Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft ugrozava sigurnost licenci

[es] :: Windows mreže :: Microsoft ugrozava sigurnost licenci

[ Pregleda: 3296 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Microsoft ugrozava sigurnost licenci04.02.2003. u 16:09 - pre 258 meseci

Možda vam na prvi pogled izgleda da je ovo tema koja ne spada tu gde sam je napisao ali kad se bolje razmisli to jeste to.

Naime, danas je moja firma koja je kupila OSL licencu od Microsofta dobila inforamcije o licenciranju i ključeve za registraciju programa.

Informacija je poslata putem email-a, bez ikavkog posebnog kodiranja ili kriptografije a sadrži ključeve za licenciranje Office 2000, Office XP Applications, Office XP Suites, Visio Enterprise Network Tools i Windows XP Professional.

To su oni ključevi koje treba da ukucate prilikom instalacije aplikacija. Ovo je prilično nemaran postupak, jer je email poznat kao nezaštićen medijum u kome nema privatnosti. Znajući da Microsoft ovako šalje ključeve vrlo je lako prikupljati ih u neogranicenim količinama.

Krađu ovakvih ključeva teško je pratiti te je praktično nemoguće utvrditi ko je, kada i na koji način do ključeva došao.

 
Odgovor na temu

zeleni
Beograd

Član broj: 5954
Poruke: 56
*.drenik.net



Profil

icon Re: Microsoft ugrozava sigurnost licenci12.02.2003. u 21:32 - pre 257 meseci
Ja sam danas dobio legalan softver i sve sto je stiglo (jedno 50-ak licenci) je bilo na papirima. Nix mail!
 
Odgovor na temu

NetZero
Mislav Gluščević
Zadar, HR

Član broj: 565
Poruke: 156
*.cmu.carnet.hr

ICQ: 173249959
Sajt: Active-Security.org (curr..


Profil

icon Re: Microsoft ugrozava sigurnost licenci12.02.2003. u 23:57 - pre 257 meseci
Citat:
broker:Informacija je poslata putem email-a, bez ikavkog posebnog kodiranja ili kriptografije a sadrži ključeve za licenciranje Office 2000, Office XP Applications, Office XP Suites, Visio Enterprise Network Tools i Windows XP Professional.
To su oni ključevi koje treba da ukucate prilikom instalacije aplikacija. Ovo je prilično nemaran postupak, jer je email poznat kao nezaštićen medijum u kome nema privatnosti. Znajući da Microsoft ovako šalje ključeve vrlo je lako prikupljati ih u neogranicenim količinama.

Krađu ovakvih ključeva teško je pratiti te je praktično nemoguće utvrditi ko je, kada i na koji način do ključeva došao.


Ovo mi je teško vjerovati, da M$ tek tako šalje te ključeve u običnom plain tekstu, apsolutno nezaštićene. Da su koristili PGP enkripciju i vi dekripciju, stvar bi bila puno, puno sigurnija i efikasnija.

signed,

NetZero of Active-Security.org
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Microsoft ugrozava sigurnost licenci13.02.2003. u 00:51 - pre 257 meseci
a zasto bi to radili? ako neko hoce da pusti kljuc u promet, pustice ga.

a m$ ako te uhvati sa nelicenciranim win, platices i tacka.


a sta mislite koliko bi ih kostao support da svakom korisniku salju sifrovan kljuc, pa se korisnik zbuni, pa zove support, pa mu ovi kazu instaliraj to, pa ovo, pa ono..
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Microsoft ugrozava sigurnost licenci13.02.2003. u 01:40 - pre 257 meseci
zombie, mada se slažem sa tobom (ako je neko rešio da pusti ključeve u promet, to će i uraditi), to se ne slaže sa filosofijom Microsoft-a.

Da oni imaju takav stav, ne bi uopšte stavljali ključeve na proizvode, već bi sve bilo na moralnu i pravnu odgovornost korisnika (ovo je ono što bih ja voleo, i što smatram da je jedino dostojno čoveka, a ne tretirati ga kao lopova dok se ne dokaže suprotno; ovo važi za sav vlasnički softver).

Međutim, njima je cilj da zaštite svoje proizvode od slučajnih namernika, a po tom pitanju je ovakva nemarnost nedozvoljena.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Microsoft ugrozava sigurnost licenci13.02.2003. u 13:55 - pre 257 meseci
Microsoft ne može da spreći da neko svoj ključ pusti u promet, ali kada naže takav ključ, tačno zna čiji je on. Na osnovu toga može da preduzme postpuke protiv vlasnika ključa i da mu uskrati dalju saradnju zbog narušavanja licence. Oakvim postupkom, Microsoft praktično sam daje u javnost ključeve svojih klijenata i time ih dovodi u nezgodnu situaciju.

Da usput pomenem, osim email-a još uvek od Microsofta nije došlo ništa na papiru.

 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Microsoft ugrozava sigurnost licenci13.02.2003. u 14:34 - pre 257 meseci
pa ako tebe dohvate (ili bilo kog ko je primio nesifrovan kljuc) tesko mogu na sudu dokazati da si ti kriv (tj. da si ti pustio kljuceve u promet), jer ces ti tvrditi da nisi ti, nego da je neko prisluskivao mail protokol (obican text)..

sto se brinesh ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Microsoft ugrozava sigurnost licenci

[ Pregleda: 3296 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.