) i u nacelu sam prezadovoljan? narocito ako je u pitanju preuzimanje / slanje fajlova.
Konkretno, dok sam bio u YU, recimo kacili smo se (telefonom) na racunare nekoliko kladionica (kod njih racunar ostavljen da radi, LL sam ceka telefonski poziv...) i posaljmo fajl sa novom listom u zeljeni dir...
Primer 2: Iz YU sam kumicu u Belgiji "setovao" racunar (doduse uz ogormnu kolicinu zivaca..) Sada odavde iz Belgije (da, u znak zahvalnosti za dobro nastelovan komp kum me doveo ovamo) ;)) ponekad se zakacim na bratovljev komp u Bgd i nesto mu malo "cackam"
Ovde takodje pristupam putem LL racunarima nekoliko klijenata kojima odrzavam masine (ali to nije administracija mreza, vise sitne popravke..) medjutim verzija LL za koju ja imam "kljuc" ne radi na XPu pa sam prekjuce presao na Remote Administrator 2.1
Hvale se da je daleko brzi nego LapLink; PCAnywhere i sl programi. Videcemo za par dana...
 
Odgovor na temu

zeleni
Beograd

Član broj: 5954
Poruke: 56
*.yubc.net



Profil

icon Re: Remote administracija?10.02.2003. u 23:52 - pre 258 meseci
Pod administracijom podrazumevam da imam nadzor nad celokupnim sistemom (dakle domenu, posebno AD i mail serveru) u firmi, dakle sve sto se radi lokalno na masini da radim i remote. Od dial up veze znam da nema nista i zanimalo me je dakle kako da od kuce preko mog modema mogu da se nakacim na njihov wireless link i tako vrsim administraciju, hm, recimo callback na win2k?
Znam i ja da mogu preko terminala da se nakacim, ali jel postoji neko ogranicenje u svemu tome, probao sam terminal ali samo u lokalu.
Dobro, snaci cu se vec nekako...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
195.66.174.*



+1365 Profil

icon Re: Remote administracija?16.02.2003. u 11:58 - pre 257 meseci
Zox,
mozes li da ostavis adrese za download ta dva programa. Laplink i remote administrator....
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Remote administracija?

[ Pregleda: 3267 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.